shqip.TIME.mk - Sport https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:43:00 +0000 600 Mancini përkrah shkarkimin e Allegrit: Koha e tij kishte përfunduar | Botasot https://sh.time.mk/c/06b3b2c90d/mancini-perkrah-shkarkimin-e-allegrit-koha-e-tij-kishte-perfunduar.html Mancini përkrah shkarkimin e Allegrit: Koha e tij kishte përfunduar - Botasot - 00:42 21/05 Mon, 20 May 2019 22:42:31 +0000 Botasot - 00:42 21/05
Selektori i kombëtares së Italisë, Roberto Mancini, ka përkrahur vendimin e Juventus për të ndarë rrugët me Massimiliano Allegrin. Mancini ka shprehur mendimin e tij se koha e Allegrit kishte ...
Gazeta Express: E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”
Telegrafi: Ronaldo ka disa fjalë pas titullit me Juventusin dhe zgjedhjes më i miri në Serie A
Telegrafi: Lippi: Juventusi e ka gjetur tashmë trajnerin e ri, Sarri ose Pochettino
24 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Fjalimi i Kylian Mbappe: Destinacion i ri apo synim për rritje pagave? | Telegrafi https://sh.time.mk/c/ef1e6754c6/fjalimi-i-kylian-mbappe-destinacion-i-ri-apo-synim-per-rritje-pagave.html Fjalimi i Kylian Mbappe: Destinacion i ri apo synim për rritje pagave? - Telegrafi - 00:42 21/05 Mon, 20 May 2019 22:42:00 +0000 Telegrafi - 00:42 21/05
Fjalimi i Kylian Mbappe në mbrëmjen ku rrëmbeu të gjithë çmimet individuale, ku edhe e kërkoi largimin në një mënyrë nga PSG, ka bërë bujë të madhe. Ai tha se ka ardhur koha për përgjegjësi më të ...
Telegrafi: Mbappe foli për largim, PSG reagon në faqen zyrtare
Koha.net: PSG reagon pas deklarimeve të Mbappes se mund të largohet
Zeri: Zyrtare: Paris Saint-Germain me një njoftim 'urgjent' konfirmon të ardhmen e Kylian Mbappe
23 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Munishi: Këta kanë qenë lojtarët më të dalluar në ndeshjen Feronikeli - Prishtina | Zeri https://sh.time.mk/c/f49d8684cd/munishi-keta-kane-qene-lojtaret-me-te-dalluar-ne-ndeshjen-feronikeli-prishtina.html Munishi: Këta kanë qenë lojtarët më të dalluar në ndeshjen Feronikeli - Prishtina - Zeri - 00:42 21/05 Mon, 20 May 2019 22:42:21 +0000 Zeri - 00:42 21/05
Trajneri kosovar Ismet Munishi e ka komentuar ndeshjen e fundit të edicionit në Superligën e Kosovës në mes të Feronikelit dhe Prishtinës ku u vendos edhe titulli kampion, raporton Zëri.info.
Zeri: Qeqa me vlerësime 'alla-Jamie Carragher': Futbollistët që puthin më shumë femra se trofe, nuk janë futbollistë
Zeri: Hoxha: Jam i lumtur me këtë edicion, ky futbollist le t'ma bëj hallall nëse ia kam 'lënduar' kokën
Zeri: Ismet Munishi insiston: Mirel Josa nuk duhet të kritikohet
144 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Agjenti i Thomas Partey: Është më i mirë se Pogba, mund të blihet për 50 milionë euro | Telegrafi https://sh.time.mk/c/e96b1d63fc/agjenti-i-thomas-partey-eshte-me-i-mire-se-pogba-mund-te-blihet-per-50-milione-euro.html Agjenti i Thomas Partey: Është më i mirë se Pogba, mund të blihet për 50 milionë euro - Telegrafi - 00:12 21/05 Mon, 20 May 2019 22:12:08 +0000 Telegrafi - 00:12 21/05
Mesfushori ganez Thomas Partey ka zhvilluar një sezon shumë të mirë me Atletico Madridin, ku ka rënë në sy të shumë kubeve. Mesfushori 25-vjeçari ngjan shumë me francezin Paul Pogba, por menaxheri i ...
Gazeta Express: Agjenti i Thomas tregon si mund t’i bashkohet Interit: “Ai është më i mirë se Pogba”
SuperSport: Menaxheri i Thomas: Është më i mirë se Pogba, ja sa kushton kartoni i tij
Botasot: Agjenti i Thomas tregon si mund t’i bashkohet Interit: “Ai është më i mirë se Pogba”
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Piatek: Champions? Shpresat i kishim te Juventusi | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/2f3790d58d/piatek-champions-shpresat-i-kishim-te-juventusi.html Piatek: Champions? Shpresat i kishim te Juventusi - Gazeta Express - 23:41 20/05 Mon, 20 May 2019 21:41:59 +0000 Gazeta Express - 23:41 20/05
Krzysztof Piatek shpresonte që Juventusi t’ia zgjaste dorën Milanit për Ligën e Kampionëve duke e mposhtur Atalantan, që në fund barazoi 1-1 në “Allianz Stadium”.
