TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Cikalleshi e nis me gol te Akisarsport, shënon kundër Besiktasit

Almakos - parë: 3 orë

Sulmuesi shqiptar, Sokol Cikalleshi është kthyer në protagonist me skuadrën e re, Akhisarspor, duke shënuar në portën e gjigantëve të Besiktasit. Edhe pse nuk e nisi ndeshjen si startues, Cikalleshit ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Gjira zbulon gjininë e foshnjës

Almakos - parë: 3 orë

Ditë më parë është bërë i ditur në media lajmi se reperja Gjira Kajtazi, do të bëhet nënë për herë të parë. Këtë gjë ajo e ka bërë të ditur vet përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Cejudo tenton ta mbysë gjarprin para Dillashawit – dueli i UFC 143 vjen të dielën në IPKO

Almakos - parë: 3 orë

E shtuna është e destinuar për një tjetër mbrëmje të madhe në artet e përziera marciale, gjegjësisht në Brooklyn do të mbahet UFC 143 ku ngjarja kryesore është përballja mes Henry Cujedos dhe DJ ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Klubet e elitës së futbollit kosovar në vlugun e përgatitjeve për pranverën e nxehtë – situata e secilit nga 12 klubet

Almakos - parë: 3 orë

Pothuajse të gjitha 12 klubet e IPKO Superligës i kanë filluar përgatitjet për stinorin pranveror që pritet të jetë i nxehtë. Përgatitjet brenda dhe jashtë vendit janë preokupimet kryesore të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

The New York Times shkruan për djaloshin nga Kosova, prodhues i orëve: Shkoi në vitin 1999 në Zvicër, tani “ua merr ...

Almakos - parë: 3 orë

Kur “AkriviA” u shpall si fituesja e “Men’s Watch” në “Grand Prix d’Horlogerie de Genève” në nëntor, shumica e anëtarëve të audiencës ndoshta dinin pak më shumë sesa emri i markës gjashtëvjeçare.

3 artikuj të ndërlidhur »

Prodhuesi kinez e kopjon turpshëm BMW X4, për dizajnin e SUV-it të ri (Foto)

Almakos - parë: 3 orë

Geely është prodhuesi kinez, që turpshëm e ka kopjuar BMW X4 Në fillim të muajit, prodhuesi kinez Geely ka bërë të ditur se do ta lansojë makinën e parë SUV, me emrin e koduar FY11, transmeton ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë – Ferizaj, vdes një 37 vjeçare

Almakos - parë: 3 orë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prishtinë – Ferizaj, si pasojë një 27 vjeçare ka vdekur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

8 artikuj të ndërlidhur »

Flet avokati i Naser Krasniqit, ish-luftëtarit të UÇK-së që u intervistua për dy ditë nga Specialja

Almakos - parë: 3 orë

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Krasniqi për dy ditë me radhë është intervistuar në Prishtinë, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

9 artikuj të ndërlidhur »

Enver Petrovci: Në Jugosllavi asnjëherë nuk mora kritika të këqija, në Kosovë po! (Video)

Almakos - parë: 3 orë

Aktori dhe regjisori i njohur, Enver Petrovci ka rrëfyer në emisionin “Histori Suksesi” në RTV Dukagjini për jetën dhe karrierën e tij profesionale. Enver Petrovci ka lindur në Prishtinë në kohën kur ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti xhudistët e Kosovës: Janë motiv krenarie dhe frymëzim për të rinjtë shqiptarë

Almakos - parë: 3 orë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur xhudistët e Kosovës, të cilët janë treguar të suksesshëm në arenën ndërkombëtare. Përmes një postimi në Facebook, Meta ka thënë se Majlinda, Distria, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Beqiri: I kontribuojmë dialogut si opozitë, nuk hyjmë në proces (Video)

Almakos - parë: 3 orë

Sekretari i përgjithshëm i LDK-së Ismet Beqiri, i ftuar në emisionin “Debat Plus” përballë analistëve ritheksoi se qëndrimet e LDK-së për të gjitha temat janë të qarta.

9 artikuj të ndërlidhur »

Rrjedhin pamjet e Nissan Sentra 2020 (Foto)

Almakos - parë: 3 orë

Modeli gjashtëvjeçar Sentra, do të pësoi ndryshime të dukshme Gjenerata e shtatë e Nissan Sentra, është në treg për shtatë vite, pa ndonjë ndryshim të dukshëm, transmeton Telegrafi.

3 artikuj të ndërlidhur »

Edhe shërbyesit civil kundërshtojnë ligjin për pagat, paralajmërojnë grevë (Video)

Almakos - parë: 4 orë

Projektligji për pagat po kundërshtohet nga shërbyesit civil të Komunës së Mitrovicës dhe Vushtrrisë. Kryetarë të Sindikatës së punëtorëve të dyja komunave, vlerësojnë se janë kategoria më e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

430 kandidatë nënshkruajnë kontratat për policë të Kosovës

Almakos - parë: 4 orë

Katërqind e tridhjetë kandidatë janë përzgjedhur për vijimin e trajnimeve teorike dhe praktike për policë në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. Në mesin e tyre, 30 përqind janë femra, ndërsa, 26 ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Makina e parë elektrike nga Lincoln do të jetë e frymëzuar nga Mustang (Foto)

Almakos - parë: 4 orë

Vetëm se do të ketë stilin unik të modeleve Lincoln Brendi luksoz Lincoln, ka marrë shumë vëmendje së fundmi, pasi prezantoi modelin e fuqishëm Aviator, transmeton Telegrafi.

3 artikuj të ndërlidhur »

Era Istrefi nis xhirimet e klipit të ri, duket një kaçurrele atraktive me ndryshimin e ri në pamje

Almakos - parë: 4 orë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi nuk po i ndalet punës për projektet e reja muzikore. Ajo në një intervistë për Telegrafin të dhënë pak javë më parë, ka bërë të ditur se është duke sjellë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Si i shpenzojnë paratë të pasurit dhe super milionerët?

Almakos - parë: 4 orë

Çfarë e rrëmben vëmendjen e njerëzve më të pasur në botë? Kush janë ata? Dhe nga kanë ardhur të gjitha këto para? Numri i individëve të pasur dhe pasuria e tyre kolektive u rrit me rreth 2% vitin e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Leon dhe Albioni publikojnë këngën e re “Panamera”

Almakos - parë: 4 orë

Dy rap-artistët e rinj, Leon dhe Albioni kanë prezantuar për publikun këngën e tyre më të re. “Panamera” mban titullin kënga më e re e dy rap-artistëve me prejardhje nga Ferizaji.

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjashtë rregullat e arta për metabolizëm të shpejtë nga nutricionistja e Jennifer Lopez

Almakos - parë: 4 orë

Ndoshta e mendoni metabolizmin si diçka të vendosur, të parashikuar gjenetikisht. Por, siç thotë nutricionistja e yjeve Haylie Pomroy, aftësitë tuaja për të humbur ose shtuar peshë s’kanë pse varen ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Plagosi një person gjatë të shtënave në aheng, kërkohet paraburgim

Almakos - parë: 4 orë

Prokuroria Themelore në Gjilan, sot në Gjykatën kompetente në Gjilan, ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të dyshuarit I.A.

8 artikuj të ndërlidhur »