TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

“Rama, simbol i arnimit të sistemit politik”, platforma që do pranonte Dashamir Shehi

ABC News - 19.09.2019

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, tha këtë të enjte se për zgjidhjen e krizës do të ishte për një qeveri tranzitore pa kryeministrin Edi Rama dhe për zgjedhje të parakohshme.

VIDEO | Shënoi 5 gola në kampionat, talenti holandez “çmend” dhe Europën

ABC News - 19.09.2019

Donyell Malen, sulmuesi i talentuar i PSV-së, e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Futbollisti holandez shënoi 5 gola në kampionat fundjavën e shkuar, në fitoren 5-0 të PSV-së ...

7 artikuj të ndërlidhur »

E bujshme, Fakiç e Qormemeti “braktisin” Skënderbeun?

ABC News - 19.09.2019

Kampionët e Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës, është në një periudhë ndryshimesh në stafin drejtues. Kuqezinjtë tetovarë synojnë që të përforcojnë edhe më shumë stafin e tyre.

Edi Reja nuk i kursen elozhet: Napoli fiton titullin, Hysaj ndër më të mirët

ABC News - 19.09.2019

Napoli i sivjetshëm është i frikshëm dhe tepër i uritur për të fituar trofe. Edi Reja është një emër i njohur dhe i dashur në qytetin jugor. Katër sezone qëndroi trajneri në stolin e Napolit gjatë ...

Në pritje të vendimit për Tahirin, Shehi: Mund të jetë momenti i kthesës

ABC News - 19.09.2019

Vendimin që pritet të jepet për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahir, kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi e sheh si një moment kthese për drejtësinë shqiptare.

Rrëzohen dy shtylla të tensionit të lartë, ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra

ABC News - 19.09.2019

Dy shtylla të tensionit të lartë janë rrëzuar nga moti i keq në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Korçë-Voskopojë. Kabllot e shtyllave që ndodheshin buzë rrugës kanë rënë mbi një automjet që ishte ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Tripier dashurohet me Atleticon: Tifozët më mahnitën, ju tregoj sekretin tonë!

ABC News - 19.09.2019

Atletico Madrid është një ekip që nuk dorëzohet kurrë dhe diçka të tillë e konfirmoi mbrëmjen e kaluar kundër Juventusit. Ekipi i Sarrit po udhëhiqte 0-2, por klubi kryeqytetas barazoi gjithçka në 20 ...

Edhe Barcelona dëshiron trajner të ri, zgjidhet pasuesi i Valverde

ABC News - 19.09.2019

Barcelona dhe Real Madrid e kanë humbur shkëlqimin në Europë dhe dy presidentët e gjigantëve spanjollë, kanë filluar të shohin alternativa për trajnerë të rinj.

6 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzohet avioni, piloti ngec te linja elektrike

ABC News - 19.09.2019

Një avion luftarak belg u rrëzua në veriperëndim të Francës këtë të enjte duke lënë një pilot të ngecur në një linjë elektrike me tension të lartë. Piloti u shpëtua dy orë pas aksidentit nga ...

Biseda me arbitrin dhe VAR, Olayinka tregon prapaskenat

ABC News - 19.09.2019

Peter Olayinka është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes kundër Interit, pasi është votuar nga shumica e tifozëve të Slavia Prague. Sulmuesi nigerian, i cili ka luajtur për disa vite edhe në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

VKM-ja për Kopshtin Botanik, Koni: Shkel hapur autonominë e universitetit

ABC News - 19.09.2019

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në një deklaratë për shtyp reagoi në lidhje me Vendimin e Këshillit të Ministrave, ku Kopshti Botanik i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Kosova U-15 triumfon bindshëm 8-0, Shqipëria mposhtet nga Estonia

ABC News - 19.09.2019

Janë luajtur sot takimet e para të UEFA Development Tournament, me Shqipërinë U-15 dhe Kosovën U-15 që kanë zbritur në fushë, respektivisht përballë Estonisë dhe Taxhikistanit.

Merr fund pritja, Egjipti i Salah zgjedh trajnerin e ri

ABC News - 19.09.2019

Drejtuesit e futbollit egjiptian kanë vendosur më në fund për trajnerin e ri të kombëtares. Hossam El-Badry do të jetë timonieri i ri i “Faraonëve”, duke zëvendësuar në këtë mënyrë Javier Aguirre.

Sevilla dhe Arsenal zbresin në fushë, Strakosha titullar për Lazion

ABC News - 19.09.2019

Thomas Strakosha duket se nuk e lëshon vendin e titullarit as në Europa League. Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është një nga lojtarët kryesorë të Lazios, që sot udhëton drejt Rumanisë ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Sulmi ndaj rafinerive, Irani paralajmëron SHBA-të

ABC News - 19.09.2019

Regjimi iranian ka paralajmëruar të enjten Shtetet e Bashkuara se çdo sulm ndaj Republikës Islamike do të çonte në një luftë të re në Lindjen e Mesme.

90 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO | Zbaviten te Fiorentina, presidenti Commisso dhuron spektakël

ABC News - 19.09.2019

Ndërrimi i presidencës ka rikthyer entuziazmin te tifozët e Fiorentinës. Italo-amerikani Rocco Commisso është një manjat, i cili dëshiron ta dërgojë klubin nga Firence në nivele të larta.

Feronikeli triumfon dhe i afrohet kreut, Ferizaj fiton në transfertë

ABC News - 19.09.2019

Është mbyllur sot java e pestë në IPKO Superliga, me tri sfida të luajtura në orën 16:00. Feronikeli priti ekipin e Flamurtarit dhe kampionët në fuqi të Kosovës, triumfuan 2-1.

10 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet pas 30 vitesh vrasësi serial

ABC News - 19.09.2019

Autoritetet në Korenë e Jugut besojnë se kanë zgjidhur çështjen e një vrasësi serial, i cili përdhunoi dhe vrau 10 femra rreth 30 vjet më parë. Sipas testeve të ADN-së, të paktën tre prej vrasjeve ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Një dekadë te Man. City, e ardhmja e Silva drejt Amerikës

ABC News - 19.09.2019

David Silva nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me Manchester City dhe pas 10 vitesh te “Cityzens”, do të largohet në fund të sezonit. Fantazisti spanjoll duket se e ka zgjedhur edhe ekipin me të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pemë të rrëzuara dhe ndërprerje të energjisë, reshjet shkaktojnë probleme në Fier

ABC News - 19.09.2019

Një stuhi që zgjati vetëm 30 minuta shkaktoi ndërprerjen e energjisë për disa fshatra dhe rrëzoi disa pemë në rrugët kryesore në Fier. Gjithashtu, si pasojë e motit të keq u shkaktuan edhe dëme të ...