TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Pa tualete dhe kushte ekstreme, skuadra gjermane befason me përgatitjet e sezonit të ri

Albeu.com - parë: 20 orë

Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për tu përgatitur për sezonin e ri. Disa prej tyre zgjedhin zonat kodrinore, ndërsa skuadra e Augsburg ka një tjetër destinacion.

ZYRTARE/ Tirana transferon ish-yllin e Skënderbeut (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 20 orë

Tefik Osmani është zyrtarisht pjesë e Tiranës. Qendërmbrojtësi ka arritur marrëveshjen për t’u riveshur bardheblu për sezonin e ri futbollistik. Osmani u aktivizua 45 minuta në ndeshjen e sotme ...

Parregullsi në 30 qershor? PS e gatshme të hapen kutitë

Albeu.com - parë: 20 orë

Erion Braçe është i sigurt në rregullsinë e zgjedhjeve të 30 qershorit, aq sa i bashkohet thirrjes së Bindjes Demokratike për të rihapur kutitë. “Pyesni KQZ pse nuk i hapën.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pas PDK-së, edhe partia e Haradinajt është gati për zgjedhje

Albeu.com - parë: 20 orë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka nisur mobilizimin për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen gjatë kësaj vere në vend, pas dorëheqjes së Haradinajt.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rudina Hajdari për Zërin e Amerikës: Shqipëria ka nevojë për një frymë të re politike

Albeu.com - parë: 20 orë

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari , në një intervistë për Zërin e Amerikës, tha se ajo vazhdon të qëndrojë në Parlament pasi nuk mund të shkojë kundër rrymës perëndimore.

11 artikuj të ndërlidhur »

Përplasi të moshuarin dhe u largua, policia arreston 46-vjeçarin

Albeu.com - parë: 20 orë

Një 46 vjeçar është arrestuar këtë të shtunë pasi ditën e djeshme krijoi një aksident teksa po drejtonte një traktor ku pasagjer ishte dhe një 60 vjeçar .

8 artikuj të ndërlidhur »

Ilda nis pushimet në Turqi, ekspozon këmbët nga shtrati i dhomës së hotelit (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 20 orë

Moderatorja shqiptare , Ilda Bejleri tashmë ka filluar pushimet në brigjet e Antalias në Turqi. Së fundmi gazetarja seksi ka postuar disa fotografi të nxehta në Instagram, teksa ekspozon këmbët e ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Kryebashkiakja Ademi: Jam kërcënuar nga Denar Biba, Rama dhe drejtues të policisë

Albeu.com - parë: 20 orë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Kjo javë” në “Neës 24” tha se të gjithë betejën e saj politike e ka bërë në përputhje të plotë me ligjin.

20 artikuj të ndërlidhur »

Lojtarët e Barcelonës i gjen "belaja", marka Audi iu kërkon të këthejnë makinat mbrapsht

Albeu.com - parë: 21 orë

Lojtarëve të Barcelonës u ka dalë së fundmi një problem i papritur me markën e njohur Audi . Audi ka kërkuar që lojtaret të kthejnë makinat pasi marrëveshja e tyre është ndërprerë.

5 artikuj të ndërlidhur »

E BUJSHME/ Bomberi i Atletico Madrid arrin akordin me Milanin

Albeu.com - parë: 21 orë

Një lajm mjaft i mirë vjen nga Argjentina për tifozët e Milanit. Mediat përtej oqeanit bëjnë të ditur se Milani ka arritur marrëveshjen personale me Angel Correa dhe tashmë mbetet për t’u bindur ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari gjysmë i zhveshur bën kërdinë në një lokal në itali, rreh klientë e policë

Albeu.com - parë: 21 orë

Një shqiptar ka shkaktuar një rrëmujë në një lokal në qytetin e Milanos në Itali . Mediat fqinje shkruajnë se shqiptar ishte gjysmë i zhveshur dhe i dehur në momentin që është futur brenda në lokal .

2 artikuj të ndërlidhur »

TMERR/ Një person sulmon me thikë aktorin në skenë (VIDEO)

Albeu.com - parë: 21 orë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një njeri me thikë tenton të godasë aktorin nga Hong Kong, Simon Yam, gjatë një aktiviteti në jug të Kinës. Pamjet tregojnë një burrë i veshur me një jelek të zbehtë, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

TRONDITËSE/ 12% e fëmijëve abuzohen seksualisht

Albeu.com - parë: 21 orë

Ngjarja e Durrësit ku një 8 vjeçare u tentua të abuzohej seksualisht nga disa të rinj brenda ambienteve të shkollës ka kthyer në vëmendje fenomenin shqetësues.

7 artikuj të ndërlidhur »

Aksident me dy të plagosur në aksin Korçë-Pogradec, motorri përplaset me mjetin bujqësor

Albeu.com - parë: 21 orë

Dy persona janë plagosur ditën e sotme në Maliq, si pasojë e një aksident. Sipas policisë, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie, shtetasi A.B, duke drejtuar një mjet motor dyshohet të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Eva Murati seksi me bikini (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 22 orë

Pas një sezoni të ngjeshur në televizion, Eva Murati po shijon pushimet e saj në bregdet. Prezantuesja bukuroshe shfaqet në një formë të shkëlqyer në bordin e një jahti në brigjet e Vlorës, ku mban ...

"Pas transferimit të Griezmann nuk na duhet Neymar"

Albeu.com - parë: 22 orë

Kampionët e Spanjës pas shumë debateve të zhvilluara brenda bordit të klubit më në fund kanë marrë vendim çështjen Neymar , duke thënë se mjaftohemi me sulmuesit që kemi.

31 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Kuvendit të Kosovës: Zgjedhjet janë të pashmangshme

Albeu.com - parë: 22 orë

Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, në një konferencë para gazetarëve tha se e pranon vendimin e kryeministrit Haradinajt, por gjithsesi theksoi se ai nuk i ka paralajmëruar ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Voltana Ademi "ngul këmbë": Jam dhe do të jem kryetare bashkie

Albeu.com - parë: 22 orë

Voltana Ademi ka sfiduar sërish shtetin, duke thënë se nuk do të dalë nga zyra. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” Voltana Ademi shprehu me bindje se do të vijojë të jetë kryetare e Bashkisë së ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Basha në Kurbin: Shqiptarët po varfërohen sepse po grabiten

Albeu.com - parë: 22 orë

Gjatë një takimi në Kurbin, kreu i PD, Lulzim Basha është shprehur se, varfëria, papunësia, mungesa e mundësive në jetë vjen për shkak të grabitjes dhe plaqë po i bëhet Shqipërisë nga Edi Rama dhe ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Kërkesat e BD dhe PS, Kolegji Zgjedhur të hënën nis punën

Albeu.com - parë: 23 orë

Fillimi javës do të jetë një e ngjeshur për Kolegjin Zgjedhor , pasi do të shqyrtojnë kërkesat e Bindjes Demokratike dhe Partisë Socialiste për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit.

7 artikuj të ndërlidhur »