TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Tha se e ka vajzë halle, Gent Fatali konfirmon lidhjen me motrën e Loredanës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Gent Fatali është një ndër reperat më të suksesshëm, më të dashur dhe të njohur për publikun shqiptar, i cili i ka dhuruar shumë hite publikut të cilat janë shumë të suksesshme dhe të adhuruara.

3 artikuj të ndërlidhur »

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për dorëheqjen e Haradinajt, si e komentojnë serbët

Albeu.com - 20.07.2019

Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqiptare por edhe tek ato botërore. Për dorëheqjen e Haradinaj ka shkruar BBC, Bloomberg, Spiegel e shumë të ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Keq puna, publikohet biseda e Feros me fansen që vërteton tradhëti ndaj Arbenitës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Fero dhe Arbenita janë me plot bindje një ndër çiftet më të përfolur të momentit në showbiz-in shqiptar. Prej disa javësh në media qarkullojnë foto dhe biseda ma fanset e reperit, me të cilat thuhet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kosovari i sëmurë rëndë dërgohet në burg, shpërthejnë në lot fëmijët e tij (VIDEO)

Albeu.com - 20.07.2019

Gjykata e Prishtinës e kthen në burg të dënuarin me sëmundje të rëndë. Sot në mëngjes Policia e Kosovës të shtrirë në lese e kanë bartur në paraburgim Driton Hajdari i cili nuk mund as edhe të ecën ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shalqiri, sa virtyte në frutin-simbol të verës

Albeu.com - 20.07.2019

Shalqiri është fruti hidratues më i dashur në stinën e verës: i pasur me vitamina dhe minerale, është ideal për të rimarrë substancat e humbura me djersitjen.

Krahasojnë Malumën me Dafina Zeqirin dhe s'kanë faj, ky koment do ju shkrijë së qeshuri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Dafina Zeqiri është një ndër këngëtaret më të mira shqiptare e cila kohët e fundit është shkëputur nga jeta e saj në Amerikë pasi është kthyer në Kosovë për të vijuar karrierën muzikore këtu dhe po ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Me sy të përlotur dha dorëheqjen, çfarë bëri pas konferencës Ramush Haradinaj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Me sy të përlotur kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dha dje dorëheqjen. Gjatë fjalës së tij para mediave, Haradinaj njoftoi se sërish do të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja e njohur pozon nudo në Instagram, ky është komenti epik i të atit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Aktorja dhe modelja e njohur Irlanda Baldwin nuk ka mundur t’i rezistojë verës, dhe temperaturave të larta. Përmes një postimi në rrjetin social ajo ka pozuar nudo në tarracën e një hoteli në Neë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pikat e bardha dhe vijat e zeza, gjithçka thonë thonjtë për shëndetin tuaj

Albeu.com - 20.07.2019

Shumë kohë para se të shkoni tek doktori, trupi ju jep sinjale për shëndetin tuaj. Thonjtë janë një pjesë e rëndësishme, të cilat shumë prej nesh i injorojnë ose i lyejnë me manikyr dhe nuk dallojnë ...

Ka edhe mbështetjen e reperëve, Fero ka një mesazh për Ramush Haradinaj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Fero ka shfrytëzuar llogarinë e tij në Instagram për të reagim ndaj dorëheqjes së Ramush Haradinajt. Ramush Haradinaj gjatë pasdites së djeshme ka konfirmuar dorëheqjen nga posti i kryeministrit si ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Një rrugë në Kamëz do mbajë emrin "Ramush Haradinaj"

Albeu.com - 20.07.2019

Duke vlerësuar aktin e dorëheqjes nga posti i kryeministrit, Bashkia e Kamzës i ka vendosur një rruge emrin " Ramush Haradinaj ". Në një reagim të shpërndarë për mediat Bashkia Kamëz vlerëson aktin e ...

669 artikuj të ndërlidhur »

1 në 5 njerëz në gjermani jeton vetëm

Albeu.com - 20.07.2019

Autoritetet gjermane bëjnë të ditur se është rritur numri i qytetarëve që jetojnë vetëm , transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas Byrosë Federale të Statistikave, rreth 17.3 milionë njerëz jetojnë ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Jul Deda si nuk e keni parë ndonjëherë, uron personin e zemrës me fjalët më të bukura (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Ditën e sotme nëna e Julian Dedës feston ditëlindjen dhe në këtë datë të shënuar për familjen e tij nuk mund të mungonte një urim special nga ana e aktorit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bujar Qamili zbulon çmimin e darkave të Luana Vjollcës, dhe jo vetëm kaq (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Këngëtari i mirënjohur, Bujar Qamili ishte i ftuar së fundmi në emisionin “21 gradë”, në RTV 21 ku foli pë rprojektet e tij si dhe u ndal dhe në bashkëpunimin me moderatoren e njohur e së fundmi ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Largohet Neymar, vjen Dybala

Albeu.com - 20.07.2019

Paris Saint Germian kanë identifikuar Paulo Dybalan si zëvendësues të mundshëm të Neymr, nëse braziliani vendos të largohet. "Mirror" shkruan se kampionët e Francës e kanë vendosur si alternativë të ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Kjo bimë është një ilaç i fuqishëm natyror, shëron shumë sëmundje

Albeu.com - 20.07.2019

Shumica prej jush ndoshta e njihni Portulacën (ose siç quhet ndryshe burdullak) një bimë e cila mbin vetë dhe që përmban mjaft vlera ushqyese, por që jo të gjithë i njohin.

5 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti: Kosova s?ka qeveri, ftoj presidentin ta caktojë datën e zgjedhjeve

Albeu.com - 20.07.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti , ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve . “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Vajza e Beyoce e lindur për në skenë, thyen rekord me një këngë (VIDEO)

Albeu.com - 20.07.2019

Ditën e djeshme këngë tarja e hiteve, Beyonce hodhi në treg albumin e saj më të ri, “The Lion King: The Gift”. Albumin ajo e cilësoi si një dhuratë për Afrikën dhe menjëherë pas publikimit ai po ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Messi presion Barcelonës: Nëse doni që të firmos kontratë të re, merrni Neymar

Albeu.com - 20.07.2019

Ylli i futbollit është njeriu kryesor pas planit të Barcelonës për të rikthyer në skuadër Neymarin . Kështu së paku thotë eksperti i futbollist spanjoll, Graham Hunter , përcjell lajmi.net.

38 artikuj të ndërlidhur »

Pse modeli tradicional i familjeve nuk i bënë më të lumtur njerëzit

Albeu.com - 20.07.2019

Në 30 vitet e fundit vlerat dhe rregullat e familjeve kanë ndryshuar shumë: Njerëzit nuk e kanë problem nëse nuk martohen ose nëse nuk bëjnë fëmijë, dhe numri i personave që preferojnë të jetojnë ...