shqip.TIME.mk - Lifestyle https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:22:57 +0000 600 “Do ju ngel nëse nuk e bëni” mësuesja e gjimnazit i çonte nxënësve foto 'të nxehta', por nuk mbaron me kaq | SOT https://sh.time.mk/c/42f0ec6942/do-ju-ngel-nese-nuk-e-beni-mesuesja-e-gjimnazit-i-conte-nxenesve-foto-039-te-nxehta-039-por-nuk-mbaron-me-kaq.html “Do ju ngel nëse nuk e bëni” mësuesja e gjimnazit i çonte nxënësve foto 'të nxehta', por nuk mbaron me kaq - SOT - 18:12 20/05 Mon, 20 May 2019 16:12:15 +0000 SOT - 18:12 20/05
Një skandal me natyrë seksuale ka ndodhur një shkollë të mesme në Kolumbi. Së fundmi është zbuluar se një mësuese u ka kërkuar nxënësve të saj të kryenin marrëdhënie seksuale me të në këmbim të notës.
Telegrafi: Mësuesja kolumbiane kërcënonte nxënësit: Ose bëni seks me mua ose do ju ngel
Top Channel: Mësuesja kërcënonte nxënësit: Seks ose ngelni në klasë!
Antpress: “Do ju ngel nëse nuk e bëni” mësuesja e gjimnazit i çonte nxënësve…
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lifestyle
Horoskopi ditor, e martë 21 maj 2019 | Portalb https://sh.time.mk/c/bbd979274b/horoskopi-ditor-e-marte-21-maj-2019.html Horoskopi ditor, e martë 21 maj 2019 - Portalb - 14:52 20/05 Mon, 20 May 2019 12:52:14 +0000 Portalb - 14:52 20/05
Dashi Disa projekte të lindura javëve të fundit duhen çuar përpara dhe parashikohet që të sjellin kënaqësi të shumta. Mërkuri do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj dhe nëse ka propozime të ...
Botasot: Zgjidhni një mollë dhe zbuloni perspektivat për të ardhmen tuaj!
BalkanWeb: Horoskopi për ditën e sotme, 20 maj 2019
Botasot: Shenjat që tregojnë se ende nuk jeni e gatshme për martesë!
28 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lifestyle
Parfumet e pranverës? Plot jetë, të ngrohtë dhe afrodiziakë | Top Channel https://sh.time.mk/c/54e5f9eb89/parfumet-e-pranveres-plot-jete-te-ngrohte-dhe-afrodiziake.html Parfumet e pranverës? Plot jetë, të ngrohtë dhe afrodiziakë - Top Channel - 12:52 20/05 Mon, 20 May 2019 10:52:02 +0000 Top Channel - 12:52 20/05
Kur vjen fjala te parfumi, femrat janë jo pak përzgjedhëse. Por, në përzgjedhjet e tyre ndikojnë jo pak edhe tendencat. Ndaj, cilat janë rekomandimet e ekspertëve për këtë sezon të ri? Parfume me një ...
Botasot: Parfumet e pranverës? Plot jetë, të ngrohtë dhe afrodiziakë
Durres Lajm: Parfumet e pranverës? Plot jetë, të ngrohta dhe afrodiziake
]]>
Lifestyle
Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/cf3fa3db40/reduktoni-sa-me-shume-ushqimet-e-shpejta.html Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta - Gazeta Express - 23:41 19/05 Sun, 19 May 2019 21:41:45 +0000 Gazeta Express - 23:41 19/05
Sipas një studimi të ri, yndyrnat e ushqimeve të shpejta mund të depërtojnë në tru, ku shkaktojnë dhjamosje të trurit si dhe depresion. Kërkimi tregoi se yndyrnat e ngopura hyjnë në tru nëpërmjet ...
Albeu.com: Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta
Botasot: Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta
LajmiFundit: Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lifestyle
Mjekra ndikon keq në shëndetin e meshkujve? | Botasot https://sh.time.mk/c/a751f11125/mjekra-ndikon-keq-ne-shendetin-e-meshkujve.html Mjekra ndikon keq në shëndetin e meshkujve? - Botasot - 20:52 19/05 Sun, 19 May 2019 18:52:17 +0000 Botasot - 20:52 19/05
Në disa spitale evropiane, shkencëtarët analizuan mostrat e lëkurës dhe pështymën e 18 meshkujve me mjekër të moshës 18 deri në 76-vjeç, si dhe mostrat e leshit dhe të pështymës së 30 qenve duke ...
