TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Vuçiç nxit debat të ashpër në Beograd, çdo kush del me nga një plan për Kosovën

Albeu.com - parë: 3 orë

Deklarata e Aleksandër Vucicit rreth planit të tij për Kosovën dhe sulmi ndaj opozitarëve në Serbi që nuk kanë kurrfarë plani rreth asaj se si duhet të zgjidhet problemi me Kosovën ka nxitur një ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë Agim Mujo, roli në film që luajti me të motrën (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 3 orë

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme nga një atak kardiak, Agim Mujo , vëllai i aktores Yllka Mujo . Ai u shua në moshën 63-vjeçare në Romë të Italisë, ku jetonte atje prej vitit 1990, pasi ishte ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Zidane i përgjigjet pyetjes nëse do shkarkohet apo jo

Albeu.com - parë: 3 orë

Përpara ndeshjes me Sevillian që do të luhet nesër në Sanchez Pizjuan, trajneri i Real Madrid Zinedine Zidane dolin në një konferencë për shtyp Francezi përveçse ndeshjes u pyet nga gazetarët dhe për ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Mungon vetëm zyrtarizimi, Mandzukic i thotë lamtumirë Juves pas 4 sezonesh

Albeu.com - parë: 3 orë

Mario Mandzukic është shumë pranë largimit nga Juventusi. Kroati nuk bën pjesë në planet e Sarrit, teksa ky i fundit preferoi të rikthejë në Torino Higuainin, shkruan Albeu.com.

2 artikuj të ndërlidhur »

Plani sekret për djegien e Amazonës

Albeu.com - parë: 3 orë

Një gazetar amerikan i “The Intercept ” ka zbuluar një plan sekret që fshihet me shumë mundësi pas zjarrit katastrofik të muajve të fundit që shkatërroi një sipërfaqe të madhe me pyje në Amazonë, e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

12 ministritë që parashikohet të mbesin

Albeu.com - parë: 3 orë

Përgjysmimi i numrit të ministrive po vazhdon të jetë premtim i partive politike tash e disa vjet me radhë. Ndonëse deri më tash një gjë e tillë ka mbetur vetëm zotim i politikanëve, LDK-ja dhe ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Vesa Luma gjen punë në Zelandën e re, çfarë profesioni po ushtron këngëtarja (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 3 orë

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Vesa Luma është rikthyer këto ditë në Zelandën e Re, ku e priste bashkëshorti Big Basta. Çifti prej dy vitesh jetojnë atje së bashku me djalin Lian, por këtë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata jep masën e sigurisë për Arbër Çekajn

Albeu.com - parë: 4 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e arrestit me burg për Arbër Çekajn, i cili u ekstradua disa ditë më parë nga Gjermania, dhe akuzohet për sasinë prej 613 kilogramë kokainë që u kap rreth ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë

Albeu.com - parë: 4 orë

Çështja në lidhje me reformat, zhvillimet politike, suksesin në sundimin e ligjit, marrjen e datës së negociatave dhe zhvillimet në rajon ishin ndër temat e diskutuara nga lideri i Bashkimit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE/ Ish-ylli i Kombëtares shqiptare, mer drejtim e Prishtinës (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 4 orë

Bylbyl Sokolit është tërhequr shumë shpejt nga stoli i Prishtinës . Në një konferencë të jashtëzakonshme të organizuar në zyrat e klubit kryeqytetas paraditen e sotme, Prishtina ka bërë me dije se ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ngacmoi një vajzë, publikohen pamjet kur rrihet ish-lojtari i Chelsea-t (VIDEO)

Albeu.com - parë: 4 orë

Ish- lojtari i Chelsea-t, Danny Drinkwater u rrah barbarisht në një klub nate pasi kishte ngacmuar një vajzë. Ngjarja bëri bujë në mediat angleze, të cilat së fundmi kanë nxjerrë dhe video nga ...

Shqiptari vret gruan me shkop në Austri

Albeu.com - parë: 4 orë

Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vjenë. 32-vjeçari e vrau gruan e tij pasditen e së premtes, derisa, të njejtën e ka goditur deri në vdekje me një shkop prej ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri mesazh Ramës: Askush nuk e ka në dorë karrierën time politike (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 4 orë

Saimir Tahiri ka qenë i drejtpërdrejtë, i qeshur por edhe mjaft kërcënues në konferencën e sotme për shtyp duke lëshuar mesazhet atje ku edhe ai mendon se buron i gjithë problemi që ai ka sot: Tek ...

499 artikuj të ndërlidhur »

Mos bëni plane për fundjavë pa parë motin

Albeu.com - parë: 4 orë

Dita e dielë, sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të jenë deri të dendura në pjesën e dytë të ditës.

New York, 25 vjeçarja zbulon se ka gjak blu

Albeu.com - parë: 4 orë

Një vajzë 25-vjeçare nga New York u shtrua në Spitalin Miriam, me disa simptoma, duke përfshirë dobësinë, gulçimin dhe ngjyrën e saj të pazakontë. Mjekët më pas vazhduan të bënin teste për të zbuluar ...

?E ka pijen e keqe, më të bërtitur e ulëritur?, Nard Ndoka shpjegon Ramën

Albeu.com - parë: 4 orë

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ne nje rrefim per veten dhe politiken, tregon edhe momente nga takimet qe ka pasur me Kryeministrin Rama. Ne nje interviste ne “Late Night Show” në RTV Ora, se ka disa kohe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

56 mijë euro vetëm bileta! Dalin shpenzimet e udhëtimeve të Metës

Albeu.com - parë: 4 orë

Presidenca ka publikuar shpenzimet e Presidentit Ilir Meta gjatë periudhës janar 2018- qershor 2019 gjatë lëvizjeve të tij jashtë shtetit. Nuk dihet shkaku se përse Presidenca nxitet të publikojë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ronela Hajati vjen "pisët" fare në këngën e re (VIDEO)

Albeu.com - parë: 4 orë

Këngëtarja e njohur, Ronela Hajati, ka publikuar një ditë më parë këngën e saj më të re. MVP është titulli misterioz, me të cilin këngëtarja na ve në mendime për shkak të titullit mjaft goditës.

14 artikuj të ndërlidhur »

Shurdhohen, këputen dhe vjellin: Zbulohet misteri pse sëmuren diplomatët në Kubë

Albeu.com - parë: 5 orë

Humbje e dëgjimit, marrje mendsh, vjellje – që prej gati tre vjetësh nuk gjendej shkaku për ankesat misterioze të personelit të ambasadës në Kubë. U fol për sulme me tinguj.

3 artikuj të ndërlidhur »

Dasmë në horizont! Reperi i njohur shqiptar së shpejti drejt altarit (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 5 orë

Rreth një muaj më parë, reperi i njohur shqiptar Skerdi Ago surprizoi fansat e tij me lajmin se së shpejti do të bëhej baba, pasi e dashura e tij, gazetarja Vesa Rama është në pritje të ëmbël.

8 artikuj të ndërlidhur »