shqip.TIME.mk - Maqedoni https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:22:57 +0000 600 Angjushev: Interesi për të investuar në vend po rritet | Telegrafi https://sh.time.mk/c/6972f40bc4/angjushev-interesi-per-te-investuar-ne-vend-po-rritet.html Angjushev: Interesi për të investuar në vend po rritet - Telegrafi - 20:52 20/05 Mon, 20 May 2019 18:52:30 +0000 Telegrafi - 20:52 20/05
Interesi për të investuar në vend po rritet, Maqedonia e Veriut është në hartë e kompanive të cilët dëshirojnë t’i zgjerojnë prodhimet e tyre, deklaroi zv.
Flaka: Hahn i dërgona mesazh opozitës joparlamentare
Alsat: Kriza politike në Shqipëri, Hahn: Vendi i opozitës është në parlament
Botasot: Hahn: Maqedonia e Veriut merr para verës datën e çeljes së negociatave
44 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Pendarovski në takim me Kasamin: Të gjithë partitë politike të demonstrojnë përgjegjësi | Telegrafi https://sh.time.mk/c/109ac59b81/pendarovski-ne-takim-me-kasamin-te-gjithe-partite-politike-te-demonstrojne-pergjegjesi.html Pendarovski në takim me Kasamin: Të gjithë partitë politike të demonstrojnë përgjegjësi - Telegrafi - 20:32 20/05 Mon, 20 May 2019 18:32:28 +0000 Telegrafi - 20:32 20/05
Presidenti Stevo Pendarovski u takua sot me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Në takim u diskutoi për gjendjen e përgjithshme politike në Republikën e Maqedonisë së Veiut.
Evropaelire: Pendarovski dekreton ligjet e panënshkruara nga Ivanov
Tetova Sot: Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në takim me presidentin e shtetit, Stevo Pendarovskin
Medial: Pendarovski-Kasami: Subjektet politike të drejtohen në drejtim të realizimit të qëllimeve strategjike
38 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Maqedoni e Veriut, Kuvendi ratifikon marrëveshjen me Kosovën | ABC News https://sh.time.mk/c/3a430e159f/maqedoni-e-veriut-kuvendi-ratifikon-marreveshjen-me-kosoven.html Maqedoni e Veriut, Kuvendi ratifikon marrëveshjen me Kosovën - ABC News - 22:21 20/05 Mon, 20 May 2019 20:21:58 +0000 ABC News - 22:21 20/05
Kuvendi në Maqedoninë e Veriut ka ratifikuar të hënën një marrëveshje me Kosovën, që parashikon njohjen reciproke të patentave. Pro votoi edhe partia opozitare VMRO-DPMNE, ndonëse pati vërejtjet e ...
Portalb: Njohja patentave të shoferit me Kosovën, Kuvendi i RMV-së e ratifikoi marrëveshjen
Alsat: Miratohet marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës për njohjen e patentave
Evropaelire: Maqedonia e Veriut i njeh lejet e vozitjes të Kosovës
27 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Paraburgim për shtetasin bullgar i cili trafikonte emigrantë nëpërmes Maqedonisë | Telegrafi https://sh.time.mk/c/6ff202625a/paraburgim-per-shtetasin-bullgar-i-cili-trafikonte-emigrante-nepermes-maqedonise.html Paraburgim për shtetasin bullgar i cili trafikonte emigrantë nëpërmes Maqedonisë - Telegrafi - 22:32 20/05 Mon, 20 May 2019 20:32:28 +0000 Telegrafi - 22:32 20/05
Prokurori publik kompetent nga Prokuroria Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sot urdhëroi për hapjen e procedurës hetimore ndaj një personi, shtetas bullgar, për të cilin ...
Botasot: Maqedoni Veriore, kapen tetë emigrantë të fshehur në kamion
Medial: Gjenden tetë emigrantë në vendkalimin kufitar Tabanoc në një automjet me targa të Bullgarisë
Botasot: Paraburgim për shtetasin bullgar i cili trafikonte emigrantë nëpërmes Maqedonisë
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Anëtarët e Këshillit Gjyqësor mund të shkarkohen për ndikim ndaj gjykatësve | Flaka https://sh.time.mk/c/68aeafb66b/anetaret-e-keshillit-gjyqesor-mund-te-shkarkohen-per-ndikim-ndaj-gjykatesve.html Anëtarët e Këshillit Gjyqësor mund të shkarkohen për ndikim ndaj gjykatësve - Flaka - 22:02 20/05 Mon, 20 May 2019 20:02:24 +0000 Flaka - 22:02 20/05
Gjyqtari administrativ për të cilin prokurorit hapi hetim mbi shpërdorimin e detyrës është një nga gjyqtarët, procedura e të cilit do të gjykohet përpara anëtarëve të këshillit gjyqësor në një seancë ...
