TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Sot është Dita Ndërkombëtare e Frankofonisë

Almakos - I sapo botuar

Dita Ndërkombëtare e Frankofonisë është më 20 marsi, e që shënihet në të gjitha vendet anëtare në mënyra të ndryshme. Organizata Ndërkombëtare e Frankofonisë (OIF) ka gjithsej 57 vende anëtare të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mot pranveror, këto janë temperaturat për sot

Almakos - I sapo botuar

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Ndërpret gërhitjen dhe pastron ajrin: Këtë bimë duhet ta mbani në dhomën e gjumit!

Almakos - parë: 5 orë

Kjo bimë do të sjellë freski në shtëpinë tuaj dhe do ta pastrojë ajrin në dhomën e gjumit, sepse prodhon oksigjen gjatë natës Fjala është për bimën Bromelia, e cila ka prejardhjen nga Amerika Jugore ...

Pesë arsyet pse njerëzit nuk ndahen edhe kur nuk e duan më njëri-tjetrin

Almakos - parë: 6 orë

Një marrëdhënie jo e lumtur është burim stresi dhe shqetësimi. Gjithashtu mund të shkaktojë edhe depresion. Sidoqoftë për disa çifte është e vështirë që të divorcohen dhe të vazhdojnë jetën ...

Lionel Messi duket se e ka rikthyer rininë – performancat ‘e frikshme’, saqë Barca mund të shpresojë për një tjetër ...

Almakos - parë: 7 orë

Tifozët e Real Betisit në Estadio Benito Villamarin nuk patën zgjidhje tjetër, pos ta duartrokisnin magjinë e Lionel Messit mbrëmjen të dielës, kur shënoi një het-trik mbresëlënës.

36 artikuj të ndërlidhur »

Real Madridi do të blejë disa lojtarë – këta janë emrat që do të kërkohen në verë

Almakos - parë: 7 orë

Tashmë planet për rinovimin e Real Madridit kanë filluan, pasi ky vit shkoi huq ku janë eliminuar nga Liga e Kampionëve, Kupa e Mbretit dhe kanë mbetur prapa në garë për titull.

Hoxhaj mirëpret emërimin e Nuncit të ri Apostolik për Kosovën nga Papa Françesku

Almakos - parë: 7 orë

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar në lidhje me emërimin e Nuncit të ri Apostolik për Kosovën, nga Papa Francesku, ngjarje kjo që ndodhi sot në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bernardeschi për gjestin e CR7: Ishte thjesht një festim, dënimi do të ishte çmenduri

Almakos - parë: 8 orë

Federico Bernardeschi ishte ndër lojtarët më të mirë në rikthimin sensacional që bëri Juventusi para një jave duke e eliminuar Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve.

22 artikuj të ndërlidhur »

RrGK bën thirrje për njohje dhe respekt për të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Almakos - parë: 8 orë

RrGK e shqetësuar nga akuzat e fundit të pabazuara nga KMDLNJ, bën thirrje për mbështetje të vazhdueshme publike për të mbijetuarat e dhunës seksuale të kryer gjatë luftës në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Përshkallëzohet protesta tek Unaza e Re, banorët bllokuan për katër orë rrugën

Almakos - parë: 8 orë

Protesta te Unaza e Re ka përshkallëzuar mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi banorët e kësaj zone kanë bllokuar si çdo ditë rrugën. Por protesta e sotme nuk është mbyllur me bllokimin për 1 orë të rrugës, ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Në muajt e fundit të shtatzënisë, Gjira tregon sa kilogramë ka

Almakos - parë: 8 orë

Reperja Gjira Kajtazi ndodhet në muajt e fundit të shtatzënisë. Teksa po shijon një prej periudhave më të veçanta të jetës, ajo nuk po heziton që të ndajë me ndjekësit disa nga momentet e bukura që ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Lojtarët e Kosovës do të marrim ekstra premia për vendin e parë në grup në Ligën e Kombeve, mijëra euro në ...

Almakos - parë: 8 orë

Lojtarët e Përfaqësues së Kosovës do të marrin edhe nga një shpërblim ekstra, pasi e fituan grupin në Ligën e Kombeve. Shpërblimet e para të premtuar ishin nga 2 mijë euro për fitore që ishin marr ...

Demiri: PSP-ja nuk ka më mbështetjen që kishte dikur

Almakos - parë: 8 orë

19 Mars 2019 / 23:23 Në një debat mes analistëve në emisionin “Programi 200” në Alsat mbi fatin e PSP-së, kur ka aq shumë diskutime nga politika, vokati Demiri thotë se PSP-ja nuk ka më mbështetjen ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Adnan Merovci sqarohet për deklaratën e tij se “Thaçi donte të punonte te Rugova”

Almakos - parë: 8 orë

Autori i librit “Kështjella e (mos) marrëveshjes”, Adnan Merovci, ka dhënë një sqarim shtesë lidhur me intervistën e tij në emisionin “Debat Plus”, ku ka thënë se “Thaçi ka shprehur pretendim për të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

MVJ, këngëtari i ri në muzikën shqiptare që po pritet mirë nga publiku

Almakos - parë: 8 orë

Në tregun muzikor çdo herë e më shumë po njoftohemi me emra të rinj që po i futen muzikës, me dëshirën për tu bërë këngëtarë të suksesshëm. I tillë është Jeton Ramiqi, i njohur si MVJ, 29 vjeçar nga ...

Kush është Jim Ratcliffe – tifozi i Manchester Unitedit që dëshiron ta blejë Chelsean

Almakos - parë: 9 orë

Miliarderi Jim Ratcliffe ka shprehur interesim që ta blejë Chelsean nga Roman Abramovichi. Të martën, 66-vjeçari e kompletoi blerjen e gjigantit të çiklizmit, Team Sky, ndërsa Blutë mund të jenë ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Demiri: “Hilja” për fatin e PSP-së është bërë që në fillim

Almakos - parë: 9 orë

19 Mars 2019 / 23:01 Në një debat të hapur rreth fatit të PSP-së në Alsat, avokati Ardian Demiri thotë se “hilja” për fatin e PSP-së është bërë që në fillim., që kur ajo është themeluar.

67 artikuj të ndërlidhur »

Merovci: Unë i nënshkrova Kadri Veselit lejen për të hyrë në Rambuje (Video)

Almakos - parë: 9 orë

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka treguar disa detaje se si ka funksionuar delegacioni i Kosovës në Konferencën e Rambujesë, 20 vjet më parë.

32 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti i AAK-së akuzon LDK-në për lajmet mbi punësimet e njerëzve të partisë së tij

Almakos - parë: 9 orë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, duke folur për raportimet e fundit për punësimet që po bëhen nga AAK dhe Qeveria në disa kompani publike e veçanërisht në PTK, ka thënë se ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Në një shkollë të Mitrovicës po alivanosen nxënëset, nuk dihen arsyet

Almakos - parë: 9 orë

Në Shkollën Ekonomike “Hasan Prishtina” në Mitrovicë, në një klasë është ndërprerë mësimi për një javë. Shkak i ndërprerjes së mësimit ishte alivanosja e vajzave të kësaj klase, dukuri e cila ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »