TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Zuckerberg nuk e shet Instragram-in dhe Whatsapp-in

ABC News - 20.09.2019

Mark Zuckerberg ka hedhur poshtë hipotezën e shitjes së Whatsapp-it dhe Instagram-it. lajmi është bërë i ditur nga senatori republikan Josh Hawley, një nga kritikët më në zë të Facebook-ut, pas ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Klauzola absurde, PSG mund ta humbasë Icardin

ABC News - 20.09.2019

Mauro Icardi u largua këtë verë nga Interi drejt PSG-së, me zikaltrit që i rinovuan kontratën dhe e lanë në huazim te francezët. Këta të fundit, për të bërë tyrin sulmuesin argjentinas, duhet të ...

Kryendeshja e javës, Kukësi “selam” Tiranës me një… video

ABC News - 20.09.2019

Kukësi dhe Tirana përballen nesër prej orës 19:00, duel ky i 30-ti mes këtyre dy skuadrave. Bilanci është në favor të skuadrës verilindore, që ka fituar 14 herë, kurse bardheblutë janë gëzuar në 9 ...

Merkel i kërkon Vuçiçit takim në Amerikë, diskutohet dialogu me Kosovën

ABC News - 20.09.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel në fund të javës së kaluar i ka dërguar ftesë për bisedime presidentit serb, Aleksandar Vuçiq. Merkel e ftoi Vuçiqin për takim gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Dhimbje koke për Zidane, ja plani për të lënë krizën

ABC News - 20.09.2019

Zinedin Zidane është në hall, pasi skuadra e tij po pëson shumë këtë periudhë. Trajneri francez kërkon të gjejë balancën e skuadrës së tij, që në 5 ndeshjet e fundit ka pësuar 9 gola.

60 artikuj të ndërlidhur »

Xhaçka: Akademia e FA do të akreditohet si institucion i arsimit të lartë

ABC News - 20.09.2019

Këshilli i Ministrave pritet të miratojë së shpejti statusin e veçantë për Akademinë e Forcave të Armatosura, duke i hapur kështu rrugën ndryshimit rrënjësor të sistemit arsimor ushtarak në vendin ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Milan-Inter, zbulohen surprizat në formacione

ABC News - 20.09.2019

Milan-Inter mezi pritet në Milano dhe jo vetëm. Derbi është programuar të luhet të shtunë, prej orës 20:45, ndërkohë që trajnerët Marco Giampaolo dhe Antonio Conte kanë menduar edhe për rreshtimet e ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Gjonaj interpelancë me gratë e burgut “Ali Demi”: Do përfitojnë 50% e grave

ABC News - 20.09.2019

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një interpelancë të kërkuar nga gratë që vuajnë dënimin në IEVP “Ali Demi” në lidhje me amnistinë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Formacioni i yjeve të Superiores, sivjet kushton më pak!

ABC News - 20.09.2019

Superiorja edhe këtë verë ka humbur disa lojtarë, por ka pasur edhe rikthime si të Kristal Abazajt dhe Enis Gavazajt. Gjithsesi, formacioni më i shtrenjtë i Superiores këtë sezon ka një vlerë më të ...

Rusia dhe Kina përdorin veton ndaj rezolutës humanitare për Sirinë

ABC News - 20.09.2019

Rusia dhe Kina vendosën veton ndaj një rezolute të mbështetur nga shumica e anëtarëve të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që kërkuan armëpushim në provincën veri-perëndimore Idlib të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Gati aeroporti më i madh në botë

ABC News - 20.09.2019

Kina është gati të përurojë aeroportin më të ri ndërkombëtar. “ Daxing Pekin” është konsideruar si një mega-aeroport dhe do të jetë një ndër më të mëdhenjtë në botë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Derbi në të Parën, mësoni 10 betejat e fundjavës

ABC News - 20.09.2019

Kategoria e parë vijon rrugëtimin e nisur para një jave. Të shtunën dhe të dielën zhvillohen ndeshjet e javës së dytë dhe ka disa ndeshje që spikasin.

Transferimi i Griezmann te Barcelona, zbulohen prapaskenat

ABC News - 20.09.2019

Transferimi i Antoine Griezmann te Barcelona u shoqërua me polemika të shumta dhe me kërcënime nga klubi i Atletico Madrid. Këta të fundit pretendonin se katalanasit kishin biseduar me lojtarin e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Të shtëna me armë në Uashington, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur

ABC News - 20.09.2019

Një i vdekur dhe 5 të plagosur është bilanci nga të shtënat Columbia Heights në veriperëndim të Uashingtonit. Ngjarja ka ndodhur jo shumë larg Shtëpisë së Bardhë rreth orës 10 të pasdites.

11 artikuj të ndërlidhur »

Shumë azilantë shfaqin probleme psikike

ABC News - 20.09.2019

Psikologët gjermanë kanë biseduar me refugjatët që qëndrojnë në qendrat e pritjes në Lajpcig, Gjermani. Më shumë se gjysma e tyre shfaq shenja të destabilizimit psikik.

3 artikuj të ndërlidhur »

Planifikuan të shpërthenin avionin, dënohen dy anëtarët e ISIS

ABC News - 20.09.2019

Dy vëllezër australianë janë dënuar në Australi sepse kishin planifikuar të shpërthenin një avion. Të dy personat dyshohet se janë të lidhur me Shtetin Islamik ISIS.

9 artikuj të ndërlidhur »

Moti – E premte, 20 Shtator 2019

ABC News - 20.09.2019

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme, më të dendura në zonat jugore të shqipërisë gjatë pjesës së parë të ditës.

VIDEO | Greenwood në histori, talenti i United vendos rekord të pabesueshëm

ABC News - 19.09.2019

Mason Greenwood, talenti i Manchester United, ishte autori i golit të vetëm në takimin mes “Djajve të Kuq” dhe Bragës, i vlefshëm për raundin e parë të Europa League.

23 artikuj të ndërlidhur »

Trump padit prokurorin e Manhatanit

ABC News - 19.09.2019

Një prokuror i Manhatanit është përpjekur të hetojë shlyerjen e detyrimeve tatimore nga presidenti Donald Trump dhe bizneset miliardere të tij. Pas përpjekjeve të shumta, hetuesit federal tani i ...

Absurde, FSHF nuk di ku i ka goglat! E Dyta pa kalendar

ABC News - 19.09.2019

Edhe pse jetojmë në periudhën e internetit, në FSHF shpesh përtojnë të njoftojnë përmes kanaleve zyrtare mbi shumë gjëra. Në fakt, më shumë se përtesë, është “stil” pune.