TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

Sulmi ndaj 4 kongresmenëve, Trump “i hedh benzinë zjarrit”

ABC News - parë: 43 min

Pavarësisht kritikave të shumta, presidenti Donald Trump nuk është tërhequr nga sulmet ndaj 4 ligjvënëseve demokrate. Në reagimin e radhës, ai i ka akuzuar ato se urrejnë Shtetet e Bashkuara dhe për ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Aron Ramsey: E pranove me kënaqësi ofertën e Juves

ABC News - parë: 1 orë

Aron Ramsey prezantohet si futbollisti më i ri i skuadrës se Juventusit. Uellsiani është optimist por aventurën italiane dhe shpreson të luajë sa më afër portës.

12 artikuj të ndërlidhur »

28 deputetë të PS kërkojnë shkarkimin nga Këshilli Mbikëqyrës i BSH të Arben Malajt

ABC News - parë: 2 orë

28 deputetë të mazhorancës kërkojnë shkarkimin e Arben Malajt, nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë. Shkaku pse kërkohet shkarkimi i tij, sipas burimeve është shkelja e etikës në komunikime ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata e Vlorës pushon çështjen për ish-kryebashkiakun Shpëtim Gjika

ABC News - parë: 2 orë

Gjykata e Vlorës pushon çështjen penale për ish-kryebashkiakun e Vlorës Shpëtim Gjika, i cili akuzohej për dhënien me konçesion të parkimeve në Vlorë për 15 vite.

3 artikuj të ndërlidhur »

Basha në Shkodër: Refuzimi i 30 Qershorit, përgjegjësi e PD

ABC News - parë: 2 orë

Nga Shkodra, ku zhvilloi një takim me strukturat e partisë, kryedemokrati Lulzim Basha ka falënderuar qytetaret qe refuzuan zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

12 artikuj të ndërlidhur »

Hapet plotësisht qarkullimi në rrugën Lin – Pogradec

ABC News - parë: 2 orë

Sezoni turistik i këtij viti do ta gjejë qytetin e Pogradecit me rrugë të përfunduar. Aksi Lin- Pogradec është hapur tërësisht për qarkullimin e automjeteve, duke mundësuar shmangien e terrenit ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Meta kthen në Kuvend ligjin për Rezervat e Shtetit

ABC News - parë: 3 orë

Presidenti i Republikës Ilir Meta dekreton kthimin e një tjetër ligji për rishqyrtim në Kuvendin e Shqipërisë. Bëhet fjalë për ligjin “Për rezervat materiale të shtetit”.

15 artikuj të ndërlidhur »

Frenimi i emigracionit, administrata Trump prezanton rregullat e reja

ABC News - parë: 3 orë

Në përpjekje për të frenuar emigracionin, administrata e presidentit Donald Trump ka prezantuar të hënën rregullat e reja. Sipas Uashingtonit zyrtar, masat e reja do të ndalin kategorinë e ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk na tremb vizita e Macron në Serbi”

ABC News - parë: 3 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk ndihet i trembur nga vizita e presidentit Macron në Beograd, e konsideruar si një presion ndaj Prishtinës për heqjen e taksës ndaj ...

125 artikuj të ndërlidhur »

Raketa dhe armë në Itali, 3 të arrestuar

ABC News - parë: 3 orë

Autoritetet italiane kanë sekuestruar një raketë ushtarake dhe armë të sofistikuara në një operacion masiv kundër ekstremistëve të djathtë. Në pranga kanë përfunduar tre persona, të cilët sipas ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Macron në Beograd: Kosova, shtet evropian

ABC News - parë: 4 orë

E kanë prekur edhe çështjen e Kosovës në konferencën e përbashkët për shtyp, Presidentët Emanuel Macron dhe Aleksandar Vuçiç, të cilët janë takuar të hënën në Beograd.

125 artikuj të ndërlidhur »

Beqja: Kriza që ka Meta sot është shkërmoqja e LSI-së

ABC News - parë: 4 orë

“Veprimet e Ilir Metës janë më të rënda pas aktit të parë juridik që mori. Një deklaratë e Presidentit ka ndikim. Thirrjet për gjak të thëna nga Presidenti i Republikës kanë përthithje të ndryshme në ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Reforma zgjedhore, Beqja: Jo e njëanshme, do të presim opozitën kurdo që të vijë

ABC News - parë: 4 orë

I pyetur për zgjedhjet e 30 qershorit që ishin të pazakonta për vendin tonë dhe mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Beqja shprehet se në 30 qershor nuk u hodhën poshtë 28 vite ...

Basha tregon 3 arsyet: Pse shqiptarët braktisën Edi Ramën në 30 Qershor

ABC News - parë: 4 orë

Nga Malësia e Madhe, kreu i PD-së Lulzim Basha, zhvilloi një takim me strukturat e partisë. Kryedemokrati ku dha disa mesazhe lidhur me situatën politike në vend.

11 artikuj të ndërlidhur »

Kush janë 12 shqiptarët, anëtarë të “Bandës së Londrës”

ABC News - parë: 5 orë

Autoritetet britanike kanë goditur një bandë që merrej me shitje droge dhe kanë arrestuar 12 shqiptarë. Mediat raportojnë se shqiptarët trafikonin kokainë në Londër.

12 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë pritet të ndodhë në shtator? Përgjigjet Ilir Beqja

ABC News - parë: 5 orë

Deputeti i Partisë Socialiste Ilir Beqja ka folur në studion e ABC News me Juli Xhokaxhi për situatën aktuale politike pas zgjedhjeve të 30 qershorit, atë që pritet të ndodhë në shtator dhe për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania kërkon infermierë në Kosovë

ABC News - parë: 5 orë

Gjermania ka nevojë për rreth 60 mijë infermierë, një pjesë të të cilëve po përpiqet t’i gjejë në Kosovë. Gjatë një vizite në Prishtinë, ministri gjerman i Shëndetësisë nënshkroi një marrëveshje ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Lleshaj me 12 prefektët: Ndërhyni në bashkitë që s’kanë marrë masa për sezonin

ABC News - parë: 5 orë

Ministri Brendshëm Sandër Lleshaj u kërkoi 12 prefektëve që të angazhohen maksimalisht për t’u ardhur në ndihmë turistëve të huaj dhe vendas, pasi në disa bashki bregdetare, fokusi nuk është te ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Prurjet artistike të 4 finalisteve të çmimit “Ardhje 2019”

ABC News - parë: 6 orë

Juria ndërkombëtare e çmimin “Ardhje 2019” ka përzgjedhur 4 finalistët që garojnë për rezidencën artistike ne Nju Jork. Menaxherja e artit Valentina Koço në një intervistë për ABC News thotë se ...

KQZ: Fletët e votimit që u dogjën në Shkodër erdhën nga Sllovenia

ABC News - parë: 6 orë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur poshtë akuzat e Partisë Demokratike lidhur me zëvendësimin e fletëve të votimit pas ngjarjes së ndodhur në KZAZ në Shkodër ku ju vu flaka nga militantët e PD.

26 artikuj të ndërlidhur »