TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Aksident në Lezhë, makina përplas të riun

Albeu.com - parë: 8 orë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 08:30, në Ishull Lezhë. Shtetasi Y.M.vjeç 27, banues në Lezhë i cili po lëvizte me biçikletë, është përplasur nga një automjet , i cili ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare pronari i perandorisë së hoteleve "Hilton" (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 8 orë

Pronari i hoteleve ' Hilton ' dhe filantropi i njohur Barron Hilton është ndarë nga jeta këtë javë në shtëpinë e tij në Los Angeles. 91-vjeçari vdiq për shkaqe natyrore, konfirmoi Fondacioni Conrad N.

4 artikuj të ndërlidhur »

Tronditet Milani, UEFA i pezullon me 5 ndeshje blerjen e bujshme

Albeu.com - parë: 8 orë

Milani nuk do të jetë në gjendje të llogarisë Ante Rebic për pesë ndeshjet e para të aventurës së tij të radhës në Europë. Sulmuesi kroat duhet të vuajë një skualifikim të gjatë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi udhëton për SHBA, merr pjesë në pritjen e Trump

Albeu.com - parë: 8 orë

Presidenti Hashim Thaçi , sot është nisur për në SHBA, ku do të ketë takime zyrtare në Iowa dhe New York. Në Des Moines, kryeqytetin e Iowa-s, me të cilin është binjakëzuar Kosova, kreu i shtetit do ...

16 artikuj të ndërlidhur »

I prisnim të ngjiteshin në skenë: Pse mungoi Elvana, Dhurata dhe 2PO2 në koncertin e Capital T (VIDEO)

Albeu.com - parë: 8 orë

Koncerti i Capital T, “Time Capsule” ka përfunduar dhe përpos surprizave të mëdha që ndoqëm, diçka tërhoqi vëmendjen tonë. Mungesa e një sërë emrave të njohur të skenës që nuk ishin prezentë dhe që ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Rama "bën gati" funeralin e tij, kujt ia beson fjalimin e fundit (VIDEO)

Albeu.com - parë: 8 orë

Gjatë një aktiviteti të zhvilluar në ambientet e sallës COD në kryeministri, Edi Rama i ka çuditur të gjithë me fjalimin e tij rreth vdekjes. Rama duke falenderuar Henri Çilin dhurimin e 25 librave ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kaka: Ky lojtar i Realit mund ta zëvendësojë Ronaldon si rivali kryesor i Messit

Albeu.com - parë: 8 orë

Fituesi i topit të artë në vitin 2007, Kaka , ka thën se Eden Hazard mund ta zëvendësojë Ronaldon si rivali kryesor i Messit . “Mendoj se jemi me fat që kemi parë betejën e Messit me Ronaldon .

Kushtet skandaloze në burgje, KiE i jep shuplakë qeverisë

Albeu.com - parë: 9 orë

Komiteti Kundër Torturës pranë Këshillit të Europës publikon raportin e gjetjeve pas monitorimit të burgjeve në vendin tonë. Monitorimi përfundoi në dhjetor të vitit 2018 dhe vetëm tre ditë më parë ...

Për 3 ditë me radhë ngacmoi gruan dhe 2 vajzat e veta, i shpëton fqinji

Albeu.com - parë: 9 orë

Një burrë 50 vjeç nga Gjilani i Kosovës ka ngacmuar seksualisht gruan dhe dy vajzat e tij. 50 vjeçari, me inicialet M. Sh, dyshohet se e ka bërë këtë veprim të ulët ndaj familjarëve të tij për tri ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet i pajetë boksieri shqiptar

Albeu.com - parë: 9 orë

Një 27-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një pyll në Dölauer Heide të Gjermanisë. Zbulimi i tij u bë rastësisht të dielën nga një kalimtar. “Bild” zbulohen emrin e tij teksa quhet Ismail P.

23 artikuj të ndërlidhur »

Shkoi në koncert por nuk u kthye, 19-vjeçarja gjendet e pajetë në rrugë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 9 orë

Një 19-vjeçare është gjetur e pajetw në rrugë në Britani. Keeley Bunker shkoi të ndiqte një koncert , por nuk u kthye kurrë në shtëpi. Ajo u nda nga shoqëria rreth orës 4:00 të mëngjesit, dhe i humbi ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Plas te Partizani, Lerda përzë Trashin nga stërvitja

Albeu.com - parë: 9 orë

Duket e habitshme, por realiteti mbetet i hidhur te Partizani i këtij sezoni, pasi të kuqtë nuk mund ta shtyjnë dot një javë pa përplasje e debate të brendshme.

Publikohet dokumenti me firmën e Enverit për eleminimin e shokut të fëmijërisë: "Pse më vrave" (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 9 orë

Nw arkivwn e dates 5 qershor 1945, Enver Hoxha urdhëron ekzekutimin e ish-shokut të tij të ngushtë që nga fëmijria në Gjirokastër, me të cilin si bashkëmoshtarë, kishte qenë shok dhome për disa vjet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

I pamposhtur: Florian Marku, fiton ndaj Miroslav Serban në Londër (VIDEO)

Albeu.com - parë: 9 orë

Boksieri shqiptar Florian Marku ka arritur të fitojë me vendim unanim meçin ndaj çekut Miroslav Serban , të zhvilluar të premten mbrëma në Londër . Marku triumfoi pas gjashtë raundeve të zhvilluar në ...

18 artikuj të ndërlidhur »

300 mijë euro libra të blera nga Zyra e Kryeministrit, mësohet arsyeja

Albeu.com - parë: 9 orë

Zyra e Koordinatorit Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport ka shpallur tender në vlerë prej 300 mijë euro për të furnizuar Zyrën e Kryeministrit me lektyra shkollore.

6 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri sot në 11:30 para mediave: Do shpjegoj të vërtetën time

Albeu.com - parë: 9 orë

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri lajmëroi se sot, në datë 21 shtator , në orën 11:30, në një dalje për mediat do të shpjegojë të vërtetën e tij.

508 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi i të shtunës, shenjat që do të kenë shqetësime të mëdha

Albeu.com - parë: 9 orë

Dashi Dita e nisur mund të jetë një pikë kthese për ju. Që në mëngjes mund të ketë risi të habitshme. Ata që kanë një biznes të pavarur sot mund të kenë mundësi të tjera të mira.

Elegante e plot sharm, Ivanka shkëmben puthje në rrugicat e Italisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 9 orë

Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj, Jared Kushner mbërritën në Romë për të marrë pjesë në dasmën e mikeshës së tyre Misha Nonoo me mandatin e naftës Mikey Hess.

2 artikuj të ndërlidhur »

E SHTUNË/ Do të ketë shi? Parashikimi i motit

Albeu.com - parë: 18 orë

E shtunë, dt.21) nuk priten reshje për secilin qark). TEMPERATURAT Nesër (e shtunë, dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet : 14 / 25 °C në vendet e ulëta : ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mungon vetëm zyrtarizimi, Panucci arrin akordin me gjigantët grek

Albeu.com - parë: 18 orë

Pas shkarkimit nga stoli i Kombëtares shqiptare , trajneri Christian Panucci është në bisedime me Arisin e Selanikut. Sipas Gianluca Di Marcios, palët kanë arritur marrëveshjen ekonomike, por ngërçi ...

6 artikuj të ndërlidhur »