TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Kështu shpërtheu në lot nëna e Zenelit, pasi Arbëri shënoi supergol

Almakos - parë: 2 orë

Përfaqësuesja e Kosovës e nisi me barazim fushatën eliminatore të Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova barazoi 1:1 me Bullgarinë.

16 artikuj të ndërlidhur »

Dr. Shpresa Xhakli: Misioni im, fëmijët me autizëm

Almakos - parë: 2 orë

Me një përvojë personale shumëvjeçare, dr. Shpresa Xhakli, ka kapërcyer sfida të vështira në jetë, sidomos në rrugëtimin e saj, si pjesë e luftës ndaj autizmit, gjithmonë në ndihmë të fëmijëve të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Migjen Basha e ‘godet’ shumë keq Panuccin

Almakos - parë: 2 orë

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha, ka ‘thumbuar’ ish trajnerin Christian Panucci, pas fitores ndaj Andorrës. Basha u kthye në formacionin startues nën urdhrat e Ervin Bulkut, në një ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Përkujtohet masakra në Krushë të Madhe, Miradie Ramadani tregon se si forcat serbe i dogjën me benzinë njerëzit e ...

Almakos - parë: 3 orë

Miradie Ramadani, duke folur për masakrën në Krushë të Rahovecit, rrëfen se si u vranë meshkujt e atij fshati dhe si u detyruan të tjerët të braktisin vatrat e tyre e të shkojnë në Shqipëri.

2 artikuj të ndërlidhur »

12 ndeshje pa humbje, Kosova lë shumë prapa Brazilin, Anglinë e Gjermaninë

Almakos - parë: 3 orë

Kosova ka dështuar të marrë tri pikët në shtëpi kundër Bullgarisë, por “Dardanët” nuk janë mposhtur sërish. Barazimi 1-1 me Bulgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ishte ndeshja e 12 me radhë që ...

20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)

Almakos - parë: 3 orë

Janë bërë 20 vjet nga Masakra e Celinës në Rahovec dhe në fshatrat e tjera përreth. Ata që humbën më të dashurit e tyre presin angazhim më të madh të institucioneve.

24 artikuj të ndërlidhur »

Portieri i Kosovës pati më shumë pasime se 10 lojtarë bullgarë

Almakos - parë: 3 orë

Portier i Kosovës, Aro Muric kishte saktësi më të madhe të pasimeve se 10 lojtarë të Bullgarisë Edhe sonte, Aro pati një paraqitje të mirë, edhe pse nuk pati shumë punë, pasi që ekipi bullgarë ishte ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Blakaj: Në Kosovë për krime lufte janë dënuar gjashtë serbë, në Serbi për krime të kryera në Kosovë janë dënuar 15 ...

Almakos - parë: 3 orë

Bekim Blakaj nga Fondi për të Drejtën Humanitare (FDH) ka thënë se në Serbi, nga gjykatat e atij vendi, për krime të kryera në Kosovë janë dënuar 15 serbë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Si ta mposhtim lodhjen pranverore

Almakos - parë: 3 orë

Megjithatë, disa njerëz, pavarësisht nga sasia e rritur e kohës së diellit, ndihen të lodhur, madje edhe në depresion. Gjatë dimrit, trupi prodhon më shumë melatonin, hormonet e gjumit, ndërsa në ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Portieri i Bullgarisë: “Kosova na shkaktoi shumë probleme, e prinsim”

Almakos - parë: 4 orë

Portieri i Kombëtares së Bullgarisë Nikolay Mihaylov e ka pranuar që ndeshja ndaj Kosovës ishte e vështirë. Ai po ashtu ka vlerësuar Përfaqësuesen e Kosovës duke thënë që është një skuadër e re me ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Shkencëtarët zbulojnë se si të kontrolloni ëndrrat tuaja dhe stresin

Almakos - parë: 4 orë

Çfarë janë ëndrrat e ëmbla, e dini? Ëndërrimi i ëmbël është kur një person është i vetëdijshëm për ëndrrat që po sheh! Ndonjëherë ne kemi ankth kur shohim ëndrra të këqija, mirëpo ne do t’ju ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Natasha Kandiq tregon bisedën me Nekibe Kelmendin, natën kur policia serbe i vrau Bajram Kelmendin dhe dy djemtë e tij

Almakos - parë: 4 orë

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka përkujtuar momentin e vrasjes së avokatit të njohur shqiptar Bajram Kelmendi, bashkë me dy bijtë e tij nga policia serbe, në ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Zhegrova, pas kritikave: “Nuk më bëjnë përshtypje”

Almakos - parë: 4 orë

Anësori i Kosovës, Edon Zhegrova, ka thënë se nuk i bëjnë përshtypje kritikat që ka marrë pas ndeshjes me Danimarkës. “Nuk më bëjnë përshtypje. Nuk ka qenë problem për mua, ata munden me jep kritika ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Kryeziu: Bullgarët provokuan, ishim të befasuar!

Almakos - parë: 4 orë

Hekuran Kryeziu është deklaruar pas barazimit 1-1 të Kosovës me Bullgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Pas takimit ylli i Kosovës deklaroi se nuk kishin qenë nervoz gjatë takimit, “por ishte e ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Pasi u dënua me burgim të përjetshëm vrasësi, nëna e Donjeta Pajazitit ndjehet e lehtësuar (Video)

Almakos - parë: 4 orë

Gjykata Themelore në Pejë ka dënuar me burgim të përjetshëm Naser Pajazitin për vrasjen e kushërirës së tij, Donjeta Pajaziti. Vendimi u mor pasi lënda u kthye në rigjykim nga Gjykata e Apelit.

30 artikuj të ndërlidhur »

Ja përse gratë rrezikohen më shumë nga sëmundjet e veshkave

Almakos - parë: 4 orë

Kur një veshkë është dëmtuar ose nuk funksionon më, tjetra ende mund ta përballojë, por nëse kjo “rezervë” gjithashtu shkakton keqfunksionime, atëherë mund të jetë një shenjë e keqe.

4 artikuj të ndërlidhur »

Halimi tregon çfarë i mungoi Kosovës kundër Bullgarisë

Almakos - parë: 4 orë

Halimi beson se fati i mungoi Kosovës kundër Bullgarisë. Besar Halimi, mesfushori i Kosovës, tha pas ndeshjes se “Dardanët” ishin të pafat kundër Bullgarisë, që barazuan 1-1 në stadiumin “Fadil ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Rrënohen lokalet në qendër të Deçanit, pronarët të mllefosur (Video)

Almakos - parë: 4 orë

Komuna e Deçanit ka filluar largimin e lokaleve, të cilat do të zëvendësohen me hapësira gjelbëruese si dhe do të mundësohet zgjerimi i rrugës kryesore të qytetit.

3 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO INTERVISTË/ Adi Krasta në emisionin “Target” mban leksione për gazetari dhe diagnostifikon qartë “plagët” ...

Almakos - parë: 4 orë

Sot në emisionin “ Target ” nga Emad Mehmeti, i cili transmetohet çdo të hënë nga ora 19:00 në Almakos , i ftuar është moderatori i mirënjohur shqiptar, Adi Krasta.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sadiku e Balaj e kthejnë Shqipërinë te fitorja

Almakos - parë: 5 orë

Shqipëria ka marrë tri pikë në udhëtim te Andorra, duke triumfuar 0-3. Pas humbjes 0-2 nga Turqia, Shqipëria ka reaguar për t’i marrë pikët e plota në ndeshjen e dytë kualifikuese për Euro 2020, ...

155 artikuj të ndërlidhur »