shqip.TIME.mk - Teknologji https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Sat, 21 Sep 2019 23:30:27 +0000 600 Mos e instaloni versionin e ri të iOS! | Portalb https://sh.time.mk/c/dfec1dfde9/mos-e-instaloni-versionin-e-ri-te-ios.html Mos e instaloni versionin e ri të iOS! - Portalb - 21:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 19:49:46 +0000 Portalb - 21:49 21/09
Apple po tronditet nga akuzat. Kjo pasiqë versioni i ri i iOS 13, i cili u lansua dje, i lejon hakerët të bastisin listën e kontakteve të përdoruesve .
Botasot: Nëse luani ‘PUBG’ dhe ‘FORTNITE’ mos e shkarkoni versionin e ri “iOS 13”
Zeri: Si ta shmangni versionin e ri të ‘iPhone’ , iOS 13 – nëse nuk e dëshironi
Ina: Apple lëshon iOS 13 – instalojeni për t’i shijuar këto funksione të reja në iPhone
10 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Teknologji
Facebook ka mbyllur dhjetëra mijëra aplikacione | Evropaelire https://sh.time.mk/c/c2ec2cf1fc/facebook-ka-mbyllur-dhjetera-mijera-aplikacione.html Facebook ka mbyllur dhjetëra mijëra aplikacione - Evropaelire - 14:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 12:39:29 +0000 Evropaelire - 14:39 21/09
Facebook ka mbyllur dhjetëra mijëra aplikacione si pjesë e hetimit që filloi pas skandalit të qasjes në informata pa leje të shumë përdoruesve nga Cambridge Analytica.
Gazeta Express: Facebook-u bllokon dhjetëra mijëra aplikacione
Top Channel: Skandali Cambridge Analytica/ Facebook pezullon mijëra aplikacione
Botasot: Skandali Cambridge Analytica/ Facebook pezullon mijëra aplikacione
12 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Teknologji
Huawei synon të shesë 20 milionë smartfonë të serisë së re Mate 30 | Koha.net https://sh.time.mk/c/439801a450/huawei-synon-te-shese-20-milione-smartfone-te-serise-se-re-mate-30.html Huawei synon të shesë 20 milionë smartfonë të serisë së re Mate 30 - Koha.net - 17:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 15:39:42 +0000 Koha.net - 17:39 21/09
Kompania e njohur kineze e teknologjisë, Huawei, këto ditë ka lansuar smartfonët e rinj të avancuar siç janë: Mate 30, Mate 30 Pro dhe Mate 30 RS Porsche Design.
Telegrafi: Huawei Mate 30 Pro me ekran që përfshinë edhe pjesët anësore dhe kamerë të fuqishme
Flaka: Kompania kineze HUAWEI do të pajisë kabinete në shkollën teknike në Gostivar
Botasot: Huawei 30/ Njihuni me telefonin e parë pa Google
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Teknologji
Instagram do të bllokoj përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç | Telegrafi https://sh.time.mk/c/2d5804a36e/instagram-do-te-bllokoj-permbajtjet-qe-promovojne-dieta-per-perdoruesit-nen-18-vjec.html Instagram do të bllokoj përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç - Telegrafi - 15:09 21/09 Sat, 21 Sep 2019 13:09:56 +0000 Telegrafi - 15:09 21/09
Instagram është një platformë mjaft e njohur për ndarjen e imazheve. Sidoqoftë, përmbajtja ndaj të cilës jemi të ekspozuar ndikon tek ne – na bën të lumtur ose të trishtuar për ndonjë arsye.
Java News: Instagram vjen me risi, merr masa drastike kundër…
Botasot: Instagram do të bllokoj përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç
]]>
Teknologji
Samsung Galaxy Note10 dhe Note10+ janë telefonat e parë “Wi-Fi Certified 6” | Zhurnal https://sh.time.mk/c/94376d4bbb/samsung-galaxy-note10-dhe-note10-jane-telefonat-e-pare-wi-fi-certified-6.html Samsung Galaxy Note10 dhe Note10+ janë telefonat e parë “Wi-Fi Certified 6” - Zhurnal - 10:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 08:49:32 +0000 Zhurnal - 10:49 21/09
Wi-Fi Alliance ka njoftuar se programi “Wi-Fi Certified 6” është në dispozicion për pajisje, ndërsa Samsung Galaxy Note10 dhe Note10+ janë telefonat e parë që do ta kenë certifikatën për këtë ...
