shqip.TIME.mk - Shëndet https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Sun, 22 Sep 2019 00:00:32 +0000 600 Manastirliu jep lajmin e mirë: Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla | SOT https://sh.time.mk/c/a26a209495/manastirliu-jep-lajmin-e-mire-marreveshje-me-polikliniken-e-barit-per-trajtimin-e-pacienteve-me-semundje-te-rralla.html Manastirliu jep lajmin e mirë: Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla - SOT - 10:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 08:39:49 +0000 SOT - 10:39 21/09
Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të pacientëve shqiptarë, me sëmundje të rralla. Marrëveshja u arrit me Poliklinikën e Barit, gjatë vizitës së ...
Java News: Shëndetësia/Ministrja Manastirliu: Marrëveshje me Barin për trajtimin e sëmundjeve të rralla
Durres Lajm: Manastirliu: Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla
Medial: Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet
Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme | Koha.net https://sh.time.mk/c/f70689bcea/ushqimi-pa-gluten-sjell-semundje-te-rrezikshme.html Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme - Koha.net - 11:59 21/09 Sat, 21 Sep 2019 09:59:37 +0000 Koha.net - 11:59 21/09
Dieta pa gluten është bërë e njohur vitet e fundit në të gjithë botën. Pyetja është nëse një dietë e tillë vërtet mund të na sigurojë shëndet të mirë.
Botasot: Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme
Lajmi.net: Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme
Zeri: Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet
Tre pozicione të sigurta gjumi për gratë shtatzëna | Telegrafi https://sh.time.mk/c/b077e48371/tre-pozicione-te-sigurta-gjumi-per-grate-shtatzena.html Tre pozicione të sigurta gjumi për gratë shtatzëna - Telegrafi - 21:59 20/09 Fri, 20 Sep 2019 19:59:45 +0000 Telegrafi - 21:59 20/09
Ne shpenzojmë rreth një të tretën e jetës sonë duke fjetur, prandaj gjumi është një pjesë e rëndësishme e përditshmërisë Studimet e fundit tregojnë se ekziston një lidhje mes pozicionit të gjumit të ...
Lajmi.net: 3 pozicione të gjumit që çdo shtatzënë duhet t’i praktikojë
Botasot: Tre pozicione të sigurta gjumi për gratë shtatzëna
Gazeta Express: 3 pozicione të gjumit që çdo shtatzënë duhet t’i praktikojë
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet
Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale | Top Channel https://sh.time.mk/c/44f445de4b/si-te-ulni-tensionin-e-larte-me-tri-metoda-natyrale.html Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale - Top Channel - 16:39 20/09 Fri, 20 Sep 2019 14:39:18 +0000 Top Channel - 16:39 20/09
Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke ...
InfoKosova: Këto janë përfitimet e vërteta të uthullës së mollës
Durres Lajm: Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale
Zeri: Përfitimet e vërteta nga përdorimi i uthullës së mollës
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet
Çfarë duhet të hash pas lënies së duhanit; ushqimet që pastrojnë organizmin | Telegrafi https://sh.time.mk/c/b3a57e5a77/cfare-duhet-te-hash-pas-lenies-se-duhanit-ushqimet-qe-pastrojne-organizmin.html Çfarë duhet të hash pas lënies së duhanit; ushqimet që pastrojnë organizmin - Telegrafi - 19:39 20/09 Fri, 20 Sep 2019 17:39:33 +0000 Telegrafi - 19:39 20/09
Të lësh duhanin nuk është e thjeshtë, por më e vështirë është t’ia dalësh të mos e rifillosh përsëri. Dhe të përballosh me qetësi problemet që lindin nga ndërprerja e ritualit të duhanit Probleme të ...
Zeri: Çfarë duhet të hash pas lënies së duhanit; ushqimet që pastrojnë organizmin
Portalb: Çfarë duhet të hash pas lënies së duhanit; ushqimet që pastrojnë organizmin?
]]>
Shëndet
Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive | Botasot https://sh.time.mk/c/4ba0dc027c/shkencetaret-perqafoni-sa-me-shume-femijet-tuaj-mesoni-ndikimet-pozitive.html Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive - Botasot - 18:19 20/09 Fri, 20 Sep 2019 16:19:25 +0000 Botasot - 18:19 20/09
Nëse nuk i rezistoni një përqafimi apo përkëdheljes ndaj fëmijës suaj, nuk ju fajësojmë. Era e ëmbël e tyre, lëkura e butë dhe pamja aq ëngjëllore mund të bëjnë çdo prind të dorëzohet.
Portalb: Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive
Telegrafi: Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive
Zeri: Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet
Gazetarja Rudina Magjistari, gjatë shtatzënisë hoqi dorë nga diçka që e pëlqen shumë | Portalb https://sh.time.mk/c/d3a3aac087/gazetarja-rudina-magjistari-gjate-shtatzenise-hoqi-dore-nga-dicka-qe-e-pelqen-shume.html Gazetarja Rudina Magjistari, gjatë shtatzënisë hoqi dorë nga diçka që e pëlqen shumë - Portalb - 20:49 20/09 Fri, 20 Sep 2019 18:49:40 +0000 Portalb - 20:49 20/09
Studimet janë nga më të ndryshmet mbi këtë çështje. Si gjithmonë në këto raste, ndodh që një palë rrëzon një tjetër dhe pastaj sërish dalin teori të reja… Gjithsesi, ende nuk dihet me siguri – duhet ...
Botasot: Rudina Magjistari, gjatë shtatzënisë hoqi dorë nga diçka që e pëlqen shumë
]]>
Shëndet
Pure me karota të pjekura: Racion i shëndetshëm me shije të mrekullueshme! | Flaka https://sh.time.mk/r/NONE/2e37d69ba3/pure-me-karota-te-pjekura-racion-i-shendetshem-me-shije-te-mrekullueshme.html Pure me karota të pjekura: Racion i shëndetshëm me shije të mrekullueshme! - Flaka - 22:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 20:49:37 +0000 Flaka - 22:49 21/09
Po ju sjellim recetën e thjeshtë për pure me karota të pjekura të cilën do ta adhuroni. Përbërësit: – 700 g karota; – ½ filxhani qumësht të ngrohtë; – 3 thelpinj hudhre; – 2 lugë vaj ulliri; – 1 lug ...
]]>
Shëndet
Përse bebet e lindura me prerje cezariane mund të kenë imunitet më të dobët se fëmijët e lindur në rrugë natyrore | Telegrafi https://sh.time.mk/c/3d38795d5e/perse-bebet-e-lindura-me-prerje-cezariane-mund-te-kene-imunitet-me-te-dobet-se-femijet-e-lindur-ne-rruge-natyrore.html Përse bebet e lindura me prerje cezariane mund të kenë imunitet më të dobët se fëmijët e lindur në rrugë natyrore - Telegrafi - 19:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 17:19:48 +0000 Telegrafi - 19:19 21/09
Momenti i lindjes mund “të përcaktojë imunitetin e fëmijës deri në fund të jetës”, theksojnë shkencëtarët e Kolegjit universitar në Londër dhe të Universitetit në Birmingem Bebet e lindura me prerje ...
Durres Lajm: Studimi që po vë në pikëpyetje operacionet cezariane
]]>
Shëndet
Çfarë shtojnë në sallatat e tyre Beyonce, Gisele, Gomez, Roberts, Aniston, Kardashian dhe shumë të famshme të tjera? | Telegrafi https://sh.time.mk/c/92b5835901/cfare-shtojne-ne-sallatat-e-tyre-beyonce-gisele-gomez-roberts-aniston-kardashian-dhe-shume-te-famshme-te-tjera.html Çfarë shtojnë në sallatat e tyre Beyonce, Gisele, Gomez, Roberts, Aniston, Kardashian dhe shumë të famshme të tjera? - Telegrafi - 15:29 21/09 Sat, 21 Sep 2019 13:29:44 +0000 Telegrafi - 15:29 21/09
Modelet dhe yjet thonë se hanë gjithçka. Postojnë foto duke ngrënë hamburger, akullore, mëngjes me vezë e proshutë. Por nëse ka një gjë nga e cila nuk heqin dorë, ajo është sallata.
Gazeta Express: Ja çfarë shtojnë në sallatat e tyre Beyonce, Selena Gomez e Kim Kardeshian
]]>
Shëndet