Koha.net: Sipas shkencëtarëve, mjekra mund të rrezikojë shëndetin e meshkujve
Albeu.com: Mjekra ndikon keq në shëndetin e meshkujve?
Alsat: Mjekra ndikon keq në shëndetin e meshkujve?
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lifestyle
Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë | Telegrafi https://sh.time.mk/c/d1c9f63859/vajze-apo-djale-mesoni-gjinine-e-femijes-edhe-para-se-te-ngelni-shtatzene.html Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë - Telegrafi - 19:32 19/05 Sun, 19 May 2019 17:32:00 +0000 Telegrafi - 19:32 19/05
Tani mundeni që më parë të dini se a do të jetë foshnja vajzë apo djalë Shkencëtarët e Universitetit Newcastle kanë bërë një hulumtim në të cilin kanë provuar të tregojnë se në ç’mënyrë prindërit më ...
Botasot: Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë
Tetova Sot: Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë
]]>
Lifestyle
24 përqind e akullit i paqëndrueshëm | Durres Lajm https://sh.time.mk/r/NONE/06b7763318/24-perqind-e-akullit-i-paqendrueshem.html 24 përqind e akullit i paqëndrueshëm - Durres Lajm - 22:32 19/05 Sun, 19 May 2019 20:32:03 +0000 Durres Lajm - 22:32 19/05
Antarktida perëndimore po përballet me shkrirjen e akullnajave për shkak të ngrohjes së ujit të detit. Kërkimet e publikuara në “Geophysical Research Letters” zbulojnë se akulli po shkrin pesë herë ...
]]>
Lifestyle
Kur njeriu e do femrën: Do t’i thotë këto fjalë nëse është vërtet i dashuruar me ju! | Telegrafi https://sh.time.mk/c/73b3fb91c8/kur-njeriu-e-do-femren-do-t-i-thote-keto-fjale-nese-eshte-vertet-i-dashuruar-me-ju.html Kur njeriu e do femrën: Do t’i thotë këto fjalë nëse është vërtet i dashuruar me ju! - Telegrafi - 19:42 19/05 Sun, 19 May 2019 17:42:03 +0000 Telegrafi - 19:42 19/05
Shtatë fjali të cilat janë shumë të rëndësishme! Zakonisht konsiderohet që meshkujt janë më të qartë dhe më fjalëpakë kur komunikojnë. Mirëpo forca e gjuhës, është ajo që shërben si medium i cili ...
Botasot: Kur njeriu e do femrën: Do t’i thotë këto fjalë nëse është vërtet i dashuruar me ju!
]]>
Lifestyle
Lulja që do zgjidhni do t’ju japë një mesazh të fuqishëm! | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/004c632fa9/lulja-qe-do-zgjidhni-do-t-ju-jape-nje-mesazh-te-fuqishem.html Lulja që do zgjidhni do t’ju japë një mesazh të fuqishëm! - Gazeta Express - 09:41 20/05 Mon, 20 May 2019 07:41:50 +0000 Gazeta Express - 09:41 20/05
Lulja A Është koha për të kujtuar ëndrrat tuaja të vjetra. Kur mendoni për këtë, kini kujdes të mos mendoni se gjithçka ishte më e mirë se sa është. Jo, gjithçka mund të mos jetë siç keni shpresuar, ...
Zeri: Lulja që do zgjidhni do t’ju japë një mesazh të fuqishëm!
]]>
Lifestyle
E dini se cila është birra më e shitur në botë? | Durres Lajm https://sh.time.mk/r/NONE/a6e6b05d31/e-dini-se-cila-eshte-birra-me-e-shitur-ne-bote.html E dini se cila është birra më e shitur në botë? - Durres Lajm - 12:52 20/05 Mon, 20 May 2019 10:52:04 +0000 Durres Lajm - 12:52 20/05
Edhe pse nuk është aspak e njohur në Shqipëri një birrë e re e prodhuar në Kinë ka sjellë më shumë fitime për vitin 2018-ën sipas statistikave të ‘Rate Beer’.
]]>
Lifestyle