TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Xheloze për Jonidën, aktorja e njohur për pak do i prishte dasmën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Javën e kaluar Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi e kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre disa vjeçare. Çifti mbajtën një dasmë madhështore për të cilën folën të gjithë mediat e që ishte organizuar me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

VENDIMI/ Si u rrëzuan akuzat për Tahirin: Argumenti i gjyqtarëve

Albeu.com - 20.09.2019

Pas më shumë se 10 orë në dhomën e këshillimit, Gjykata për Krime të Rënda dënoi me 5 vite burg ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri , për “Shpërdorim detyre”, ndërsa rrëzoi 3 akuzat e ngritura ...

512 artikuj të ndërlidhur »

I mori jetën babait, Gjykata lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Selman Aliajn

Albeu.com - 20.09.2019

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Selman Aliaj i cili akuzohet se vrau babain Fejzi Aliaj . Ngjarja ndodhur në dhjetor 2017.

8 artikuj të ndërlidhur »

Nami sonte! Këngëtari i famshëm shqiptar do të jetë pjesë e koncertit të Capital T (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Capital T do të mbajë sonte në “Sheshin Nënë Tereza” në Tiranë koncertin e tij madhështor, për të cilin na kishte lajmëruar prej ditësh. Gjithçka do të nisë në orën 19:19 dhe ne po numërojmë orët e ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Gabimet gjatë pastrimit që ju a çojnë përpjekjet dëm (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Gjatë pastrimit të shtëpisë duket se i bënë të gjitha sakt. Ama pasi të shihni fotogalerinë e mësipërme do kuptoni se sa gjëra anashkaloni apo thjesht nuk e dinit kurrë se duhen pastruar.

Si reagoi Soreca kur u pyet për Tahirin

Albeu.com - 20.09.2019

Ambasadori i BE Luigi Soreca nuk ka dhënë një koment sot kur u pyet nga mediat për vendimin e gjykatës së Krimeve të Rënda që e dënoi të enjten ish ministrin Saimir Tahiri me 3 vjet shërbim prove.

512 artikuj të ndërlidhur »

një tjetër institucion respekton ligjin e gjuhës

Albeu.com - 20.09.2019

Edhe Operatori i sistemit elektrotransmetues në Republikën e Maqedonisë së Veriut MEPSO ka vendosur mbishkrimin e ri përfshirë edhe gjuhën shqipe . Në tre gjuhë prej dje është vendosur tabela në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

?Moisi Habilaj udhëtoi me babain dhe gruan e Tahirit..": Berisha akuzon prokurorinë

Albeu.com - 20.09.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar prokurorinë se ka fshehur disa nga provat më “përvëluese” për çështjen e ish-ministrit të Brendshëm, Samir Tahiri, duke rrëzuar në këtë mënyrë lidhjet e ...

512 artikuj të ndërlidhur »

Zhduket makina e rastit "Monstra"

Albeu.com - 20.09.2019

Gazetari maqedonas i cili shpesh herë bën bujë në opinion, Zoran Bozhinovski , së fundmi ka zbuluar disa detaje rreth veturës Opel Omega me të cilën janë vozitur vrasësit e 5 personave në rastin “ ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Sekreti 25 vjeçar, basketbollisti: Madonna më ofroi 20 milion dollarë për ta lënë shtatzanë (FOTO LAM)

Albeu.com - 20.09.2019

25 vite pas asaj lidhjeje të shkurtër, por të shumëpërfolur dhe me rastin e promocionit të një dokumentari të jetës së tij, Dennis Rodman zbulon një prapaskenë pikante të “flirt”-it të tij me ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Të pëlqen apo jo ushqimi, mënyra e komunikimit me gjeste në restorant

Albeu.com - 20.09.2019

Para fillim shekullit XXI, në restorantet evropiane, të gjitha pjatat silleshin në tryezë në të njëjtën kohë dhe ky sistem njihej si " service à la française".

"Jemi gati për Interin"

Albeu.com - 20.09.2019

Donnarumma thotë se Milani është gati për derbin me Interin. Të shtunën mbrëma, nga ora 20:45, në San Siro do të zbresin dy rivalët e përbetuar të qytetit, Milani dhe Interi .

41 artikuj të ndërlidhur »

Futbollistit i merret jeta në mes të Amsterdamit

Albeu.com - 20.09.2019

Tragjedi në Holandë. Kelvin Maynard , ish-futbollist i Burton Albion në Angli dhe i disa ekipeve të dorës së dytë në vendin e tulipanëve, hubi jetën pasi mori disa plumba pistolete në kryeqytetin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Taksiratet e VIP-ave, momentet më të sikletshme me veshjet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Nuk janë të pakta rastet kur personazhet e njohur kanë pësuar “aksidente” me veshjet . Që nga këputja e një kopse apo grisja e pantallonave ose ndodh që të ngrihet papritur fustani nga era.

E BUJSHME/ Gjykata Speciale fton edhe Kapitetin e Përgjithshëm të FSK-së

Albeu.com - 20.09.2019

Ish-ushtari i UÇK-së, tani kapiten i Shtabit të Përgjithshëm në FSK, Petrit Bojaxhiu , është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar Bojaxhiu , duke thënë se kësaj ftese do t’i ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Probleme edhe më të mëdha për Shaqirin tek Liverpool

Albeu.com - 20.09.2019

Xherdan Shaqiri ka marrë një lajm të keq nga trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp , i cili ka kërkuar përforcime të reja në sulm. Mediat angleze raportojnë se Klopp e sheh të nevojshme të sjellë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet banda e rrezikshme e shqiptarëve: Çfarë iu gjet 7 të arrestuarëve

Albeu.com - 20.09.2019

Policia italiane ka arrestuar 7 shqiptarë dhe një italian mëngjesin e sotëm me akuzat e importimit dhe shpërndarjes së sasive të mëdha të heroinës dhe kokainës nga Holanda, të shitjes së marihuanës, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Me Wi-Fi dhe GPS, motori elektrik i ujit që befasoi njerëzit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Kompania nga Montreali i kanadasë, Taiga Motors, ka disa vite që punon me motorë dëbore elektrike. Tani e kanë kthyer vëmendjen te motorët e ujit , dhe rezultati është “ Orca ”, bateria e së cilës ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dekalarata e papritur e Oriola Marashit: Më frymëzon Edi Rama (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.09.2019

Ermal Mamaqi ndodhet me pushime në Capri dhe nuk nguron të shpërndajë momente të bukura dhe gazmore me ndjekësit e tij. Në një postim në rrjete sociale, Mamaqi ka një dilemë, përgjigjen e të cilës ...

Mehmedi shënon gol të spektakolar në fitoren e Wolfsburgut (VIDEO)

Albeu.com - 20.09.2019

Admir Mehmedi po kalon nëpër një formë fantastike. Sulmuesi shqiptar ka qenë protagonist në fitoren e Wolfsburgut në Ligën e Evropës. Ekipi gjerman ka shënuar fitore para adhuruesve të vet 3-1 ndaj ...

8 artikuj të ndërlidhur »