TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Stoltenberg: Do qëndrojmë në Kosovë, do i mbrojmë të gjithë

ABC News - parë: 6 orë

Në një intervistë për mediat serbe, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi se aleanca do të vazhdojë misionin e saj në Kosovë me qëllim për të mbrojtur të gjithë qytetarët NATO ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Akreditimi i spitaleve, Manastirliu: Vetëm nëse plotësojnë kushtet

ABC News - parë: 6 orë

Spitalet publike ose private që nuk plotësojnë kushtet jo vetëm që nuk do të akreditohen, por do t’u pezullohet licenca deri në përmbushjen e tyre. Ndryshimet në ligjin e kujdesit shëndetësor u bënë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rama fermerëve: Orientohuni sipas tregut

ABC News - parë: 6 orë

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një nga pikat e mbështetjes së fermerëve dhe një fidanishte që ka përfituar nga Fondi i Programit për Bujqësinë dhe Zhvillimin Rural.

3 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Protestat do të vazhdojnë dhe do të fuqizohen

ABC News - parë: 6 orë

Opozita nuk ka ende një datë për protestën e radhës. Pas një takimi disa orësh me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe, Lulzim Basha, deklaroi shkurt se protestat do të vijojnë.

31 artikuj të ndërlidhur »

Në Brezhdan të Dibrës, aty ku banoret rrihen për të mbushur ujë të pijshëm

ABC News - parë: 6 orë

800 familjet e fshatit Brezhdan të Dibrës furnizohen me ujë të pijshëm vetëm 10 minuta në ditë. Për këtë arsye ata protestuan para bashkisë dhe kërcënojnë se do te bllokojnë rrugën kryesore.

3 artikuj të ndërlidhur »

Sulm me armë në një tramvaj në Holandë

ABC News - parë: 6 orë

Gokman Tanis, një 37 -vjeçar turk mendohet të jetë autori i sulmit me armë në një tramvaj qe ndodhi sot rreth orës 11.00 në Utreht në Holandë. Ndërkohë numri i viktimave ka shkuar në tre, kurse të ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Tiranë, zyra të reja aplikimi për karta identiteti

ABC News - parë: 7 orë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i bëjnë thirrje qytetarëve të cilëve iu ka përfunduar afati i dokumenteve te identifikimit të mos lënë aplikimin për ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Adrian Devolli sjell dramën e njeriut në ekspozitën “Gjithmonë Kanavace”

ABC News - parë: 7 orë

Drama shpirtërore e njeriut dhe bukurit e natyrës vijnë në ekspozitën e piktorit te njohur Adrian Devolli. Artisti në një interviste për Abc News thotë se forca e kanavacës në artet pamore nuk njeh ...

Blegtorët në Divjakë drejt mbylljes së fermave dhe shitjes së bagëtive

ABC News - parë: 7 orë

Fermerët në Divjakë po shkojnë drejt mbylljes së fermave të tyre dhe shitjes së bagëtive. Kjo për shkak se grumbulluesit e bulmetit nuk u marrin me prodhimin. Këtë javë priten protesta.

Tritol shtyllës së tensionit të lartë në Fushë-Krujë

ABC News - parë: 7 orë

Një sasi tritoli ka shpërthyer në një shtyllë të tensionit të lartë në Fushë- Krujës. Ngjarja ka ndodhur në një nga shtyllat pranë fabrikës së çimentos e për pasojë njëra këmbë është dëmtuar.

46 artikuj të ndërlidhur »

Valteri Botas mund të sfidojë Ijuis Hamiltonin

ABC News - parë: 7 orë

Formula 1 ka një hero të ri, pas nisjes së sezonit. Finlandezi Valteri Botas, mund të sfidojë dy rivalët e mëdhenj, Hamiltonin e Mercedesit dhe Fetelin e Ferrarit Gara ishte për të, që nga fillimi, ...

Lebron Xhejms pësoi një tjetër humbje

ABC News - parë: 8 orë

Lebron Xhejms luajti një tjetër ndeshje të madhe në basketbollin amerikan, por pësoi një tjetër humbje. Numri 1 I botës shënoi 33 pikë për Lejkërsat, por Nju Jorku fitoi në fund Majkëll Xhordan nuk ...

Sllovakia për herë të parë mund të ketë një Presidente femër

ABC News - parë: 8 orë

Suzana Kaputova, avokate ambientaliste, mund të jetë Presidentja e parë femër në historinë e Sllovakisë. Ajo ka fituar bindshëm në raundin e parë të zgjedhjeve duke marrë dyfishin e votave të rivalit ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiç flet për dialogun: Pa Beogradin, Prishtina nuk mund të bëjë asgjë

ABC News - parë: 9 orë

Gjatë pjesëmarrjes në dialogun e katërt strategjik të Beogradit “20 vjet nga bombardimi i Jugosllavisë”, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, foli për dialogun me Kosovën.

6 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Klasa politike të mos fshihet pas ndërkombëtarëve

ABC News - parë: 9 orë

Vendi sipas Presidentit te Republikës Ilir Meta po kalon një krize serioze, jo vetëm politike, por dhe kushtetuese e institucionale. Kreu i Shtetit i beri thirrje klasës politike të mbajë ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Kombëtarja humb Strakoshën për dy sfidat në euro 2020

ABC News - parë: 9 orë

Portieri Tomas Strakosha nuk do të jetë pjesë e kombëtares për ndeshjet e eliminatoreve të Evropianit ndaj Turqisë dhe Andorrës. Trajneri Panuçi nuk e pranoi në grumbullim për shkak të një vonese.

61 artikuj të ndërlidhur »

“Fajdet” në Shkodër, hetime edhe në Tiranë

ABC News - parë: 9 orë

Hetimet për 12 të arrestuarit e fajdeve ne Shkodër janë shtrirë dhe në Tiranë, ndërsa ka njerëz të tjerë që kanë denoncuar përveç ish-prefektit Radovani.

14 artikuj të ndërlidhur »

Tifozët e Betisit brohorasin Mesin pas 3 golave ndaj ekipit të tyre

ABC News - parë: 10 orë

Lionel Mesi detyroi tifozët kundërshtarë që të brohorisnin emrin e tij, pas paraqitjes në fushën e Betisit. Ylli i Barcelonës po shkon drejt titullit të 10-të kampion në Spanjë.

46 artikuj të ndërlidhur »

Masakra në Zelandën e Re, vjen paralajmërimi i ISIS

ABC News - parë: 10 orë

ISIS paralajmëron hakmarrje për atë që ndodhi të premten në Zelandën e re duke bërë apel që të sulmohen kisha. Ndërkohë autori i masakrës, 28-vjeçari australian Brenton Tarant, ka marrë kërcënime me ...

195 artikuj të ndërlidhur »

Uli dënimin e Dajtit, gjyqtarit nuk i kthehen 17 mije eurot e sekuestruara

ABC News - parë: 10 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të mos i kthejë 17 mijë eurot e sekuestruara në banesë Gjyqtarit të Apelit Vlorës, Skënder Damini, i cili ishte njëri prej tre gjyqtareve që ulen dënimin e ...

8 artikuj të ndërlidhur »