TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Formacionet zyrtare: Andorra vs Shqipëria

Almakos - parë: 8 orë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Andorrës dhe Shqipërisë. Pas humbjes 0-2 në Loro Borici, Shqipëria do të kërkojë pikët e para në kualifikueset për “Euro 2020”, dhe fitoren e parë ...

155 artikuj të ndërlidhur »

DW kërkon falje për artikullin skandaloz të redaksisë në gjuhën serbe, në 20-vjetorin e sulmeve të NATO-s

Almakos - parë: 8 orë

Redaksia e Deutsche Welle në faqen në gjuhën serbe të portalit të saj, në 20 vjetorin e sulmeve të NATO-s mbi forcat serbe ka publikuar një prezantim rreth reagimit të atëhershëm të mediave ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Formacionet zyrtare, Kosova me Kolollin dhe Kryeziun kundër Bullgarisë

Almakos - parë: 8 orë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Kosovës e Bullgarisë. “Dardanët” do të nisin rrugëtimin për “Euro 2020” pothuajse me formacion më të mirë të mundshëm, përjashtuar kapitenin e dytë ...

26 artikuj të ndërlidhur »

S’ka përgjigje nëse ambasadat kanë kthyer paratë e pashfrytëzuara

Almakos - parë: 8 orë

25 Mars 2019 / 19:24 Pas pesë ditësh, Ministria e Jashtme më në fund iu përgjigj pyetjeve të Televisionit Alsat lidhur me parregullsitë që revizori shtetëror i konstatoi në raportin për vitin 2017.

3 artikuj të ndërlidhur »

Dafina, shkëlqen edhe pa grim

Almakos - parë: 8 orë

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka postuar një fotografi në rrjetet sociale ku paraqitet pa grim Mund të duket paksa e çuditshme, por Dafina Zeqiri duket një vajzë seksi edhe pa përdoru grim.

4 artikuj të ndërlidhur »

Flet pronari i banesës ku banonte 75-vjeçarja zvicerane, që vrau Ilijasin shtatëvjeçar

Almakos - parë: 8 orë

Pronari i banesës në të cilën kishte jetuar 75-vjeçarja e akuzuar për vrasjen me thikë të 7-vjeçarit kosovar në Basel, ka folur rreth qiramarrëses së tij, për të cilën edhe më tutje dihet shumë pak, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ilda Bejleri i jep zemër Kosovës, do të jetë e pranishme në “Fadil Vokrri”

Almakos - parë: 8 orë

Kombëtarja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë do të luajnë sonte në kualifikueset për “Euro 2020”. Kosova pret në Fadil Vokrri Bullgarinë, kurse Shqipëria luan në udhëtim me Andorrën.

10 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Do të bëj çmos për të nënshkruar marrëveshjen me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë

Almakos - parë: 8 orë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se marrëdhënia e tij me presidentin serb Aleksandar Vuçiq është e vështirë. Ai theksoi se është e nevojshme të mbahen të gjitha kanalet e komunikimit të hapura.

21 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë – Bullgari ndiqet edhe në Arabinë Saudite, tifozi arab me parashikim interesant për ndeshjen!

Almakos - parë: 9 orë

Kombëtarja e Kosovës ka marrë vëmendje të madhe kohëve të fundit në rrjetet sociale. Krejt kjo për shkak të ecurisë fenomenale të djelmoshave të Bernard Challandes në vitin e fundit.

63 artikuj të ndërlidhur »

Policia mbyll dy ordinanca në Gjilan, ushtronin veprimtari të kundërligjshme mjekësore dhe farmaceutike

Almakos - parë: 9 orë

Policia e Kosovës, në kuadër të Operacionit policor “Ordinanca”, ka mbyllur dy ordinanca private për “ushtrim të kunderligjshëm i veprimtarive mjekësore dhe farmaceutike” Në njoftimin e Policisë së ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Georgina e Ronaldos e paska këtë ‘ves’ si shumë nga ne

Almakos - parë: 9 orë

Georgina i është drejtuar ndjekësve me një pyetje në të cilën sigurisht se e kanë gjetur veten shumë nga ta. Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, njihet për bukurinë dhe sharmin e saj.

8 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata Kushtetuese hedh poshtë kërkesën e Presidentit Thaçi rreth kompetencave të tij dhe Kuvendit

Almakos - parë: 9 orë

Gjykata Kushtetuese e Kosovës e ka shpallur të papranueshme kërkesën e presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, rreth kompetencave kushtetuese të tij dhe Kuvendit të Republikës së Kosovës, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mesazhi emocionues i Herolind Shalës para ndeshjes, i bën thirrje tifozëve!

Almakos - parë: 9 orë

Herolind Shala është tejet i entuziazmuar para ndeshjes në “Fadil Vokrri” me Bullgarinë. Kosova do të nisë rrugëtimin për “Euro 2020” sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Bullgarisë, raporton ...

256 artikuj të ndërlidhur »

A mund të kualifikohet Kosova në “Euro 2020”? Flet babai i Valon Behramit

Almakos - parë: 9 orë

Ragip Behrami mendon se Kosova ka shanse shumë të mira që të shkruajë histori duke u kualifikuar në Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Ragip Behrami, babai i futbollistët të njohur kosovar, Valon ...

Gjilani ua ndalon kurset private mësimdhënësve të shkollave publike

Almakos - parë: 10 orë

Drejtoria Komunale e Arsimit në Gjilan, përmes një urdhërese, ka ndaluar mbajtjen e kurseve private brenda dhe jashtë institucioneve edukativo arsimore me nxënës që mësimdhënësi i mëson (nxënësit e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Javën e ardhshme opozita vendos për dërgimin e Presidentit në Kushtetuese, lidhur me bllokimin e KQZ-së

Almakos - parë: 10 orë

Kuvendi i Kosovës, ditë më parë ka mbajtur një seancë të iniciuar nga opozita për bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Pas deklarimeve të deputetëve, kjo seancë u mbyll pa ndonjë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Babai i Valon Behramit tregon rezultatin e ndeshjes Kosovë – Bullgari

Almakos - parë: 10 orë

Ragip Behrami, babai i futbollistët të njohur kosovar, Valon Berisha, në një intervistë në “Frontal” në Televizionin 7, tregoi se ka ardhur në Kosovë për t’i përkrahur “Dardanët” dhe shpreson në një ...

‘Shpërthen’ motra e Muricit, edhe ajo beson në fitore teksa ‘bombardon’ me fotografi nga Peja

Almakos - parë: 10 orë

‘Gardiani’ i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muric, edhe sonte do të ketë përkrahje të madhe nga familja e tij. Motra e tij, Amra Muric pritet që të jetë në stadium sikurse në ndeshjen ndaj ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Vajza e ‘lazdruar’ e Lutfi Hazirit, publikon foto joshëse nga shtrati

Almakos - parë: 10 orë

Lotina është vajza e Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive, ndërsa kohët e fundit është bërë pjesë e mediave për shkak të takimieve që kishte me djalin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Njerëzit që vuajnë nga artriti rrezikohen edhe nga disa lloje të kancerit

Almakos - parë: 10 orë

Mund të duket që artiti dhe kanceri nuk kanë asgjë të përbashkët, për shkak se artriti manifestohet nga një inflamacion kronik i nyjeve, kurse kanceri ka të bëjë me qelizat e dëmshme që shpërndahen ...

3 artikuj të ndërlidhur »