TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

“Qesja e fundit”, Klosi shpall nismën: Më 1 qershor 2020 Shqipëria pa qese plastike

ABC News - 20.09.2019

Më 1 qershor të vitit 2020 Shqipëria do të jete vendi i parë europian pa qese plastike. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi e shpalli nismën nga auditoret e Universitetit “Aleksandër ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ansu Fati refuzon Portugalinë, mësohet kombëtarja e talentit

ABC News - 20.09.2019

Ansu Fati është një prej të rinjve që ka tërhequr vëmendjen e sportdashësve katalanas. Sulmuesi, i cili në fund të muajit tetor mbush 17 vjeç, po spikat me Barcelonën.

17 artikuj të ndërlidhur »

“Hierro, mos ke pirë alkool?!”, Karanka zbulon si iu bashkua Realit

ABC News - 20.09.2019

Aitor Karanka është aktivizuar gjatë karrierës së tij me Athletic Bilbao dhe Real Madrid, përpara se të mbyllte karrierën në SHBA. Ish-mbrojtësi fitoi një kampionat spanjoll, një Superkupë Spanje dhe ...

Vrau prindërit, Gjykata pranon gjykimin e shkurtuar për Mirald Metollarin

ABC News - 20.09.2019

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda pranon gjykimin e shkurtuar për Mirald Metollarin, i cili akuzohet për vrasjen e dy prindërve. Shkalla e parë e kishte dënuar atë me burgim të përjetshëm.

6 artikuj të ndërlidhur »

Shkupi merr zemër, prezanton trajnerin kampion

ABC News - 20.09.2019

Shkupi ka gjetur trajnerin e ri dhe ai do të jetë një emër i njohur në Maqedoni. Bëhet fjalë për Qatip Osmanin, i shkarkuar nga Shkëndija e Tetovës pas nisjes jo të mirë të kampionatit dhe eliminimit ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Lerda: Nuk kemi pse i druhemi Tiranës! Asani? S’dua të humbas energji

ABC News - 20.09.2019

Partizani është gati për t’u përballur me Bylisin, nesër prej orës 16:00. Sot ka dalë në konferencë trajneri Franco Lerda, i cili ka paralajmëruar lëvizje në formacion.

10 ditë burg pedagogut të Elbasanit, masa e sigurisë i komunikohet në spital

ABC News - 20.09.2019

Gjykata e Shkallës së Parë në Elbasan ka dhënë masën e sigurisë me 10 dite burg për pedagogun Denis Himçi. Masa i është komunikuar në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi një ditë më parë Himçi kaloi ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Përfundon në çmendinë personi i nisur në këmbë nga Siberia në Moskë

ABC News - 20.09.2019

Aleksandër Gabishev, 51 vjeçari i nisur në këmbë nga Siberia për në Moskë që në muajin mars, ka përfunduar në çmendinë. Plani i tij ishte të zbatonte porosinë e Zotit sipas të cilës duhej dëbuar ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Gjeni spiunin!”, Antonio  Conte tërbohet para derbit

ABC News - 20.09.2019

Antonio Conte nuk e ka pritur aspak mirë atë që ndodhi me skuadrën e tij në Champions kundër Slavia Prague. Trajneri italian ka kërkuar nga skuadra e tij të jetë më e gjallë në fushë dhe të mos ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Të pathënat e CR7, Leca: Ishte më i tremburi, gati të darkoj me të

ABC News - 20.09.2019

Cristiano Ronaldo është një legjendë e gjallë e futbollit. Ylli portugez i Juventusit ndodhet prej vitesh në majat e lojës më të bukur me top, por mbërritja deri këtu nuk ka qenë aspak e thjeshtë, ...

Kapen 17 refugjatë në Kapshticë, mes tyre gra dhe fëmijë

ABC News - 20.09.2019

17 refugjatë janë ndaluar nga policia kufitare e Kapshticës. Emigrantët e paligjshëm janë kapur në afërsi të fshatit Trestenik dhe Vernik të Korçës. Shtetasit e ndaluar janë sirianë, irakianë dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Spanja ka shpenzuar 700 milion euro për zgjedhjet që nga viti 2015

ABC News - 20.09.2019

Brenda katër viteve Spanja ka shpenzuar 700 milionë euro vetëm për mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme. Ndërkohë zgjedhjet e rradhës janë në datë 10 nëntor.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkia e Tiranës marrëveshje me bankat, tarifa të reduktuara për studentët

ABC News - 20.09.2019

Kartën e Studentit tashmë e zotërojnë rreth 21 mijë studentë në universitetet në Tiranë. Përveç shërbimeve publike dhe private me kosto të ulët ata do të përfiojnë dhe tarifa të reduktuara deri në ...

Argjentina shënon një rritje rekord të sëmundjeve seksualisht të transmetueshme

ABC News - 20.09.2019

Pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme nga qeveria për shkak të mungesës së ushqimeve, tashmë Argjentina është në gjendje emergjente dhe për sa i përket Shëndetësisë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Më i miri në Champions League, një talent i përzgjedhuri

ABC News - 20.09.2019

Champions League u rikthye dhe në mesjavë u luajtën ndeshjet e para të fazës së grupeve. Një ditë më parë UEFA publikoi formacionin me lojtarët më të spikatur, si dhe atë me ata që “stonuan”.

Solskjaer flet “troç”: Vepruam drejt, ja pse i shitëm Lukakun dhe Sanchez

ABC News - 20.09.2019

Manchester United hasi shumë vështirësi për të mposhtur kazakët e Astanës. Ekipit të Ole Gunnar Solskjaer i mjaftoi një gol i talentit Mason Greenwood për të siguruar tre pikët e para në Europa ...

23 artikuj të ndërlidhur »

PD: Qato u largua pas prishjes së pazareve me Ballukun

ABC News - 20.09.2019

Largimi i drejtoreshës së Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato, sipas Partisë Demokratike, është bërë për shkak të prishjes së pazareve me Edi Ramën per temderin e rrugës Kardhiq-Delvinë.

16 artikuj të ndërlidhur »

Edukimi në vazhdim i mjekëve, Manastirliu: Marrëveshje me rajonin e Pulias

ABC News - 20.09.2019

Mjekët dhe specializantët shqiptarë do të trajnohen ne Itali. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale sipas ministres Manastirliu ka lidhur marrëveshje me spitalet më të mira të vendit fqinj.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ramadani rikthehet i vërteti, mahniten danezët

ABC News - 20.09.2019

Vlerësime për mesfushorin Ylber Ramadani, i cili ka dhënë kontributin e tij në fitoren që Velje BK mori kundër FC Roskilde me rezultatin e pastër 2-0.

Midhja speciale drejt zhdukjes, alarmi: Dateri po tregtohet në mënyrë të paligjshme

ABC News - 20.09.2019

Ambjentalistët në Vlorë kanë dhënë alarmin për zhdukjen e midhjes speciale, daterit. Krijesa ujore po tregtohet në restorante të ndryshme, ndërsa është e ndaluar me ligj.

3 artikuj të ndërlidhur »