TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Mbledhja e dytë e Këshillit Bashkiak të Shkodrës u zhvillua e qetë

ABC News - 19.09.2019

Ndryshe nga mbledhja e parë, ajo e konstituimit të Këshillit Bashkiak Shkodër e cila u prit me protesta dhe u mbajt ne Bibliotekën e Universitetit, mbledhja e dytë u zhvillua në sallën e Këshillit ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Gola pafund në Europa League! Roma, United dhe Porto bëjnë detyrën

ABC News - 19.09.2019

Janë luajtur dhe 12 sfidat e orës 21:00 në Europa League dhe golat kanë qenë të panumërt. Ekipet favorite kanë triumfuar. Roma ka mposhtur 4-0 në shtëpi skuadrën e Basaksehir, Manchester United ...

Ish-shefja e anti-korrupsionit në Rumani, kryeprokurore e BE-së

ABC News - 19.09.2019

Ish-shefja e Drejtorisë së Anti-Korrupsionit në Rumani, Laura Kovesi ka shanse të bëhet kryeprokurore e BE-së. Kovesi ka marrë mbështetjen në parim të vendeve anëtare të Unionit, ndërsa votimi pritet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Terroristë mes refugjatëve që kalojnë Mesdheun

ABC News - 19.09.2019

Në përfundim të një operacioni 6-javor, Interpol ka zbuluar një numër personash të dyshuar si terroristë që kanë kaluar Mesdheun, duke mbërritur në Europë.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk kam parë asnjë ndeshje të Interit”, befason presidenti Zhang

ABC News - 19.09.2019

Presidenti i Interit, Zhang, i ka befasuar të gjithë sot me deklaratën e tij. Për mediat italiane, numri një i zikaltërve tha: “Para se të blija Interin, nuk kisha parë asnjëherë futboll.

Gjykata dënon ish-ministrin Tahiri, reagon Sali Berisha

ABC News - 19.09.2019

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha procesi i gjyqësor ndaj Saimir Tahirit fakton se mafia e drogës nuk e gjykon dhe as nuk e dënon veten. Njësoj si kreu i Partisë Demokratike edhe ish-lideri i saj, ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi për Tahirin, Basha: I turpshëm, Rama bëri gjithçka për ta mbrojtur

ABC News - 19.09.2019

Lulzim Basha reagoi në rrjetet sociale pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin. Postimi i plotë: Vendimi i turpshëm për të mos bërë drejtësi për krahun e djathtë të Edi Ramës, ...

62 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO | Fantastik, Mehmedi shënon një supergol për Wolfsburg

ABC News - 19.09.2019

Admir Mehmedi ka shënuar golin më të bukur të këtij raundi të parë në Europa League. Mesfushori me origjinë shqiptare mbron ngjyrat e Wolfsburg dhe në takimin kundër Oleksandria, u shndërrua në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Jepet vendimi, Saimir Tahiri: Qesharak, do e apeloj

ABC News - 19.09.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 5 vite burg ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për shpërdorim detyre. Për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi konvertohet në 3.4 vite burg.

514 artikuj të ndërlidhur »

Propozimi i Shehit: 9 kërkesat e Gjermanisë të jenë kusht për mazhorancën për zgjidhjen e krizës

ABC News - 19.09.2019

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi kërkon që opozita e bashkuar, t’i vendosë si kusht qeverisë për zgjidhjen e krizës, 9 kërkesat e Gjermanisë për çeljen e negociatave.

Plagoset me thikë adoleshenti

ABC News - 19.09.2019

Një adoleshent është plagosur me thikë mbrëmjen e së enjtes. Ngjarja ndodhi në qendër të qytetit të Shkodrës. Dyshohet se një bashkëmoshatar ka goditur me thikë 16-vjeçarin me iniciale K.S.

14 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë diktatori i Tunizisë

ABC News - 19.09.2019

Ka ndërruar jetë ish-presidenti i Tunizisë, Ben Ali. Diktatori 83-vjeçar jetonte në Arabinë Saudite, ku ishte strehuar pas kryengritjeve të vitit 2011 që çuan në rrëzimin e tij dhe që i dhanë jetë ...

19 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO | Gafa e radhës, Karius vazhdon të surprizojë

ABC News - 19.09.2019

Loris Karius është shndërruar në portier më gafator në botën e futbollit. Që nga ajo finale e Champions League mes Liverpool dhe Real Madrid dy sezone më parë, portieri gjerman ka pësuar një rënie të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Në pritje të vendimit për ish-ministrin Tahiri

ABC News - 19.09.2019

Që prej orës 16:00, trupi gjykues i çështjes në ngarkim të Saimir Tahirit, është tërhequr për të dhënë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm. Në seancën e nisur që prej orës 09.00 ka pasur debate ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Nga Spanja në Itali, mesfushori shqiptar me ekip të ri

ABC News - 19.09.2019

Është shtuar numri i futbollistëve shqiptarë që luajnë në Itali. Mesfushori Dean Liço është larguar nga ekipi spanjoll i Leganes B dhe i është bashkuar Cannara ASD, në Serie D italiane.

Rrëzohet vendimi për ekstradimin e Ilir Bajrit drejt Italisë

ABC News - 19.09.2019

Gjykata e Apelit në Shkodër ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për ekstradimin e Ilir Bajrit. Vendimi u mor nga gjyqtarët Vojsava Kola, Aleks Nikolli dhe Marina Rraboshta, të cilët ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Europa League | Arsenali bind në Gjermani, Lazio përmbyset nga CFR Cluj

ABC News - 19.09.2019

Janë luajtur 12 sfidat e orës 18:55 të vlefshme për Europa League dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Lazio është mposhtur me përmbysje nga CFR Cluj.

17 artikuj të ndërlidhur »

Shembja e dy shtyllave të tensionit të lartë, MIE: Akt terrorist

ABC News - 19.09.2019

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë thotë se rrëzimi i dy shtyllave të tensionit të lartë në Korçë është një akt terrorist. “Strukturat e Operatorit të Sistemit të Transmetimit në terren kanë ...

16 artikuj të ndërlidhur »

“Do digjej Kuvendi”, Shehi komenton Metën: Nuk më duket logjike

ABC News - 19.09.2019

E respekton Presidentin Ilir Meta për pozicionin që ka marrë, por ka kundërshtitë e tij edhe për disa çështje të caktuara. Një ndër to është edhe deklarata e fundit e në Komisionin Hetimor ...

Bayern mbetet “duarbosh”, Odoi merr vendimin për të ardhmen

ABC News - 19.09.2019

Bayern Munchen bëri një merkato shumë të mirë këtë verë, duke afruar lojtarë të rëndësishëm, si Hernandez dhe Pavard. Megjithatë, trajneri Kovaç dëshironte të kishte në ekip një nga Leroy Sane ose ...

8 artikuj të ndërlidhur »