Botasot: Piatek: Dua të luajë me Milanin në Ligën e Kampionëve
Botasot: Milani bën blerjen e parë për sezonin e ri
ABC News: Garë e fortë për Championsin në Serinë A
46 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Inter, para plus Perisicin për Lukakun | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/8669b3323e/inter-para-plus-perisicin-per-lukakun.html Inter, para plus Perisicin për Lukakun - Gazeta Express - 21:11 20/05 Mon, 20 May 2019 19:11:57 +0000 Gazeta Express - 21:11 20/05
Interi e do Romelu Lukakun dhe është i gatshëm të ofrojë para plus Perisicin për belgun. Objektivi numër një i Interit fillimisht është që të fitojë ndeshjen e ardhshme me Empolin dhe të kualifikohet ...
Albeu.com: Interi ka gati ofertën për Romelu Lukakun
Gazeta Tema: 30 milionë euro dhe Perisic, Inter bën ofertën e parë për sulmuesin e Premier
Telegrafi: Interi është gati të ofrojë Perisicin plus para për Lukakun
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Pas de Ligt, United i refuzohet edhe oferta 110 milionë euro | Mapo https://sh.time.mk/c/4a378a7a0f/pas-de-ligt-united-i-refuzohet-edhe-oferta-110-milione-euro.html Pas de Ligt, United i refuzohet edhe oferta 110 milionë euro - Mapo - 22:32 20/05 Mon, 20 May 2019 20:32:15 +0000 Mapo - 22:32 20/05
Jashtë Champions League dhe me harmoni brenda grupit aspak të mirë, askush nuk do të shkojë tek Manchester United mesa duket, që dikur ka qenë skuadra e ëndrrave për shumë futbollistë.
VeqSport: De Ligt te Barcelona për 74 milionë euro
Gazeta Express: Sky Sports: De Ligt i bashkohet Barcelonës
Alsat: Matijs De Ligt, i jep fund spekullimeve rreth të ardhmes
13 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Interi interesohet për Boatengun | Koha.net https://sh.time.mk/c/e473b4612c/interi-interesohet-per-boatengun.html Interi interesohet për Boatengun - Koha.net - 22:32 20/05 Mon, 20 May 2019 20:32:11 +0000 Koha.net - 22:32 20/05
Interi ka shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit të Bayern Muenchenit, Jerome Boateng, raporton "Bild". Qendërmbrojtësi është një nga lojtarët që do të largohen nga Bayerni në verë, ndërsa ...
Alsat: Kevin Princ Boateng mungon edhe finalen e Spanjës !
Gazeta Express: Boateng në Inter?
VeqSport: Interi interesohet për Boateng
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Pas përfundimit të edicionit, Llapit i largohen dy futbollistë | Zeri https://sh.time.mk/c/804b1dab2d/pas-perfundimit-te-edicionit-llapit-i-largohen-dy-futbolliste.html Pas përfundimit të edicionit, Llapit i largohen dy futbollistë - Zeri - 21:22 20/05 Mon, 20 May 2019 19:22:19 +0000 Zeri - 21:22 20/05
Pas përfundimit të edicionit 2018/2019 në Superligën e Kosovës, skuadrës së Llapit i janë larguar dy futbollistë. Remzifaik Selmani është futbollisti i parë që ka ndarë rrugët me klubin nga Podujeva, ...
Zeri: Zyrtare: Llapi prezanton përforcimin e parë, vjen nga skuadra e dëbuar në Ligën e Parë
Botasot: Batatina nis ‘bombardimet’, ky është super-transferi i parë i Llapit
Telegrafi: Zyrtare: Blendi Memaj përforcimi i parë i Llapit
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport
Guardiola mes Juventusit dhe Manchester City/ A do t’i rezistojë shifrës së frikshme që i kanë ofruar? | SOT https://sh.time.mk/c/ad4b32618c/guardiola-mes-juventusit-dhe-manchester-city-a-do-t-i-rezistoje-shifres-se-frikshme-qe-i-kane-ofruar.html Guardiola mes Juventusit dhe Manchester City/ A do t’i rezistojë shifrës së frikshme që i kanë ofruar? - SOT - 18:32 20/05 Mon, 20 May 2019 16:32:21 +0000 SOT - 18:32 20/05
Ëndrra e Juventusit për të sjellë në Torino trajnerin spanjoll Pep Guardiola mund të venitet shumë shpejt. Skuadra e Manchester City është gati t’i rinovojë kontratën trajnerit Guardiola, duke ofruar ...
Telegrafi: Manchester City çmendet pas Guardiolas – 115 milionë euro pagë për pesë vite
Top Channel: Manchester City “blindon” Guardiolën. Akord me të vërtetë sheikësh
BalkanWeb: Shifra të çmendura, Manchester City mbulon me “ar” Pep Guardiolën
20 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sport