Portalb: RMV, me ligjin e ri do të munden të shkarkohen edhe anëtarët e Këshillit Gjyqësor
Gazeta Express: Thirrje për hetimin e gjykatësve
Telegrafi: Debat për Ligjin e ri për Këshillin Gjyqësor të Maqedonisë së Veriut
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Debati për ligjet sociale vazhdon nesër në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut | Telegrafi https://sh.time.mk/c/445fe1afe0/debati-per-ligjet-sociale-vazhdon-neser-ne-kuvendin-e-maqedonise-se-veriut.html Debati për ligjet sociale vazhdon nesër në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut - Telegrafi - 22:02 20/05 Mon, 20 May 2019 20:02:29 +0000 Telegrafi - 22:02 20/05
Deputetët sot pasdite në seancën e 98-të të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut diskutuan projektligjet për tatimin mbi vlerën e shtuar, për sigurimin, dhe për sigurimin në rast të ...
Medial: Seanca kuvendore për pakon e ligjeve sociale vazhdon nesër
Tetova Sot: Seanca kuvendore për pakon e ligjeve sociale vazhdon nesër
Flaka: Pako e ligjeve sociale nesër para deputetëve
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Spasovskit nuk i kanë pëlqyer amendamentet e Remenskit, i ka rrefuzuar | Flaka https://sh.time.mk/c/7cec05edbd/spasovskit-nuk-i-kane-pelqyer-amendamentet-e-remenskit-i-ka-rrefuzuar.html Spasovskit nuk i kanë pëlqyer amendamentet e Remenskit, i ka rrefuzuar - Flaka - 22:32 20/05 Mon, 20 May 2019 20:32:25 +0000 Flaka - 22:32 20/05
Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski hodhi poshtë pothuajse të gjitha amendamentet që bashk-partiakja e tij Frosina Remenski paraqiti në projektligjin për Agjencinë e Sigurisë Kombëtare, përcjell ...
Medial: Spasovski dhe Remenski me argumente të ndryshme për shfrytëzimin e masës persona me identitet të fshehur
Tetova Sot: Spasovski dhe Remenski me argumente të ndryshme për shfrytëzimin e masës persona me identitet të fshehur
Botasot: Spasovski dhe Remenski me argumente të ndryshme për shfrytëzimin e masës persona me identitet të fshehur
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
(VIDEO) “FSHESA”, AHMETI: Akoma nuk është biseduar, por asnjëri nuk është i përjetshëm | Medial https://sh.time.mk/c/d884c7085b/video-fshesa-ahmeti-akoma-nuk-eshte-biseduar-por-asnjeri-nuk-eshte-i-perjetshem.html (VIDEO) “FSHESA”, AHMETI: Akoma nuk është biseduar, por asnjëri nuk është i përjetshëm - Medial - 21:52 20/05 Mon, 20 May 2019 19:52:25 +0000 Medial - 21:52 20/05
“Askush nuk është i përjetshëm në vendin e tij të punës dhe secili mund të zëvendësohet”. Kështu deklaroi kreu i BDI-së Ali Ahmeti, në lidhje me “fshesën” e paralajmëruar nga Kryeministri Zoran Zaev.
Alsat: “Fshesa”, Memedi: RDK-ja nuk del nga qeveria
Ina: S’ka birë nëne që Veselin e largon prej Qeverie!
Ina: “Fshesa” e Zoran Zaevit të parin nga Qeveria do ta përjashtojë RDK-në bashkë me Vesel Memedin?!
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Ali Ahmeti për ”fshesën”: Nuk ka funksionarë të përjetshëm | Ina https://sh.time.mk/c/38c38a828e/ali-ahmeti-per-fshesen-nuk-ka-funksionare-te-perjetshem.html Ali Ahmeti për ”fshesën”: Nuk ka funksionarë të përjetshëm - Ina - 20:42 20/05 Mon, 20 May 2019 18:42:01 +0000 Ina - 20:42 20/05
Ali Ahmeti thote se ende nuk ka biseduar me z Zaev , ku sipas tij ka pasur disa vizita jashte vendit dhe nuk kane pasur mundesi per takim. Ai gjithashtu tha se per Sadulla Durakun e njeh mire dhe nuk ...
ABC News: Maqedoni, spastrim institucional në fillim të qershorit
Flaka: Ali Ahmeti: Funksionet shkojnë e vijnë, misioni vazhdon
Medial: Në pritje të takimit ZAEV- AHMETI. Po bëhen analiza pë emra konkret
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Policia në kërkim të taksistit që ka përgjuar Bogoevskin | Alsat https://sh.time.mk/c/152397e6d9/policia-ne-kerkim-te-taksistit-qe-ka-pergjuar-bogoevskin.html Policia në kërkim të taksistit që ka përgjuar Bogoevskin - Alsat - 19:02 20/05 Mon, 20 May 2019 17:02:13 +0000 Alsat - 19:02 20/05
Prokuroria e Shkupit urdhëroi policinë ta gjejë taksistin i cili e ka incizuar deputetin Pavle Bogoevski. Pasi në opinion u publikua një audio bombë, Bogoevski pranoi se përmbajtja e bisedës është ...
Telegrafi: Zaev për rastin e Bogoevskit: Ajo është punë personale
Telegrafi: Është hapur procedurë për përgjim të paautorizuar ndaj Pavle Bogoevskit
Tetova Sot: Prokuroria heton “kokainën” e deputetit Bogoevski
30 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni