shqip.TIME.mk - Rajon https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Fri, 19 Jul 2019 07:56:16 +0000 600 Pas Shqipërisë misioni i Frontex-it do të zgjerohet në Ballkan | DW https://sh.time.mk/c/5dabc3bfea/pas-shqiperise-misioni-i-frontex-it-do-te-zgjerohet-ne-ballkan.html Pas Shqipërisë misioni i Frontex-it do të zgjerohet në Ballkan - DW - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:02 +0000 DW - 09:15 19/07
Qeveria gjermane vlerëson pozitivisht misionin e ri të Frontex-it në kufirin shqiptaro-grek. Ky mision ka nisur para dy muajsh. Operacioni i Agjencisë europiane të Mbrojtjes së Kufirit kontribuon ...
Gazeta Tema: Pas Shqipërisë misioni i Frontex-it do të zgjerohet në Ballkan
BalkanWeb: Pas Shqipërisë misioni i Frontex-it do të zgjerohet në Ballkan
]]>
Rajon
E quajti “kërcënim të madh” ushtrinë e Kosovës, Vulinit i reagojnë nga Kosova | Botasot https://sh.time.mk/c/915c7e1e85/e-quajti-kercenim-te-madh-ushtrine-e-kosoves-vulinit-i-reagojne-nga-kosova.html E quajti “kërcënim të madh” ushtrinë e Kosovës, Vulinit i reagojnë nga Kosova - Botasot - 22:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 20:55:23 +0000 Botasot - 22:55 18/07
Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, në një deklarat të ti tha se kërcënimi më i madh për sigurinë në Ballkan është formimi i ushtrisë së Kosovës dhe "përpjekjet për formimin e ...
VOA: Gjenerali Wolters, vizitë në Kosovë
Evropaelire: Haradinaj kërkon nga komandanti i NATO-s mbështetjen për avancimin e FSK-së
Telegrafi: Haradinaj takohet me komandantin e NATO-së, flasin për anëtarësimin e Kosovës në Paktin Veri-Atlantik
42 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Rajon
Rikonstruktim i madh në Qeverinë e Kroacisë | Telegrafi https://sh.time.mk/c/f8c11f938a/rikonstruktim-i-madh-ne-qeverine-e-kroacise.html Rikonstruktim i madh në Qeverinë e Kroacisë - Telegrafi - 23:05 18/07 Thu, 18 Jul 2019 21:05:24 +0000 Telegrafi - 23:05 18/07
Në një rikonstruktim të madh të Qeverisë së Kroacisë, të cilën dje publikisht e bëri të ditur kryeministri kroat Andrej Plenkoviç, pesë ministra janë larguar ose kanë ofruar dorëheqje, një ministër ...
Zhurnal: Me urdhër të Kitaroviq, kryeministri Plenkoviç ndryshon përbërjen e kabinetit
Lajmi.net: Me urdhër të Kitaroviq, kryeministri Plenkoviq ndryshon përbërjen e kabinetit
Ina: Ndryshime në Qeverinë kroate
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Rajon
Alarm për bombë në aeroportin e Beogradit | BalkanWeb https://sh.time.mk/c/010b748979/alarm-per-bombe-ne-aeroportin-e-beogradit.html Alarm për bombë në aeroportin e Beogradit - BalkanWeb - 15:24 18/07 Thu, 18 Jul 2019 13:24:58 +0000 BalkanWeb - 15:24 18/07
Të paktën 130 pasagjerë dhe pesë anëtarë të ekuipazhit u evakuan sot në mëngjes nga një aeroplan i kompanisë ”Lufthansa” me destinacion Frankfurtin, në aeroportin ”Nikola Tesla” të Beogradit, pas ...
Koha.net: Alarm i rremë për bombë, evakuohen 130 pasagjerë të një avioni në Beograd
Alsat: Udhëtarët ende nuk janë dërguar për në Frankfurt/ Policia po kërkon për personin që ka lajmëruar për bombë në aeroport
Alsat: Edhe një alarm për bombë në aeroplanin e “Lufthansa” në aeroportin “Nikola Tesla”
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Rajon
Koha kur në qytetin serb shkollat ishin në gjuhën shqipe dhe nxënësit me plisa | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/907a932649/koha-kur-ne-qytetin-serb-shkollat-ishin-ne-gjuhen-shqipe-dhe-nxenesit-me-plisa.html Koha kur në qytetin serb shkollat ishin në gjuhën shqipe dhe nxënësit me plisa - Gazeta Express - 13:14 18/07 Thu, 18 Jul 2019 11:14:52 +0000 Gazeta Express - 13:14 18/07
Sanxhaku me kryeqendrën Pazarin e Ri, kanë qenë të banuar me shumicë shqiptare por, politika e egër asimiluse të zbatuar nga Jugosllavia, sot shqiptarët janë asimiluar në kombësinë artificiale ...
Zeri: Koha kur në qytetin serb shkollat ishin në gjuhën shqipe dhe nxënësit me plisa
Ina: Kur në Sanxhak të gjitha shkollat ishin në gjuhën shqipe dhe nxënësit me plisa, në vitin 1941-44 (FOTO)
]]>
Rajon
Bërnabiq: Macron konfirmoi mbështetjen e Francës, liderët kosovarë të kenë guxim t’i kthehen dialogut | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/b86ac1dc5f/bernabiq-macron-konfirmoi-mbeshtetjen-e-frances-lideret-kosovare-te-kene-guxim-t-i-kthehen-dialogut.html Bërnabiq: Macron konfirmoi mbështetjen e Francës, liderët kosovarë të kenë guxim t’i kthehen dialogut - Lajmi.net - 23:25 17/07 Wed, 17 Jul 2019 21:25:05 +0000 Lajmi.net - 23:25 17/07
Ajo është shprehur se pret nga autoritetet në Kosovë që të kenë guximin dhe të ndryshojnë vendimet e tyre dhe dialogu të vazhdojë. “Shpresoj që politikanët në Prishtinë të kenë guximin të ndryshojnë ...
Zeri: Bërnabiq: Macron konfirmoi mbështetjen e Francës, liderët kosovarë të kenë guxim t’i kthehen dialogut
Gazeta Express: Bërnabiq fton liderët kosovarë që të kenë guxim
Ina: Bërnabiq fton liderët kosovarë që të kenë guxim
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Rajon
Vërtetohet akreditimi i Universitetit Internacional të Novi Pazarit si institucion kërkimor- shkencorë | Ina https://sh.time.mk/r/NONE/09ffca6fe2/vertetohet-akreditimi-i-universitetit-internacional-te-novi-pazarit-si-institucion-kerkimor-shkencore.html Vërtetohet akreditimi i Universitetit Internacional të Novi Pazarit si institucion kërkimor- shkencorë - Ina - 09:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 07:55:01 +0000 Ina - 09:55 18/07
Vërtetohet akreditimi i Universitetit Internacional të Novi Pazarit si institucion kërkimor- shkencorë. Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Zhvillimit Teknologjik të Republikës së Serbisë, Komisioni ...
]]>
Rajon
Tre hotele me 5 yje, hotel kazino, … – Prezentohet projekti ideor për kompleksin turistik në Mavrian të Ulqinit | Ina https://sh.time.mk/r/NONE/f6a14ad52b/tre-hotele-me-5-yje-hotel-kazino-prezentohet-projekti-ideor-per-kompleksin-turistik-ne-mavrian-te-ulqinit.html Tre hotele me 5 yje, hotel kazino, … – Prezentohet projekti ideor për kompleksin turistik në Mavrian të Ulqinit - Ina - 09:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 07:55:01 +0000 Ina - 09:55 18/07
Nga Gjekë Gjonaj Kompleksi turistik në malin Mavrian do të ketë tri hotele resor me 5 yje , një hotel kazino po ashtu me 5 yje dhe 105 vila, me gjithsejt 4-5 mijë shtretër, u tha në prezentimin e ...
]]>
Rajon
Ublës së Mileshit, i kthehet funksioni që kishte dikur | Ina https://sh.time.mk/r/NONE/49b33717a7/ubles-se-mileshit-i-kthehet-funksioni-qe-kishte-dikur.html Ublës së Mileshit, i kthehet funksioni që kishte dikur - Ina - 09:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 07:55:01 +0000 Ina - 09:55 18/07
Nga Idriz Gjokaj Ngelën premtime boshe dhe të thata ato të pushtetit të mëparshëm të Tuzit për të filluar ndonjë pune eventuale në Ublën e Mileshit, por asnjë herë nuk e filluan, dhe si të tilla ikën ...
]]>
Rajon
Këshilltarët e LDSH-së në Kuvendin e Komunës së Gucisë të pakënaqur me realizimin e kërkesave të shqiptarëve | Ina https://sh.time.mk/r/NONE/ef9bf24a74/keshilltaret-e-ldsh-se-ne-kuvendin-e-komunes-se-gucise-te-pakenaqur-me-realizimin-e-kerkesave-te-shqiptareve.html Këshilltarët e LDSH-së në Kuvendin e Komunës së Gucisë të pakënaqur me realizimin e kërkesave të shqiptarëve - Ina - 01:25 19/07 Thu, 18 Jul 2019 23:25:09 +0000 Ina - 01:25 19/07
Në seancën e dytë të rregullt, të mbajtur të premten në sallën për seanca dhe tubime të godinës së re të komunës, prej dhjetë pikave të propozuara të rendit të ditës, këshilltarët shqyrtuan dhe ...
]]>
Rajon