TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Këto janë sëmundjet që shërojnë manat e bardhë

Albeu.com - parë: 4 orë

Mani më shumë njihet për frutin e tij me shije të veçantë, dhe që është tani kudo nëpër tregje. Por në mjekësinë alternative manit i përdoren edhe gjethet, lëkura e pemës dhe sigurisht fruti.

2 artikuj të ndërlidhur »

Gratë të cilat punojnë kanë këtë përfitim tepër të rëndësishëm shëndetësor

Albeu.com - parë: 4 orë

Te keni një punë me pagë mund të i mbrojë gratë nga humbja e kujtesës kur janë në një moshë më të vjetër, kjo sipas një studimi të ri. Kjo për shkak se puna e paguar mund të ofrojë stimulim mendor, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

?Pse nuk lidhesh me Ori Nebiajn??, Isli Islami ka një përgjigje për fansat (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 4 orë

Po flitet në media për një lidhje të mundshme mes Ori Nebiaj dhe Isli Islami . Por çfarë ka deklaruar së fundmi për këtë Islami . ‘Sa shumë shkoni ju pse nuk jeni lidhur bashkë, shumë po e zgjatni na ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Na u bë zemra mal, aktorja e serialit ?Casa del Papel? flet për Tiranën në këtë video! (VIDEO)

Albeu.com - parë: 4 orë

Seriali spanjoll më i famshëm i momentit, “Casa Del Papel”, ose “Money Heist”, po bën bujë anembanë botës. I trensmetuar nga Netflix, ky serial ka thyer rekordet e shikueshmërisë me historinë e një ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Kreu i KLP paralajmëron çështje të nxehta të SPAK për shtatorin

Albeu.com - parë: 5 orë

Sipas kreut të Kryetarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi, thotë se në shtator do të nisë puna në SPAK, me çështje të nxehta Në një intervistë për DW, Brahimi tha se vendimi do të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Kaq ujë duhet të pini nëse dëshironi të dobësoheni

Albeu.com - parë: 5 orë

Uji ndihmon të përshpejtojmë metabolizmin kur dëshirojmë të humbim kilogramë. Për ta shpejtuar metabolizmin duhet të pini rreth 2.5 litra ujë gjatë një dite.

2 artikuj të ndërlidhur »

Griezmann bën deklaratën e fortë: Qava kur iu bashkova Barcelonës

Albeu.com - parë: 5 orë

Pas shumë e shumë negociatash Antoine Griezmann , arriti që të bëhej pjesë e skuadrës së Barcelonës . Futbollisti francez në një intervistë për “Marca” tregoi se si ishte ndier në ato momente kur ...

31 artikuj të ndërlidhur »

"Çfarë mendimi ke për Muç Nanon?", Ilda Bejleri nuk heziton të përgjigjet si ti vijë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 5 orë

Moderatorja sportive , Ilda Bejleri ka vendosur të vijë më afër fansave të saj, duke zhvilluar një bisedë pyetje-përgjigje. Sigurisht që shumica e ‘pyetjeve’ ishin komplimente për moderatoren seksi, ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Jul Deda i tregon fëmijëve takimin e parë me bashkëshorten, reagimi epik i djalit të tij (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 5 orë

Aktori i njohur i humorit Julian Deda ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram momente nga jeta e tij private. Deda shkruan se i ka treguar fëmijëve vendin se ku ishte takuar për herë të parë me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj dha dorëheqjen, por sot në punë

Albeu.com - parë: 5 orë

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër i Kosovës dy ditë më parë, por vijon të jetë në detyrë. Sot ai vazhdoi me axhendën e tij dhe morri pjesë në një akademi përkujtimore në Rahovec .

599 artikuj të ndërlidhur »

Disa fakte për të Dielën

Albeu.com - parë: 5 orë

E diela , për shumicën prej nesh, është dita e fundit e javës . Nata e së dielës është lajmëruesi i së hënës dhe vdekja e fundjavës. Megjithatë, në disa vende, e diela konsiderohet dita e parë e ...

Armë zjarri pa leje në çantën e dorës, arrestohet 36 vjeçari

Albeu.com - parë: 5 orë

Policia ka vënë në pranga një 36 vjeç ar, banues në Krujë pasi iu gjetën armë zjarri dhe fishekë pa leje . S. K.,36 vjeç banues në Krujë, akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Provoni veten, a mund ti gjeni 4 ndryshime në secilën foto (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 5 orë

Në këto ditë të nxehta vere është më se e zakonshme dëshira jonë për t’u argëtuar dhe përsëe jo përmes lojërave të këndshme … Më poshtë kemi vendosur tre fotografi të cilat kanë 2 pamje të ‘njëjta’ ...

Ngjashmëri e frikshme mes të famshmëve dhe njerëzve të së kaluarës (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 5 orë

Në një mënyrë apo në tjetër, mund të hasësh një fytyrë që duket e njohur, por nuk mund të kujtohesh se ku e ke parë. Ju mund ta “shtrydhni” trurin dhe në fund të kujtoheni se ai person ngjan me një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ra në kurthin rus, Zaev ndryshon numrin e telefonit dhe merr masa të repta

Albeu.com - parë: 5 orë

Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev dhe Kabineti ti tij ndërmarrin masa për përforcimin e efikasitetit dhe sigurisë në zbatimin e agjendës transparente të përbërë nga takimet, ngjarjet dhe komunikimet.

13 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë: Djali gjen trupin e babait të vdekur në pus

Albeu.com - parë: 6 orë

38 vjeçari në Haraçina ka lajmëruar se ka gjetur trupin e babait të tij N.R në afërsi të shtëpisë familjare, gjegjësisht në pusin që ishte për ujë. Nga MPB-ja kanë njoftuar se mjekët kanë konstatuar ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Puthen përpara luanit të vrarë, "masakrohet" në rrjetet sociale çifti i gjuetarëve (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 6 orë

Gjuetarët e trofeve përgjithësisht nuk kanë një reputacion të mirë dhe kur disa gjuetarë paraqesin një fotografi, ndërsa puthen pranë kafshës që kanë vrarë, reputacioni mund të përkeqësohet.

Përqafuar me flamurin kuq e zi, Dua Lipa paralajmëron ardhjen në Prishtinë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 6 orë

Këngëtarja Dua Lipa është prej këngëtareve shqiptare më të njohura në arenën ndërkombëtare muzikore, ajo me shifrat e ‘frikshme’ ka kaluar gjitha këngëtaret tjera duke korrur suksese me muzikën e saj ...

7 artikuj të ndërlidhur »

?Dikur kisha ?shpërthime? xhelozie?, Fiori Dardha flet për marrëdhënien me bashkëshortin (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 6 orë

Dy vite më parë Fiori Dardha kurorëzoi me martesë dashurinë e saj me regjisorin, Donard Hasani. Në fakt ata të dy kanë shumë vite që jetojnë një histori të bukur dashurie, por vendosën që martesën ta ...

Plagosi me thikë të riun, arrestohet 18 vjeçari në Tiranë

Albeu.com - parë: 6 orë

Policia ka vënë në pranga një 18 vjeç ar i cili ka plagosur me mjet prerës një 23 vjeç ar mbrëmjen e djeshme në kryeqytet. Në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjea, ...

6 artikuj të ndërlidhur »