TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Dënimi i Tahirit për “shpërdorim detyre”, Prokuroria do të ankimojë vendimin

ABC News - 20.09.2019

Prokuroria për Krime të Rënda do të apelojë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Organi i akuzës bëri të ditur për mediat se ky apelim është një ...

514 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk kam ku i gjej policët!”, Flamurtari-Laçi në rrezik

ABC News - 20.09.2019

Flamurtari është në kolaps total, kjo për shkak se në Vlorë tashmë nuk janë më në gjendje as të garantojnë rendin në stadium. Administratori Sinan Idrizi ka deklaruar së fundmi se nuk mund të gjejnë ...

Humb jetën në minierën e Spaçit 47 vjeçari

ABC News - 20.09.2019

Një 47 vjeçar ka humbur jetën në Minierën e Spaçit në Mirditë. Policia njofton se 47 vjeçari me iniciale A.P është dërguar pa shenja në Urgjencën e Rrëshenit rreth orës 09:45.

10 artikuj të ndërlidhur »

Klopp para supersfidës: Chelsea, si Dortmundi im!

ABC News - 20.09.2019

Chelsea-Liverpool është një nga ndeshjet më interesante të kësaj jave në Premier League. Ky takim është programuar të zhvillohet të dielën prej orës 17:30.

9 artikuj të ndërlidhur »

Kina shkarkon holandezin e famshëm, surprizon me pasuesin e tij

ABC News - 20.09.2019

Kina po hedh miliona pafund në futboll, por nevojitet kohë, durim dhe një brez i talentuar për të tentuar rezultate pozitive. Kampionati po rritet dhe emra të rëndësishëm zgjedhin ofertat e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Dënimi i Tahirit, Prokuroria e Krimeve të Rënda do të apelojë vendimin

ABC News - 20.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda do të apelojë vendimin e dënimit për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3.4 vjet shërbim prove. Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpall ...

514 artikuj të ndërlidhur »

Vrau të atin me çekic, Apeli lë në fuqi dënimin 21 vite burg për Selman Aliajn

ABC News - 20.09.2019

Gjykata e Apelit për krime të rënda la në fuqi dënimin me 21 vite burg të dhënë nga gjykata e shkalles së parë për Selman Aliajn, i cili dy vite më parë vrau të atin Fejzi Aliaj.

8 artikuj të ndërlidhur »

Ringritja, befasia dhe objektivi “minimal”: Mancini zbulon Italinë e tij

ABC News - 20.09.2019

Kombëtarja italiane preku fundin nëntorin e vitit 2017. Të kaltrit nuk ia dolën të mposhtin Suedinë, madje nuk shënuan asnjë gol në dy përballje. Në fund u kualifikuan nordikët në Botërorin e Rusisë ...

Habit Dani Alves: Nuk luaj më në krah, Brazili i vështirë!

ABC News - 20.09.2019

Dani Alves iu bashkua këtë verë brazilianë të Sao Paolo, ndërkohë që ajo që mund të veçohet është pozicioni i tij i ri si mesfushor. 36-vjeçari nuk dëshiron të luajë më si mbrojtës i djathtë, pasi ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Reshje të dendura shiu në Teksas, përmbytet Hjuston

ABC News - 20.09.2019

Reshjet e dendura në Teksas kanë shkaktuar të paktën dy viktima, ndërkohë mediat amerikane raportojnë se janë me mijëra ndërhyrjet për të shpëtuar banorët nga situata kritike.

4 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhet plagosja e 16-vjeçarit në Shkodër

ABC News - 20.09.2019

Një konflikt i nisur në shkollë për motive të dobëta përfundoi me plagosjen e një 16 vjeçari mbrëmjen e djeshme në Shkodër. Policia njofton se ngjarja ndodhi në orën 20:00, në lagjen “Vasil Shanto”, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Klauzolë e frikshme për Zidan, katër emra për ta pasuar

ABC News - 20.09.2019

Shumë zhurmë rreth Realit të Madridit dhe të ardhmes së trajnerit Zinedine Zidane. Që tani në Spanjë kanë nisur të qarkullojnë zërat për alternativat e mundshme që mund të zënë vendin e francezit, ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Edicioni tretë i Bienales Ndërkombëtare sjell 400 kryevepra arti në kryeqytet

ABC News - 20.09.2019

Rikthehet në Tiranë Bienalja e tretë Ndërkombëtare e Akuarelit. 400 kryevepra të artit botëror nga më shumë se 60 vende të botës vijnë në Tiranë në sallat e Muzeut Kombëtar.

6 artikuj të ndërlidhur »

Fonseca zbulon “sekretin”: Si e binda Dzekon të qëndrojë

ABC News - 20.09.2019

Edin Dzeko ishte një nga kërkesat kryesore të Antonio Contes për përforcimin e sulmit të Interit. Zikaltrit tentuan me çdo mënyrë, por Roma rezistoi deri në fund dhe “gjiganti” boshnjak vazhdoi ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi për ish-Ministrin Tahiri, mediat e huaja jehonë ngjarjes

ABC News - 20.09.2019

Mediat e huaja kanë pasqyruar gjerësisht vendimin e Gjykatës për Krime të Rënda në Tiranë pas dënimit me 5 vite burg për ish-Ministrin e Brendshëm Tahiri, i cili u shpall fajtor për shpërdorim detyre.

514 artikuj të ndërlidhur »

Vllazni e cunguar, pa dy titullarë ndaj Luftëtarit

ABC News - 20.09.2019

Në një stadium si “Loro Boriçi” të boshatisur, Vllaznia do të kërkojë të rikthehet te fitorja. Shkodranët presin të dielën Luftëtarin dhe trajneri Mirsad Jonuz do të duhet të rreshtojë një skuadër ...

Trafikonin heroinë dhe kokainë nga Holanda, arrestohen 7 shqiptarë në Milano

ABC News - 20.09.2019

Shtatë shqiptarë përfunduan në pranga në Milano ku policia goditi një bandë trafiku dhe ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme droge dhe armësh. Droga vinte kryesisht nga Holanda.

14 artikuj të ndërlidhur »

Organizimi i PS në Shkodër, Rama mbledh në Velipojë koordinatorët e Veriut

ABC News - 20.09.2019

Kryeministri dhe kreu socialist Edi Rama ka mbledhur sot koordinatorët politikë të 4 qarqeve veriore në një takim në Velipojë. Rama ka marre vetë edhe detyrën e koordinatorit politik për 4 qarqet e ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Ambrosini: Çfarë dysheje Maldini-Boban! Rebic bishë, Giampaolo “maniak”

ABC News - 20.09.2019

Massimo Ambrosini është një nga ata që e njeh mirë Milanin dhe futbollin italian. Tashmë pjesë e Sky Sport, ish-mesfushori ka folur për kuqezinjtë në një intervistë të dhënë për Gazzetta dello Sport .

Rritet çmimi i naftës pas sulmit në rafineritë saudite

ABC News - 20.09.2019

Rritet çmimi i naftës pas tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, pas sulmit në rafineritë e naftës saudite. mediat raportojnë se kontratat e papërpunuara të WTI që skadojnë në ...

90 artikuj të ndërlidhur »