shqip.TIME.mk - Shqipëri https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Fri, 19 Jul 2019 07:36:23 +0000 600 FOTO/Mbyllje të biznesit për mos lëshim të kuponit, Rama: Zero tolerancë | Medial https://sh.time.mk/c/6a008a2cdb/foto-mbyllje-te-biznesit-per-mos-leshim-te-kuponit-rama-zero-tolerance.html FOTO/Mbyllje të biznesit për mos lëshim të kuponit, Rama: Zero tolerancë - Medial - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:22 +0000 Medial - 09:35 19/07
TIRANË, 19 korrik /MEDIAL – I. Vata/ – Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se to të ketë tolerancë zero në luftën kundër informalitetin. Kryeministri Rama thekson se për të gjithë ata që nuk ...
Botasot: Nuk lëshuan kuponin, Rama publikon fotot: Iu mbyllet aktiviteti
SOT: Edi Rama me dorë të fortë që në mëngjes, jep mesazhin e rëndësishëm: Zero tolerancë!
Albeu.com: "Zero tolerancë", Rama vijon të publikojë foto nga subjektet e mbyllura nga Tatimet (FOTO LAJM)
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
“Teatrit do boshatiset hajdutçe”, aktorët e kalojnë natën përpara godinës | Top Channel https://sh.time.mk/c/16cd9d4ab3/teatrit-do-boshatiset-hajdutce-aktoret-e-kalojne-naten-perpara-godines.html “Teatrit do boshatiset hajdutçe”, aktorët e kalojnë natën përpara godinës - Top Channel - 08:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:45:03 +0000 Top Channel - 08:45 19/07
Që nga mesnata e deri në mëngjes, para Teatrit Kombëtar kanë qëndruar me dhjetëra qytetarë, duke iu përgjigjur thirrjes së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për të mos lejuar zbrazjen fshehurazi të ...
Mapo: Qytetarët nuk lejojnë zbrazjen natën të Teatrit Kombëtar
SOT: Merita Smaja: Artisti sot nëpërkëmbet, Ministria e Kulturës nuk ka bërë asgjë për teatrot vendore
Zhurnal: Budina: Teatri i ri, preteksti për të marrë truallin për të ndërtuar kullat
16 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
Kuvendi i Shqipërisë në pushim, miratoi ndryshimet në Kodin Penal dhe koncesionet për 2 rrugë | Koha.net https://sh.time.mk/c/6d4550735d/kuvendi-i-shqiperise-ne-pushim-miratoi-ndryshimet-ne-kodin-penal-dhe-koncesionet-per-2-rruge.html Kuvendi i Shqipërisë në pushim, miratoi ndryshimet në Kodin Penal dhe koncesionet për 2 rrugë - Koha.net - 09:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:05:12 +0000 Koha.net - 09:05 19/07
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e fundit të këtij sesioni parlamentar disa ligje të debatuara. Bëhet fjalë për dy koncesione për rrugët, Milot-Balldre, i cili u miratua me 79 vota pro dhe ...
VOA: Tiranë, parlamenti miraton dy koncesione të shtrenjta rrugore
RTSH: Kufizohen koncesionet pas kritikave të FMN-së, jo më PPP për rrugët
Durres Lajm: Deputetja e Durrësit: Ja pse votova kundër në Kuvend për dy PPP-të e rrugëve (VIDEO)
22 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
Me ndihmën e opozitës, qeveria miraton kodin penal dhe ligjet e reformës në drejtësi | Botasot https://sh.time.mk/c/da150bd4e8/me-ndihmen-e-opozites-qeveria-miraton-kodin-penal-dhe-ligjet-e-reformes-ne-drejtesi.html Me ndihmën e opozitës, qeveria miraton kodin penal dhe ligjet e reformës në drejtësi - Botasot - 08:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:35:23 +0000 Botasot - 08:35 19/07
Në seancën e fundit parlamentare mazhoranca miratoi 16 pr/ligje edhe me kontributin e opozitës së re. Pas 10 orësh kuvendi miratoi ndryshimet në kodin penal, të cilat ashpërsojnë dënimet për dhunën ...
SOT: Parlamenti miraton 14 ligje dhe rregulloren e re, deputetët mund të arrestohen pa u dorëzuar prova
SOT: Do ashpërsohen dënimet, Kuvendi miraton ndryshimet në Kodin Penal
SOT: 2 vite bllokuar nga PD-LSI/ Miratohen dy ligjet e Reformës në Drejtësi
16 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
Rritet nota mesatare për mësuesinë, vitin tjetër 8. Nën 6.5 asnjë maturant nuk futet në universitet… as ato private | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/e8ebf35557/rritet-nota-mesatare-per-mesuesine-vitin-tjeter-8-nen-6-5-asnje-maturant-nuk-futet-ne-universitet-as-ato-private.html Rritet nota mesatare për mësuesinë, vitin tjetër 8. Nën 6.5 asnjë maturant nuk futet në universitet… as ato private - Gazeta Express - 09:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:05:02 +0000 Gazeta Express - 09:05 19/07
Qeveria është e vendosur të marrë nxënësit më të mirë në degët e mësuesisë, duke mos u ndalur në rritjen e notës mesatare dysheme për ata që duan të bëhen mësues.
