TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Gjendet i mbytur 37 vjeçari që një ditë më parë vrau bashkëshorten

ABC News - 20.07.2019

Eshtë gjetur i mbytur mëngjesin e kësaj të shtune 37 vjecari Ardian Kuka, i cili një ditë më parë vrau bashkëshorten me thikë në banesën e tyre në periferi të Durrësit.

46 artikuj të ndërlidhur »

Futbollisti i famshëm anglez vëzhgon nga afër talentet shqiptarë

ABC News - 19.07.2019

Futbollisti i njohur britanik, Alan Smith ndodhet aktualisht ne Tirane ne kampingun treditor “Talent Scouting” ku bëjnë pjesë talentë të moshës 13 deri ne 17 vjeç.

Julia Roberts përjashtohet nga Emmy 2019

ABC News - 19.07.2019

E përjetoi mirë përjashtimin nga nominimet e Emmy Awards 2019 aktorja Julia Roberts. Përjashtimi nga nominimet për çmimin më të lartë të dhënë për seritë televizive, nuk e ka thyer atë.

Reagime të shumta në Kosovë pas dorëheqjes së Kryeministrit Haradinaj

ABC News - 19.07.2019

Reagime të shumta ka pasur në Kosovë pas dorëhqjes së kryeministrit Haradinaj e cila i ka zënë të gjithë në befasi. Presidenti Hashim Thaci ka shprehur keqardhje për ftesat që i janë bërë nga ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Përfundon misionin laboratori hapësinor Tiangong-2 i Kinës

ABC News - 19.07.2019

Stacioni hapësinor kinez Tiangong-2 ka përfunduar zyrtarisht misionin e tij dhe gjithë ekzistencën e objektit të orbitës kërkimore. Platforma u orbitua dhe u dogj siç ishte planifikuar vetëm pas orës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Një emër i ri në renditjen e njerëzve më të pasur në botë

ABC News - 19.07.2019

Kush është njeriu më i pasur në botë? Përgjigjia vjen nga revista Forbes e cila na vjen në ndihmë duke të riformuluar renditjen e miliarderëve më të njohur ndërkombëtarë të kohës sonë.

Dy argumentet ku u bazua gjykata për dhënien e mandatit Valbona Sakos

ABC News - 19.07.2019

Por si e argumentoi gjykata e Durrësit dhënien e vërtetimit të kryetares së bashkisë së Durrësit Valbona Sako? ABE News ka arritur të mësoje dy prej argumenteve kryesore ku është mbështetur vendimi.

8 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Nderim për aktin burrëror të Ramush Haradinajt

ABC News - 19.07.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideron një akti dinjitoz vendimin e Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen dhe për t’u paraqitur para Gjykatës Speciale në Hagë.

669 artikuj të ndërlidhur »

Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi që e thyen Burrin e Shtetit

ABC News - 19.07.2019

Për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar edhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Në një postim në faqen zyrtare Meta shkruan se është i bindur në pafajësinë ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja shqiptare bëhet nënë për herë të parë

ABC News - 19.07.2019

Menjëherë pas martesës private, këngëtarja e njohur Rona Nishliu dha lajmin e bukur se do të bëhet nënë për herë të parë. Ky moment ka ardhur, pasi Rona ka sjellë në jetë një vajzë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Kush janë të famshmet e veshura më bukur të javës?

ABC News - 19.07.2019

Në mesin e yjeve më të veshura më bukur të javës, janë dy kunatat mbretërore Kate Middleton dhe Meghan Markle. E para, në Wimbledon 2019, u shfaq me një fustan të këndshëm blu të hapur nga Emilia ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tefik Osmani largohet nga skuadra e Teutës

ABC News - 19.07.2019

Merr fund aventura e mbrojtësit Tefik Osmani tek skuadra e Teutës. Klubi durrsak falënderon futbollistin për kontributin gjatë eksperiencës me fanellën e Teutës. “Tefik Osmani largohet nga Teuta.

Ndërron jetë në moshën 78 vjeçare legjenda e futbollit Fatmir Frashëri

ABC News - 19.07.2019

Ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare legjenda e futbollit shqiptar, Fatmir Frashëri. Ish mbrojtësi ka mbajtur veshur fanellën e dy skuadrave kryeqytetase Tiranës dhe Partizanit.

16 artikuj të ndërlidhur »

Prezantohet trajneri i Vllaznisë

ABC News - 19.07.2019

Tashmë është gjithçka zyrtare. Mirsad Jonuz është trajneri i ri i skuadrës së Vllaznisë. Ish trajneri i Maqedonisë së Veriut ka zbarkuar në Shkodër për të firmosur kontratën pranë zyrave të klubit.

Gati projekt-ligji për Prokurorinë, Ruskoska “speciale” në vend të Janevës

ABC News - 19.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka bërë publike ndryshimet qe propozohen t’i bëhen ligjit për Prokurorinë Speciale. Është bërë publik dhe emri i ri i kësaj strukture që i është lëne sërish në ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Mediat e huaja: Kryeministri i Kosovës thirret në Hagë

ABC News - 19.07.2019

Vendimi i papritur për dorëheqje të parevokueshmë të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ka bërë menjëherë xhiron në mediat ndërkombëtare. Haradinaj i cili është thërritur si i dyshuar nga ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Pas dorëheqjes, qytetarët presin me duartrokitje Haradinajn në lokal

ABC News - 19.07.2019

Pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit, Ramush Haradinaj ka vendosur të ulet në një nga kafenetë e kryeqytetit. Ai është filmuar në qendër të Prishtinës, në një lokal ku klientë por dhe kalimtarë e ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Mediat serbe jehonë dorëheqjes se Haradinajt

ABC News - 19.07.2019

Mediat serbe i kanë bërë sigurisht jehonë lajmit të dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Haradinaj. Kurir në raportimin e tij bën një përmbledhje të akuzave dhe gjyqeve nëpërmjet të cilave ka ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet i fuqishëm 5.1 ballë i shkallës Rihter trondit Athinën

ABC News - 19.07.2019

Kryeqyteti grek është tronditur pak pas mesditës së kësaj të premte nga një tërmet 5.1 ballë. Lëkundjet sollën jo vetem panik tek qytetarët e turistët, por edhe kaos në trafik, energji dhe ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pranga 7 personave në Krujë për kultivim kanabisi

ABC News - 19.07.2019

T.K., 27 vjec, I.D., 27 vjeç, S.D., 28 vjeç, E.D., 23 vjeç, B.D., 38 vjeç, A.D., 17 vjeç, të gjithë banues në fshatin Barkanesh të rrethit Krujë. Si dhe u bë ndalimi i shtetasit B.D, 19 vjeç, me ...

10 artikuj të ndërlidhur »