TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Ministria e Mbrojtjes: Ka nisur zbatimi i plotë i planit për FSK-në

Albeu.com - 20.09.2019

Është bërë gati një vit prejse Pakoja e Projektligjeve për Transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri është ratifikuar në Kuvendin e Kosovës .

5 artikuj të ndërlidhur »

Supergoli i Cuadrados zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Kampioneve (VIDEO)

Albeu.com - 20.09.2019

Liga e Kampionëve ka zgjedhur golin më të mirë të javës së parë të sezonit të ri 2019/20. Gjatë të martës dhe mërkurës u zhvilluan takimet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve .

5 artikuj të ndërlidhur »

"Do bëjmë futbollin që unë kam në mendje", Sarri: Bernardeschi në të ardhmen do të jetë mesfushor

Albeu.com - 20.09.2019

Juventusi do të përballet si vendas ditën e nesërme me Helas Veronën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 4-t në Serie A. Në prag të kësaj sfide në konferencë për shtyp ka dalë, Maurici Sarri, i cili ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Më e lumtur beqare apo e martuar? Alesia Bami flet për planet e të ardhes (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Alesia Bami ishte pjesë e panelit në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku u diskutua nëse gratë janë më të lumtura beqare apo të martuara. Edhe pse për momentin në statusin e beqares, bukuroshja 20 ...

Plas në Velipojë: Doshi dhe Sterkaj i ankohen Ramës për deputetët e PS

Albeu.com - 20.09.2019

Nuk ka kaluar qetë mbledhja në Velipojë që Rama organizoi me drejtues të bashkive të Veriut. Mësohet se gjatë mbledhjes Tom Doshi dhe Paulin Sterkaj i janë ankuar kryeministrit Edi Rama për emërimet ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Maskat e flokëve nuk funksionojnë? Kini parasyshë këto këshilla

Albeu.com - 20.09.2019

Ndonëse askush nuk do të donte flokë apo lëkurë të shndritshme me yndyrë, dermatologët pohojnë se është pikërisht sebumi (yndyra natyrale e lëkurës dhe e flokëve ) ajo që ushqen rrënjët e flokëve e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tashmë beqar, Robert Berisha publikon bisedën me bionden misterioze (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Pas ndarjes me Nora Istrefin, Robert Berisha nuk nguron të bëjë publike flirtet e vajzave me të. Në një etiketim që një vajzë bjonde i ka bërë këngëtarit, bashkëngjitur një mesazhi flirtues, duket se ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri reagon për herë të parë pas vendimit të gjykatës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Ish-ministri Saimir Tahiri ka reaguar për herë pas vendimit të gjykatës që e dënoi atë me 3.4 vite shërbim prove me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ...

512 artikuj të ndërlidhur »

4 shenjat zodiakale që nuk e pranojnë kurrë dështimin

Albeu.com - 20.09.2019

Edhe pse në jetë, ndonjëherë fiton e ndonjëherë humbet, jo të gjithë njerëzit e pranojnë humbjen dhe kanë sjellje nga më të çuditshmet në situata të pafavorshme.

2 artikuj të ndërlidhur »

E fiksuar pas tij, vesh fustanin e dasmës çdo fundjavë qëkur është martuar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Një grua e porsamartuar ka krijuar një listë eventesh ku paraqitet vazhdimisht me fustanin e saj të dasmës edhe pse ka një muaj që është martuar . Dawn Winfield-Hunt, 54 vjeç, nga Rhyde, ...

Kapën në Greqi dy shqiptarë me 42 kg heroinë dhe "Audi" luksoze

Albeu.com - 20.09.2019

Departamenti i anti-drogës në Greqi ka sekuestruar 42 kilogram heroinë në Selanik duke arrestuar njëkohësisht 4 bullgarë dhe 2 shqiptarë si pjesëmarrës në trafikun e lëndë narkotike nga Turqia për në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Tragjedi në Itali: Babai harroi ta linte në kopësht, fëmija vdes nga i nxehti brenda në makinë

Albeu.com - 20.09.2019

Një djalë dy vjeçar vdiq këtë mëngjes në Catania , në Itali, pasi kishte mbi 5 orë në makinën e babait të tij, i cili kishte harruar ta linte në kopësht.

"S'keni parë gjë akoma", aktorët e Kalifornia me shofer privat (VIDEO)

Albeu.com - 20.09.2019

Shumë shpejt në televizionin Klan pritet të nisë spektakli i humorit i ndryshuar tanimë në kast , por edhe në idenë e tij bazë e megjithatë thelbi do të mbetet i njëjtë; të dhurojë të qeshura pafund.

Ambasada amerikane reagon ndaj vendimit për Tahirin

Albeu.com - 20.09.2019

Ambasada Amerikane e cilëson vendimin e dhënë një ditë më parë nga Gjykata për Krimet e Rënda , për ish-Ministrin Saimir Tahiri si tregues se pavarësia e gjyqësorit po vjen në rritje.

512 artikuj të ndërlidhur »

Nga puthja e parë te martesa, Kiara Tito i tha të gjitha (VIDEO)

Albeu.com - 20.09.2019

Angazhimi më i ri i moderatores Kiara Tito do të jetë vlogimi. E pikërishtë ditën e sotme ajo ka publikuar dhe video e parë ku ka saktësuar se do ta shohim ndryshe nga qe kemi parë.

11 artikuj të ndërlidhur »

9 foto ku Ledri dhe e dashura e tij misterioze janë shfaqur në të njëjtin vend, pa rënë në sy (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Zërat se Ledri Vula është i lidhur me një vajzë që jeton në Gjermani, Sara Hoxha, nisën dy vite më parë, megjithatë dyshja është përpjekur ta mbajë lidhjen jashtë vëmendjes mediatike dhe le të themi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Konferenca Ipeshkvnore Shqiptare: Korrupsioni po i largon "shqiponjat" nga vendi

Albeu.com - 20.09.2019

Konferenca Ipeshkvnore Shqiptare i ka drejtuar një mesazh besimtarëve katolikë shqiptarë , me rastin e 5- vjetorit të vizitës së Papë Françeskut në Shqipëri.

13 artikuj të ndërlidhur »

AMF zhvillon një takim pune pranë Autoritetit të Tregjeve Financiare të Francës

Albeu.com - 20.09.2019

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare , me synim përfitimin nga praktikat më të mira mbikëqyrëse e rregullatore, si dhe intensifikimin e marrëdhënieve me organizmat partnere, zhvilloi në datë 6 shtator ...

Mënyrat më të zgjuara për të ripërdorur një shishe plastike, shpëto planetin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Në vend që ti lëmë shishet dhe objektet e tjera plastike të kthehen në një rrezik të vertetë për planetin tonë, ka 1001 mënyra për ti ripërdorur ato. Në fotogalerinë e mësipërme gjeni disa sugjerime ...

Fotografi amerikan ?zhduk? celularin: Po injoroni njëri-tjetrin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Celulari është kthyer tashmë në një mjet edhe për t’u informuar. Ka shumë mundësi që këtë artikull po e lexoni nga celulari . Tani, imagjinoni se si do të dukeni nëse papritur, “smartphone” që keni ...