Botasot: Rritet mesatarja për pranimin në programet e Mësuesisë
ABC News: Rritja e mesatares për studimet e larta, interpelancë me ministren Shahini
RTSH: Matura, Përmeti thërret në interpelancë ministren Shahini
21 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
Lulzim Basha rrëzon Ilir Metën, i prerë për të mos marrë pjesë në zgjedhje më 13 tetor me Ramën kryeministër | SOT https://sh.time.mk/c/1aecf1dd81/lulzim-basha-rrezon-ilir-meten-i-prere-per-te-mos-marre-pjese-ne-zgjedhje-me-13-tetor-me-ramen-kryeminister.html Lulzim Basha rrëzon Ilir Metën, i prerë për të mos marrë pjesë në zgjedhje më 13 tetor me Ramën kryeministër - SOT - 08:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:05:28 +0000 SOT - 08:05 19/07
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë dje hapur kundër futjes në zgjedhjet e 13 tetorit të dekretuara nga Presidenti Ilir Meta. Pak ditë më parë ky i fundit pati një takim me ...
SOT: Ilir Meta kërkon pazare me mazhorancën, tregohet i gatshëm të anulojë 13 tetorin, vijon sulmet ndaj ndërkombëtarëve
Botasot: Islami: 13 tetori për lokalet, Meta nuk ka akoma hapësirë kushtetuese për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare
Gazeta Tema: Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
46 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
KPK konfirmon në detyrë prokurorin Petrit Çano | Botasot https://sh.time.mk/r/NONE/f0003f8d49/kpk-konfirmon-ne-detyre-prokurorin-petrit-cano.html KPK konfirmon në detyrë prokurorin Petrit Çano - Botasot - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:28 +0000 Botasot - 09:35 19/07
KPK ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano. Pas vlerësimit të bërë nga KPK, rezultoi se prokurori Çano i kalon tre kriteret për vettingun.
]]>
Shqipëri
Vasili: Shqipëria ka vetëm një frymëzues e përfitues të krimit, Edi Ramën | Zhurnal https://sh.time.mk/c/9a6d083cea/vasili-shqiperia-ka-vetem-nje-frymezues-e-perfitues-te-krimit-edi-ramen.html Vasili: Shqipëria ka vetëm një frymëzues e përfitues të krimit, Edi Ramën - Zhurnal - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:10 +0000 Zhurnal - 09:25 19/07
Tiranë, 19 korrik – Ish-kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar në një shënim në rrjetet sociale duke akuzuar kreun e qeverisë Edi Rama si frymëzues të krimit dhe si abuzues me ...
BalkanWeb: Vasili: Vendi ka një problem, Rama frymezues e përfitues i krimit
]]>
Shqipëri
Njoftim i rëndësishëm për drejtuesit e automjeteve | Albeu.com https://sh.time.mk/r/NONE/8ca71cbd86/njoftim-i-rendesishem-per-drejtuesit-e-automjeteve.html Njoftim i rëndësishëm për drejtuesit e automjeteve - Albeu.com - 08:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:55:01 +0000 Albeu.com - 08:55 19/07
Ndryshimi i vendbanimit nga ana e shoferëve duhet të pasqyrohet menjëherë në Drejtoritë e Transportit Rrugor , të cilat duhet të regjistrojnë adresën e re në të dhënat e mjeteve në përdorim.
]]>
Shqipëri
Erdogan thërret Ramën për pazare me Metën, Spartak Ngjela: Kryeministri nuk u del dot kundër amerikanëve | SOT https://sh.time.mk/c/6a0c4c0ef6/erdogan-therret-ramen-per-pazare-me-meten-spartak-ngjela-kryeministri-nuk-u-del-dot-kunder-amerikaneve.html Erdogan thërret Ramën për pazare me Metën, Spartak Ngjela: Kryeministri nuk u del dot kundër amerikanëve - SOT - 07:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 05:45:23 +0000 SOT - 07:45 19/07
Kriza politike në Shqipëri duket se është marrë në dorë nga presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan. SHBA e bëri të qartë dje përmes zyrtarit të DASH, Philip Reeker, se nuk do të bëjë më arbitrin për të ...
SOT: Zbulohen detaje/ Kush ishte ministri që shoqëronte gjatë takimit Presidentin Erdogan me Kryeministrin Rama
Top Channel: Rama-Erdogan, vizitat e “mistershme” të kryeministrit në Turqi
Gazeta Tema: President, kur do e kuptosh që fati yt tani nuk është më në duart e Ramës!
27 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri