TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm, raportohen shtatë të lënduar

Albeu.com - parë: 21 min

Shërbimet e emergjencës lajmërojnë se pas tërmetit kanë nisur të kërkojnë ndihmë personat e lënduar . Nga shembja e një shtëpie pranë autostradës Tiranë Durrës janë plagosur dy persona.

149 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti shkatërron godinën e Gjeologjikut, gurët shkatërrojnë makinat (FOTO&VIDEO;)

Albeu.com - parë: 31 min

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranën, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet edhe për disa persona të lënduar.

149 artikuj të ndërlidhur »

Njerëz me duar në kokë dhe pallate të ndarë në dysh, shkatërrimi që la pas tërmeti (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 41 min

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranë n, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet edhe për disa persona të lënduar.

149 artikuj të ndërlidhur »

Kishte paralajmëruar tërmete, reagon Meta

Albeu.com - parë: 41 min

Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes. Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja ...

149 artikuj të ndërlidhur »

Shkundi vendin, tërmeti më i fortë në 30 vitet e fundit (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 51 min

Pas tërmetit të fuqishëm që ka shkundur vendin ka reaguar edhe Ministria e Mbrojtjes teksa njofton se sipas informacioneve paraprake tërmti 5.8 ballë ka qenë me epiqendër në Durrës.

149 artikuj të ndërlidhur »

Në panik nga tërmeti, lëndohet një grua në Tiranë

Albeu.com - parë: 1 orë

Lëkundje të forta të tërmetit me magnitudë 5.8 janë ndjerë edhe në Tiranë. Qytetarët kanë nxituar të dalin jashtë për të shmangur rrezikun. Ndërkohë në zonën e Astirit një grua , duke dalë nga banesa ...

149 artikuj të ndërlidhur »

Shikoni dëmet që ka shkaktuar tërmeti në një supermarket në Durrës (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 1 orë

Shqipëria shkundet nga tërmeti . Mësohet se tërmeti i magitudës 5.8 me epiqendër në detin Adriatik, 1 km nga qyteti i Durrësit është ndjerë në të gjithë qytetet e vendit dhe më gjerë.

149 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti i fuqishëm, qytetarët në Tiranë braktisin banesat (VIDEO)

Albeu.com - parë: 1 orë

Mësohet se tërmeti që ka goditur Tiranën, ishte 5.8 ballë i shkallës rihter, ndërsa epiqendra ishte në Adriatik. Tërmete të tilla rrallë ndjehen në vendin dhe padyshim kanë krijuar mjaft panik te ...

149 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti i fuqishëm në Tiranë, dëmtohen pallatet të Astiri

Albeu.com - parë: 1 orë

Mësohet se tërmeti që ka goditur Tiranë n, ishte 5.8 ballë i shkallës rihter, ndërsa epiqendra ishte në Adriatik. Gjithashtu, tërmeti ka dëmtuar disa pallate në Tiranë, kryesisht tek zona e Astirit.

149 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik

Albeu.com - parë: 1 orë

Një tërmet i fuqishëm ka rënë pak më parë në Shqipëri duke tronditur gjithë vendin. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeri ishte 5.8 ballë dhe epiqendra në det, pak kilometra përballë Durresit.

149 artikuj të ndërlidhur »

Tjetër tërmet trondit Shqipërinë, këtu ishte epiqendra

Albeu.com - parë: 2 orë

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë vetëm disa minuta më parë në kryeqytet ndërkohë që sipas raportimeve paraprake lëkundjet e forta janë ndjerë në gjithë Shqipërinë.

149 artikuj të ndërlidhur »

Makinat që do të shpejtojnë pastrimin e oqeaneve nga plastika (VIDEO)

Albeu.com - parë: 2 orë

Ende kemi kohë për të dal nga kriza e oqeaneve me mbetje të plastikës , por makinat si këto do të ndihmojnë në përshpejtimin e këtij procesi. Këto makina quhet “4ocean Mobile Skimmer”, dhe është e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Cigaret elektrike, ndërron jetë personi i tetë në SHBA

Albeu.com - parë: 2 orë

Zyrtarët shëndetësorë në Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se një burrë në të dyzetat, i cili më parë nuk vuante nga ndonjë sëmundje e mushkërive, është bërë personi i tetë në këtë shtet që ka vdekur ...

9 artikuj të ndërlidhur »

PD akuzon: Erion Veliaj gënjen për cilësinë e ujit të pijshëm në Tiranë

Albeu.com - parë: 2 orë

Partia Demokratike akuzon kreun e bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj se në drejtimin e tij kryeqyteti po vuan jo vetëm mungesën e ujit të pijshëm por dhe atë të ndotur.

15 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ndalet Valdet Rama, shënon supergol në Gjermani (VIDEO)

Albeu.com - parë: 2 orë

Ish-futbollisti i Kukësit, Valdet Rama , është duke kaluar një formë të shkëlqyer në Ligën e tretë gjermane me skuadrën e Mepen. Së fundmi, Rama ka shënuar një tjetër gol me këtë fanellë dhe bëhet ...

Rama flet për herë të parë për Tahirin

Albeu.com - parë: 3 orë

Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si “ministri kampion”. Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdorim detyre, kryeministri Edi Rama thyen heshtjen.

61 artikuj të ndërlidhur »

Flet ish-legjenda e Milanit: Më mirë të fitosh titullin, se sa një derbi

Albeu.com - parë: 3 orë

Drejtori i Milanit dhe ish legjenda e klubit Paolo Maldini ka dhënë një intervistë në programin e ndeshjes përpara derbit të Milanit kundër Interit të Antonio Conte: "Gjithmonë është një emocion i ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Bllokohet në aeroport nëna shqiptare me fëmijët

Albeu.com - parë: 3 orë

Një nënë shqiptare me tre fëmijët e saj të vegjël është detyruar të qëndrojë në zonën transite të Aeroportit të Dyseldorfit , Gjermani. Edhe pse ajo ka pasur pasaporta të vlefshme për veten dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

VV pritet të mbushë autobusët me votues nga Gjermania për në Kosovë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 3 orë

Partia e Albin Kurtit po organizon udhëtime falas me autobus nga Gjermania për në Kosovë. Udhëtimi organizohet katër ditë para zgjedhjeve ndërsa kthimi bëhet më 7 tetor .

4 artikuj të ndërlidhur »

I qeshur dhe ironik ndaj, si u paraqit Arbër Çekaj para gjykatës (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 3 orë

Arbër Çekaj, personi i akuzuar për 613 kg kokainë të sekuestruar në portin e Durrësit vitin e kaluar, ka dalë sot përpara trupit gjykues në Gjykatën e Krimeve të Rënda .

17 artikuj të ndërlidhur »