TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

E BUJSHME/ Dënimi i Skëndërbeut, Takaj akuzon ish-sekretarin e FSHF-së

Albeu.com - parë: 23 orë

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj , ka dalë në një konferencë urgjente për shtyp, ku ka folur për dënimin e klubit dhe për të ardhmen. Me tone të larta dhe akuza të drejtpërdrejta ndaj Eduart ...

Ndryshime në emisionin më të njohur të mëngjesit, kush zëvënëson Dajana Shabanin dhe Besin (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 23 orë

Prej kohësh, po përflitet për lëvizjet e reja televizve në radiotelevizionin Ora News. Pak javë më parë, Indeksonline bëri të ditur që krahas Kelvi Kadillit, edhe Arjola Shehu do të shfaqej në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

"Krenohem me ty Ramush", edhe Princ Leka në krah të Haradinajt

Albeu.com - parë: 23 orë

Edhe trashëgimtari i fronit mbretëror, Princ Leka II reagon pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt dhe thirrjes së tij në Gjykatën e Hagës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Leka Zogu shpreh ...

650 artikuj të ndërlidhur »

"Operacioni 200", Poul Pogba pranë Real Madridit

Albeu.com - parë: 23 orë

Real Madrid ka edhe një objektiv këtë merkato verore dhe ai është Paul Pogba . " Operacioni 200" është operacioni i rikrijimit të një Reali me emra të rinj ku deri tani janë bashkuar, Hazard, Joviç, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Më parë nuk përballonte çmimet e kësaj marke, tani Arbenita është imazh i saj (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 24 orë

Pasi kërcënoi publikisht fansen e Feros, duke e paralajmëruar të mos merrej me një të dashur të çmendur, Arbenita Ismajli e ka lënë rrjetin të ziejë nga thashethemet për çiftin dhe po vazhdon jetën e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Përfundon "aventura" e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu grek

Albeu.com - parë: 24 orë

Përfundon aventura e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu i Cassandra në Halkidhiki. Dy të burgosurit shqiptarë, të dënuar me burgim të përjetshëm, që u arratisën të martën u ditën e sotme nga ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin

Albeu.com - parë: 24 orë

Nje vajzë suedeze e cila i përket fesë muslimane ka fituar një kompensim nga gjykata e vendit pas problemeve që u ngritën kur ajo refuzoi ti shtrëngonte dorën punonjësit të nje kompanie, ku ajo po ...

Këto janë shenjat që tregojnë se keni mëlçi të sëmurë

Albeu.com - parë: 24 orë

Mëlçia është organ që vazhdimisht nxjerr toksina, filtron gjakun nga zorrët dhe trajton lëndë ushqyese. Ndodhë shpesh që mund të keni probleme në këtë organ të rëndësishëm të trupit, por nuk e dini ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Ministrja e Drejtësisë paralajmëron furtunë shkarkimesh në administratë

Albeu.com - parë: 24 orë

Gjatë një takimi në Kukës, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka paralajmëruar furtunë shkarkimesh në administratë. Gjonaj u la afat drejtorëve deri më 30 Tetor për të arritur treguesit për ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Vjedhje, shpërndarje droge dhe trafikim fëmijësh, shkatërrohet grupi kriminal, në pranga dhe dy shqiptarë

Albeu.com - parë: 24 orë

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal, duke arrestuar 11 persona, mes të cilëve edhe 2 shqiptarë. Personat e arrestuar akuzohen për vjedhje , shpërndarje droge e trafikim fëmijësh.

2 artikuj të ndërlidhur »

Dorëheqja e Ramush Haradinajt, Spahiu ndërmerr lëvizjen që nuk e priste askush

Albeu.com - 20.07.2019

Kryeministri i Kosovës ka dhënë dorëheqjen dhe lajmin e ka konfirmuar vetë Ramush Haradinaj në një konferencë për mediat në përfundim të mbledhjes së zakonshme të Këshillit të Ministrave.

650 artikuj të ndërlidhur »

Fansat ngacmojnë Bora Zemanin: Edhe në foto Donaldi të qëndron më afër se Romeo (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Bora Zemani dhe Donald Veshaj kanë qenë çifti më i ngacmuar nga mediat rozë për këtë verë. Në fillim thjesht kishte aludime por me kalimin e kohës çifti u kap "mat" disa herë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Plazhi i Shëngjinit, mungojnë hapësirat publike për pushuesit

Albeu.com - 20.07.2019

Në plazhin e Shëngjinit mungojnë hapësirat publike për pushuesit. Shqetësimi është ngritur gjatë takimit të organizuar nga prefekti me aktoret lokal për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

4 artikuj të ndërlidhur »

"Shuplakë" për Conten, Interi e pëson nga Manchester United (VIDEO)

Albeu.com - 20.07.2019

Sot është luajtur miqësorja mes Manchester United dhe Interit. Sfida ka përfunduar me rezultatin 1-0, me golin e vetëm të shënuar nga Mason Greenëood në minutën e 76-të.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vidhnin shtëpi luksoze dhe shpërndanin kokainë, arrestohen 7 shqiptarë në Mykonos

Albeu.com - 20.07.2019

Policia greke ka ndërmarrë një operacion duke shkatërruar një bandë shqiptare, që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtëpitë e banorëve në Mykono. Mësohet se janë arrestuar shtatë shtetas shqiptarë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Djali i Vesës dhe Big Bastës do ju ëmbëlsojë ditën me këtë video te gjyshja (VIDEO)

Albeu.com - 20.07.2019

Vesa Luma prej kohësh është kthyer nga Zelanda e Re dhe tani po kalon kohë me familjen e saj. Fillimisht, ajo së bashku me Big Bastan dhe vogëlushin e tyre Lian , bënë një turne në disa nga qytetet ...

Ish e dashura fton familjen mbretërore në dasmë, po Princi Harry do të shkojë? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Ish e dashura e Princ Harry , Ellie Goulding pritet që shumë shpejt të celebrojë dashurinë e saj me martesë. “The Sun” shkruan se këngëtarja ka ftuar në dasmën e saj, Dukeshën Kate dhe Princin ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Veseli reagon pas ftesave të Speciales: Do të dalim më të fortë nga kjo sfidë

Albeu.com - 20.07.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të fundit nga Gjykata Speciale, për kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, Jakup Krasniqin, Bislim Zyrapin e Sokol Bashoten.

55 artikuj të ndërlidhur »

Dita e parë si qytetar i thjeshtë i Kosovës e gjen Haradinajn në këtë vend (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.07.2019

Ditën e djeshme ish-kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij. Ky vendim erdhi pas thirrjes që ju bë për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës.

650 artikuj të ndërlidhur »

I nxehti godet sërish Shqipërinë, temperaturat pritet të kapin majat

Albeu.com - 20.07.2019

Një valë tjetër i nxehti pritet të përfshijë Europën duke nisur nga dita e nesërme. Ajo do të kalojë nga Europa Qendrore deri në Skandivai, ndërsa do të prekë edhe Shqipërinë.

44 artikuj të ndërlidhur »