TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Përplasen dy mjete në aksin Bajram Curri – Sopot, humb jetën një fëmijë

ABC News - parë: 22 min

Një fëmije 9 – vjeç ka humbur jetën dhe pesë persona të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor në aksin Bajram Curri – Sopot. Një automjet tip Benz është përplasur mesditën e sotme me ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Aksidentet rrugore me vdekje, ja ç’sugjeron eksperti

ABC News - parë: 42 min

Aksidentet rrugore me vdekje në Shqipëri vijojnë të mbeten disa herë më të larta krahasuar me vendet e Bashkimit Europian. Ekspertët e sigurisë Rrugore theksojnë se, në vendet ku ka përsëritje të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Lundrimi me kanoe në Bunë, “Miqtë e Taraboshit” afrojnë të rinjtë me natyrën

ABC News - parë: 52 min

Në këto ditë vere një mënyre e mirë për të eksploruar bukuritë që ofron Shkodra është lundrimi me kanoe. Klubi “Miqtë e Taraboshit” ka ndërmarrë një iniciativë për të orientuar të rinjtë drejt ...

Mani Pakiao sërish kampion bote në Boks

ABC News - parë: 1 orë

Mani Pakiao u bë kampioni më i vjetër i botës në peshat e mesme të boksit profesionist. Legjenda nga Filipinet mundi amerikanin Tërman në Las Vegas. Çfarë emri duhet t’i vemë këtij njeriu? Mani ...

6 vite e veshur me hijab, 19-vjeçarja nuk lë pas pasionet e saj

ABC News - parë: 1 orë

Ria është një vajzë nga Ndroqi i Tiranës. Ajo si pak moshatare të saj ka vendosur të jetë e mbuluar. Për ABC Neës tregon pasionin që ka për fotografinë dhe muzikën, por këto nuk e ndalojnë të jetë ...

Ibrahimi: SPAK nis punën në shtator me ҫështje të nxehta

ABC News - parë: 1 orë

Në shtator pritet të ngrihet Prokurorisë Speciale e njohur ndryshe si SPAK. Kështu u shpreh kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, i cili theksoi se vendimi do të merret sapo ...

15 artikuj të ndërlidhur »

E diela në Jug me fluks të lartë automjetesh, aksi më problematik Vlorë-Orikum

ABC News - parë: 2 orë

Vlora këtë fundjavë është përballur me trafik të rënduar dhe fluks pushuesish në bregdet. Segmenti Vlorë-Orikum mbetet më i ngarkuari me një numër të lartë automjetesh dhe ku policia po punon me ...

Ylli i Hjustonit, Xhejms Harden refuzon të luajë për Kombëtaren e SHBA-së

ABC News - parë: 2 orë

Xhejms Harden nuk do të luajë për kombëtaren amerikane në Botërorin e basketbollit në Kinë. Ylli I Hjustonit e refuzoi ftesën e trajnerit Greg Popoviç. Mëkat që një yll i tillë do të mungojë.

Rruga drejt Shëngjinit me radhë kilometrike, bregdeti “pushtohet” nga pushuesit

ABC News - parë: 2 orë

Të gjithë pushuesit që i janë drejtuar Shëngjinit për fundjavë kanë pritur me orë në trafik. Hyrja dhe dalja nga zona bregdetare është kthyer në një shqetësim për drejtuesit e mjeteve, ndërsa ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Trafiku i rënduar në aksin Maminas-Gjiri i Lalzit

ABC News - parë: 2 orë

Njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike ku shfaqet trafiku më i rënduar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Optimist për fillim të negociatave me BE-në

ABC News - parë: 2 orë

Në një intervistë për Radion “Evropa e Lirë”, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka deklaruar se është optimist për çeljen e negociatave me BE.

15 artikuj të ndërlidhur »

Denaj apel bizneseve: Respektoni ligjin, jemi në mbrojtje të konsumatorit

ABC News - parë: 2 orë

Subjektet në zonën e Lungomares në Vlorë janë kontrolluar nga strukturat e Hetimit Tatimor. Gjatë këtij inspektimi ishte e pranishme edhe Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj e cila i ka ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Interi humb ndaj Mançester Junajtidit në Singapor

ABC News - parë: 3 orë

Mançester Junajtidi mundi 1-0 Interin në ndeshjen e luajtur në Singapor, ndërsa të dy klubet janë aktivë në tregun e futbollit. Italianët duan sulmuesin Lukaku, por anglezët i kanë refuzuar ofertat.

17 artikuj të ndërlidhur »

Fundi i korrikut shënon fluksin më të lartë të turistëve në plazhet e Durrësit

ABC News - parë: 3 orë

Pushime disa ditore zgjedhin të kalojne në plazhin e Durrësit turistë të ardhur kryesisht nga Kosova, Maqedonia por edhe nga shtete të ndryshme europiane.

Alan Smith: Futbolli anglez është i suksesshëm pasi është punuar me të rinjtë

ABC News - parë: 3 orë

Ish-futbollisti i njohur anglez, Alan Smith ndodhet në Shqipëri në një turne ku ka si qëllim vëzhgimin e talenteve. Në një intervistë ekskluzive për ABC News, Smith zbuloi planet për të ardhmen e tij ...

Instalohen 5 bova ankoruese në Karaburun-Sazan

ABC News - parë: 3 orë

Ka nisur vendosja e bovave ankoruese në parkun detar Karaburun-Sazan për t’u ardhur në ndihmë anijeve e jahteve që vizitojnë këtë zonë të bregdetit shqiptar.

11 artikuj të ndërlidhur »

Triumf francez në malet e Pirenejve

ABC News - parë: 3 orë

Dy francezë ishin fitimtarët në etapën e 14-të të Turit të Francës. Pino fitoi në maloren e famshme në Turmajé, ndërsa Alafilip mbajti Fanelën e Verdhë.

Morina e papërballueshme në orët e mëngjesit

ABC News - parë: 3 orë

Me mijëra qytetarë kosovarë kanë hyrë në pikën kufitare të Morinit në orët e para të mëngjesit. Policia i ka kaluar mjetet pa kontroll, ndërsa udhëtarët kanë si destinacion bregdetin shqiptar.

Manastirliu: 28 qendra shëndetësore dhe 18 ambulanca në dizpozicion të pushuesve

ABC News - parë: 4 orë

Ministria e Shëndetësisë ka vënë në dispozicin të pushuesve 28 qendra shëndetësore verore si dhe 18 ambulanca. Në këto qendra 24 orëshe gjenden 52 loje barnash si dhe materiale të mjaftueshme ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj përuron kënd lojërash në Njësinë 9: Investimi i duhur për Tiranën

ABC News - parë: 4 orë

Ashtu si në mandatin e parë, Bashkia e Tiranës vijon punën për shtimin e këndeve të lojërave për fëmijët. Në Njësinë 9 është hapur këndi më i ri, një hapësirë rekreative që plotëson të nevojat e të ...

7 artikuj të ndërlidhur »