TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

PD: Kallzim në prokurori për anëtaret e KQZ, komisionerët dhe zyrtarët

ABC News - 20.07.2019

Partia Demokratike ka kallëzuar në prokurori anëtarët e KQZ-së, komisionerët e PS dhe zyrtarë të lartë për krimet e kryera para, gjatë dhe pas 30 Qershorit.

15 artikuj të ndërlidhur »

Kolegji Zgjedhor jep të hënën 13 vendime për 30 qershorin

ABC News - 20.07.2019

5 ankimime të Bindjes Demokratike do të shqyrtohen të hënën nga Kolegji Zgjedhor. Ndërsa deri të martën, trupa gjyqësore do të shpërndajë mandatet e këshilltarëve për 20 bashkitë e para, duke ju ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Leonardo Da Vinçi” vjen në Tiranë me 17 vepra të riprodhuara

ABC News - 20.07.2019

Te hënën në muzeun historik kombëtar do të vij gjenialiteti i Leonardo Da Vinçit përmes 17 veprave të artit të riprodhuara. Kamera e ABC News sjell momentet e instalimit të ekspozitës.

Kocijancic: Nuk kemi asnjë koment për dorëheqjen e Haradinaj

ABC News - 20.07.2019

Bashkimi Europian nuk komenton dorëheqjen e Ramush Haradinajt, pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale për të dëshmuar në Hagë si i dyshuar. E pyetur nga agjencia serbe e lajmeve, zëdhënsja e ...

669 artikuj të ndërlidhur »

Nis transformimi i parkut “Rinia”, Veliaj: Oaz çlodhës në zemër të Tiranës

ABC News - 20.07.2019

Bashkia e Tiranës ka nisur transformimin e Parkut Rinia. Kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se do të kthehet në një oaz çlodhës në kryeqytet ndërsa numri i frekuentuesve do të dhjetëfishohet.

5 artikuj të ndërlidhur »

Brigitte Macron punëson 7 persona për të lexuar letrat që i dërgojnë

ABC News - 20.07.2019

Janë shtatë të punësuarit për të lexuar letrat që vijnë në adresë të zonjës së parë të Francës Brizhit Macron. Ndërsa shpenzimet fikse të saj shkojnë deri në 280 mijë euro në vit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Prodhimet bujqësore në vend, Shqipëria në hartën e vendeve që eksportojnë

ABC News - 20.07.2019

Shqipëria sipas ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Bledi Çuçi renditet ndër 20 vendet e para në botë për eksport të domates në volum. Kjo tha ministri Çuçi garanton cilësinë e produkteve ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Rama reagon për dorëheqjen e Haradinajt

ABC News - 20.07.2019

Kryeministri Rama ka reaguar ditën e sotme në lidhje me dorëheqjen e kryeministrit të kosovës Ramush Haradinaj. Rama thotë se Ftesat nga Haga për protagonistët e UCK janë sfidë e tyre për të provuar ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Testi i praktikës për patentë, monitorim me kamera 360 gradë

ABC News - 20.07.2019

Ndërsa po i nënshtroheni testit praktik për t’u pajisur me leje drejtimi të kategorisë B, në kohë reale një specialist do të jetë duke iu monitoruar nga distanca me zë dhe me figurë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Himara, destinacioni i preferuar edhe për suedezet

ABC News - 20.07.2019

Një nga zonat me atraktive në jug është plazhi i Himarës i cili në periudhën qershor-korrik ka pritur mbi 15 mijë pushues. Këtë sezon veror po frekuentohet edhe nga shumë shtetas suedezë.

Ku po shkojnë Meta, Rama, Basha?

ABC News - 20.07.2019

Mbyllja e sesionit parlamentar shënon edhe nisjen e pushimeve zyrtare verore për politikën. Shenja tërheqje nga pozicionet e tyre patën edhe Meta edhe Basha, por ai që surprizoi me lëvizje ishte ...

Qytetarët e Prishtinës të befasuar nga dorëheqja e Haradinaj: Nuk e prisnim

ABC News - 20.07.2019

Qytetarët e Prishtinës janë shprehur të befasuar nga dorëheqja e Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit. Disa prej tyre nuk e pranojnë dhe urojnë rikthimin e tij në krye të ekzekutivit.

669 artikuj të ndërlidhur »

Ish-zëdhënësi i UÇK, Jakup Krasniqi ftesë për t’u paraqitur në Hagë

ABC News - 20.07.2019

Ish-Zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovësë, Jakup Krasniqi, konfirmoi se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale për t’u paraqitur për intervistë. Nëpërmjet një postiminë profilin e tij në Facebook, ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Temperatura rekord në SHBA

ABC News - 20.07.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada do të përfshihen nga temperaturat e larta duke bërë që rreth 200 milion persona të preken nga vala e të nxehtit.

43 artikuj të ndërlidhur »

Tensione në Gjirin Persik, dërgohen ushtarë amerikanë në Arabinë Saudite

ABC News - 20.07.2019

Në një bisedë telefinike me presidentin francez Emanuel Makron, kreu i shtëpisë së Bardhë Donald Trump paralajmëroi Iranin që të mos bënte asnjë gabim pasi do e paguante shumë shtrenjtë.

54 artikuj të ndërlidhur »

Digjet një automjet në Elbasan, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

ABC News - 20.07.2019

Një automjet është djegur gjatë natës në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01.30 në lagjen Hekurudha në këtë qytet. Automjeti tip Benz më targë AA 688 JR në pronësi të Arben Bahja ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Reagon Vuçiç për dorëheqjen e Haradinajt: Do të bëhet hero

ABC News - 20.07.2019

Presidenti serb Aleksander Vuçiç iu drejtua popullit serb me një deklaratë mëngjesin e sotëm pas dorëheqjes së Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

669 artikuj të ndërlidhur »

Reagon konfindustria për karburantet: Qeveria të tërhiqet nga koncesioni

ABC News - 20.07.2019

Konfindustria i kërkon qeverisë të tërhiqet nga dhënia me koncesion e shërbimit të kontrollit të aparateve matës të karburanteve. Administratori i Përgjithshëm Gjergj Buxhuku përmes një njoftimi për ...

Basha: Bashkëpunëtori i Avdylajve duhet të ishte në burg

ABC News - 20.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale shkruan se drejtësia në të gjithë Shqipërinë është sot në duart e krimit dhe të organizatës kriminale të rilindjes> ...

12 artikuj të ndërlidhur »

DASH reagon për dorëheqjen e Haradinaj

ABC News - 20.07.2019

Ka reaguar edhe Departamenti Amerikan i Shtetit për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës thuhet “Shtetet e Bashkuara përgëzojnë ...

669 artikuj të ndërlidhur »