Gazeta Express: Mësoni se çka ofron WI-Fi 6, teknologjia e re e internetit
Zeri: Mësoni se çka ofron WI-Fi 6, teknologjia e re e internetit
]]>
Teknologji
Google planifikon të investojë 3 miliardë euro në Europë | Botasot https://sh.time.mk/c/e79d5bcf08/google-planifikon-te-investoje-3-miliarde-euro-ne-europe.html Google planifikon të investojë 3 miliardë euro në Europë - Botasot - 11:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 09:19:34 +0000 Botasot - 11:19 21/09
Bosi i Google- it tha të premten se gjigandi teknologjik është duke planifikuar të investojë 3 miliardë euro për të zgjeruar qëndrat e saj të të dhënave në të gjithë Evropën në dy vitet e ardhshme.
Koha.net: Google planifikon investim 3 miliardë eurosh në Evropë, 13 mijë vende të reja pune
Zeri: Google planifikon të investojë 3 miliardë euro në Evropë
]]>
Teknologji
Land Rover Defenderit të prodhuar para 70 vitesh, i kthehet pamja origjinale që kishte dikur | Telegrafi https://sh.time.mk/c/c18343627f/land-rover-defenderit-te-prodhuar-para-70-vitesh-i-kthehet-pamja-origjinale-qe-kishte-dikur.html Land Rover Defenderit të prodhuar para 70 vitesh, i kthehet pamja origjinale që kishte dikur - Telegrafi - 15:59 21/09 Sat, 21 Sep 2019 13:59:54 +0000 Telegrafi - 15:59 21/09
Veturës i është kthyer dukja mbresëlënëse, të cilën e kishte humbur gjatë disa dekadave Pas tri vite pritje, më në fund është prezantuar Land Roverd Defender i ri, që është një model për të gjitha ...
Botasot: Land Rover Defenderit të prodhuar para 70 vitesh, i kthehet pamja origjinale që kishte dikur
]]>
Teknologji
Në kërkim për jashtëtokësorët - Dështon pushtimi i zonës 51! | Zeri https://sh.time.mk/r/NONE/f60b60ee5f/ne-kerkim-per-jashtetokesoret-deshton-pushtimi-i-zones-51.html Në kërkim për jashtëtokësorët - Dështon pushtimi i zonës 51! - Zeri - 20:09 21/09 Sat, 21 Sep 2019 18:09:38 +0000 Zeri - 20:09 21/09
Frika se mijëra njerëz mund të sulmonin Zonën e famshme 51 të premten, dështoi : vetëm disa dhjetëra vetë mbërritën në bazën e fshehtë ushtarake amerikane, ku mendohet se mbahen larg syve të publikut ...
]]>
Teknologji
Lamborghini Aventador i ri do të duket shumë më ndryshe, nuk do të ngjajë aspak me versionin Sian | Telegrafi https://sh.time.mk/r/NONE/df17621d5d/lamborghini-aventador-i-ri-do-te-duket-shume-me-ndryshe-nuk-do-te-ngjaje-aspak-me-versionin-sian.html Lamborghini Aventador i ri do të duket shumë më ndryshe, nuk do të ngjajë aspak me versionin Sian - Telegrafi - 14:59 21/09 Sat, 21 Sep 2019 12:59:53 +0000 Telegrafi - 14:59 21/09
Asnjë të përbashkët, me Sianin e mahnitshëm që u prezantua Në Frankfurt Motor Show, të gjithë mbetën të mahnitur me Lamborghini Aventador Sian, që do të lansohet në 63 njësi, që do të kenë çmim nga ...
]]>
Teknologji
OnePlus 7T do të ngarkohet 23% më shpejtë me bateri, përmes Warp Charge 30T | Telegrafi https://sh.time.mk/c/8d66959f92/oneplus-7t-do-te-ngarkohet-23-me-shpejte-me-bateri-permes-warp-charge-30t.html OnePlus 7T do të ngarkohet 23% më shpejtë me bateri, përmes Warp Charge 30T - Telegrafi - 10:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 08:49:47 +0000 Telegrafi - 10:49 21/09
OnePlus gjithmonë përpiqet të përmirësojë pajisjet e tyre. Ndoshta mund të mendonim se Warp Charge në OnePlus 7 Pro ishte tashmë i shpejtë, por duket se nuk ishte aq i shpejtë.
Telegrafi: OnePlus tregon linjat e telefonit 7T që lansohet më 26 shtator, në Evropë më 10 tetor
Botasot: OnePlus tregon linjat e telefonit 7T, ja kur lansohet
Tetova Sot: OnePlus tregon linjat e telefonit 7T, ja kur lansohet
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Teknologji