TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Shqipëria kundër Andorrës, për ta kthyer shpresën dhe besimin

Almakos - parë: 16 orë

Ende pa u shëruar “plagët” e asaj humbjeje me pasoja në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për t’u lënë pas për ëndrrën “Europian”, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë ...

154 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Kur kujtojmë masakrën e 25 marsit 1999 në Celinë Fortesë dhe Brestoc, e ndjejmë sa rëndë peshon liria

Almakos - parë: 17 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar masakrën e 25 marsit 1999, në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brestoc. Në një status në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka shkruar se si shtet ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Pogba ka vendosur ta lërë Unitedin dhe është në mes të Juventusit dhe Real Madridit

Almakos - parë: 17 orë

Paul Pogba ka vendosur ta braktisë Manchester Unitedin këtë verë. Agjenti i tij, Mino Raiola, është duke punuar tashmë për t’ia gjetur mesfushorit francez një klub të ri.

7 artikuj të ndërlidhur »

Zaev dhe Spasovski sot në tribunë të organizuar në qytetin e Kumanovës

Almakos - parë: 17 orë

25 Mars 2019 / 9:36 Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i MPB-së Oliver Spasovski do të marrin pjesë në një tribunë që do të mbahet në Kumanovë në ish-sallën e Komitetit.

12 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Gjermanisë shumë i kënaqur me fitoren dramatike ndaj Holandës

Almakos - parë: 17 orë

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është shumë i kënaqur me fitoren dramatike kundër Holandës të dielën mbrëma, falë golit të vonshëm të Nuco Schulz në ndeshjen e vlefshme për kualifikime në EURO ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj në takim lamtumirës me ambasadorin e Bullgarisë, e falënderon për kontributin e tij në Kosovë

Almakos - parë: 17 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një takim lamtumirës me ambasadorin bullgar, Nedialtcho Dimitrov Danatchev, ka thënë se Bullgaria i ka dhënë përkrahje të plotë Kosovës në rrugëtimin e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Mustafa përkujton deputetin Nimon Alimusaj në 9 vjetorin e vdekjes së tij

Almakos - parë: 17 orë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar deputetin e Kuvendit të Kosovës, njëherit anëtarin e kryesisë qendrore të LDK-së, Nimon Alimusaj, në 9 vjetorin e vdekjes së tij.

5 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Diana Ross del në mbrojtje të Michael Jacksonit

Almakos - parë: 17 orë

Këngëtarja dhe aktorja amerikane, Diana Ross, i ka dalë në mbrojtje Michael Jacksonit pas dokumentarit shumë të përfolur kundërthënës, “Leaving Neverland”.

4 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho: Atyre që duan ta blejnë Mbappe vetëm u them paçi fat

Almakos - parë: 17 orë

Jose Mourinhos beson se Kylian Mbappe dukshëm futbollisti më i vlefshëm në botë, dhe se momentalisht blerja e sulmuesit francez është gjë e paarritshme.

23 artikuj të ndërlidhur »

Vajza e Shkurte Fejzës bëhet nuse, shikoni si po duket

Almakos - parë: 18 orë

Gresa Behluli po bëhet nuse. Këngëtarja Gresa Behluli këtë muaj do ta kurorëzojë dashurinë e saj me martesë. Ajo e ka organizuar festën e beqarisë mes mikeshash dhe disa pamje janë publikuar në ...

Sot Kosova nis kualifikimet për Kampionat Evropian – për herë të parë në histori

Almakos - parë: 18 orë

Kosova do të debutojë sot në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e Bullgarisë në kryeqytet në ndeshjes e saj hapëse në Grupin A kualifikues për EURO 2020.

63 artikuj të ndërlidhur »

Për pesë vjet, më shumë se 170 mijë qytetarë lëshuan Kosovën

Almakos - parë: 18 orë

Migrimi i qytetarëve të Kosovës nëpër vende të ndryshme, kryesisht ato evropiane, pavarësisht perceptimit se ka shënuar rritje, sipas të dhënave zyrtare ka shënuar rënie.

8 artikuj të ndërlidhur »

Dimitrov në Grac në debatin për Marrëveshjen e Prespës dhe për eurointegrimin

Almakos - parë: 18 orë

25 Mars 2019 / 8:25 “Në Evropë përmes Prespës: Integrimi evropian i Maqedonisë së Veriut” është tema e ligjeratës, të cilën shefi i diplomacisë Nikolla Dimitrov do ta mbajë sot në Universitetin në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kemaili dhe nusja e tij pranojnë dhuratën e parë për bebin e tyre

Almakos - parë: 18 orë

Ata janë çifti më i përfolur aktualisht në Turqi. Shtatzënia e Fahriyes, sigurisht është komentuar hap pas hapi nga mediat e huaja dhe ka tërhequr shumë vëmendje.

Kroos mund të kalojë në PSG për 80 milion euro

Almakos - parë: 18 orë

Duket se kjo verë do të jetë vendimtare për të ardhmen e mesfushorit gjerman Toni Kroos, i cili është në kërkim të një sfide të re. Toni Kroos mund të kalojë në Paris Saint-Germain për një shumë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Këtë javë, të gjithë mund të jenë brenda Arkivit të Kosovës

Almakos - parë: 18 orë

Arkivi i Kosovës po shënon 68 vjetorin. Këtë javë, nga data 25-29 mars 2019 ka planifikuar të hap dyert e veta për publikun. Java e arkivit të hapur organizohet për të sensibilizuar opinionin e gjerë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Maroku i kërkon shpjegim Argjentinës se përse mungon Messi

Almakos - parë: 18 orë

Federata e Futbollit e Argjentinës i ka kërkuar Argjentinës të shpjegojë përse Lionel Messi do të mungojë në ndeshjen miqësore të martën mes këtyre dy vendeve në Tangier.

13 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik” të PSP-së

Almakos - parë: 18 orë

25 Mars 2019 / 8:12 Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publike lidhur me parregullsitë zgjedhore.

8 artikuj të ndërlidhur »

Nesër shi, në vise malore edhe borë

Almakos - parë: 19 orë

Masat e ngrohta ajrore do të mbesin edhe ditën e hënë mbi rajon, duke kushtëzuar mot të ngrohtë dhe me diell. Nga dita e martë një front i ftohtë do të kaloj mbi vendin tonë, duke sjellur masa të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ibrahim Tatlisesit i vdes nëna, e dhimbshme si e qan pranë varrit

Almakos - parë: 19 orë

Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke. Këngët e tij janë dëgjuar për vite me radhë nga publiku turk dhe ai i huaj. Ai para pak ditëve humbi nënën dhe duket se ende nuk po e përballon humbjen e ...