shqip.TIME.mk - Lajme https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:52:55 +0000 600 Haradinaj nuk takohet me Ramën por shfaqet në Shqipëri përkrah Metës | Albeu.com https://sh.time.mk/c/f86334c157/haradinaj-nuk-takohet-me-ramen-por-shfaqet-ne-shqiperi-perkrah-metes.html Haradinaj nuk takohet me Ramën por shfaqet në Shqipëri përkrah Metës - Albeu.com - 00:01 21/05 Mon, 20 May 2019 22:01:58 +0000 Albeu.com - 00:01 21/05
Edhe pse sot ishte takimi i dy qeverive shqiptare, Edi Rama në vend të Haradinajt takoi zëvendësin e tij, Fatmir Limajn. Por, si për ironi të fatit edhe Haradinaj ndodhet në Shqipëri dhe u takua me ...
Zeri: Haradinaj: Qëndrime unike me Presidentin Meta për temat me rëndësi për Kosovën e Shqipërinë
Medial: Haradinaj takon Metën: Qëndrime unike për temat me rëndësi
Telegrafi: Meta dhe Haradinaj takohen në Durrës, qëndrime unike për tema të rëndësishme
13 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Thaçi: Berisha është argat i Millosheviqit | Telegrafi https://sh.time.mk/c/ca3fef4788/thaci-berisha-eshte-argat-i-millosheviqit.html Thaçi: Berisha është argat i Millosheviqit - Telegrafi - 23:52 20/05 Mon, 20 May 2019 21:52:27 +0000 Telegrafi - 23:52 20/05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është treguar shumë i ashpër në “Open” ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, duke pohuar se Berisha është argat i Sllobodan Millosheviqit.
Zeri: Thaçi: Sali Berisha ka punuar që Kosova të jetë autonomi kulturore nën Serbi
Medial: Hashim Thaçi ‘eskalon’: Sali Berishës ia përmend edhe ‘Kanunin”
Top Channel: Open/ Deklarata e fortë e Thaçit: Sali Berisha, argat i Millosheviçit. E ka furnizuar me armë që të vazhdonte gjenocidin në Kosovë
18 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Deklarata e Haradinajt për presion, Thaçi zbardh të vërtetën: Ja çfarë i kërkoi Rama | SOT https://sh.time.mk/c/6b557e5c1a/deklarata-e-haradinajt-per-presion-thaci-zbardh-te-verteten-ja-cfare-i-kerkoi-rama.html Deklarata e Haradinajt për presion, Thaçi zbardh të vërtetën: Ja çfarë i kërkoi Rama - SOT - 23:32 20/05 Mon, 20 May 2019 21:32:25 +0000 SOT - 23:32 20/05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer debatit Rama – Haradinaj në Berlin. Nga studio e emisionit Open, Thaçi ka mohuar që bashkë me Ramën t’i kenë bërë presion Haradinajt për pezullimin ...
Gazeta Express: Ekskluzive: Më 6 qershor, kryeministrin Haradinaj e pret në takim Angela Merkel në Berlin
Botasot: Hashim Thaçi tha se ishte i ‘paedukatë’ në Samitin e Berlinit: Vjen ‘përgjigja’ e Ramush Haradinajt
Gazeta Express: Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë
19 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Kriza politike në Shqipëri, Hahn: Vendi i opozitës është në parlament | Alsat https://sh.time.mk/c/e50d22ada7/kriza-politike-ne-shqiperi-hahn-vendi-i-opozites-eshte-ne-parlament.html Kriza politike në Shqipëri, Hahn: Vendi i opozitës është në parlament - Alsat - 20:02 20/05 Mon, 20 May 2019 18:02:13 +0000 Alsat - 20:02 20/05
Komisioneri europian për Zgjerim, Johannes Hahn tha se vendi i opozitës është në Parlament, duke dërguar kështu një sinjal për opozitën shqiptare e cila ka djegur mandatet duke dalë nga Kuvendi.
Telegrafi: Angjushev: Interesi për të investuar në vend po rritet
Flaka: Hahn i dërgona mesazh opozitës joparlamentare
Botasot: Hahn: Maqedonia e Veriut merr para verës datën e çeljes së negociatave
44 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Limaj godet Thaçin, thotë se e ka dobësuar Kosovën përballë Serbisë | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/076918e190/limaj-godet-thacin-thote-se-e-ka-dobesuar-kosoven-perballe-serbise.html Limaj godet Thaçin, thotë se e ka dobësuar Kosovën përballë Serbisë - Gazeta Express - 22:21 20/05 Mon, 20 May 2019 20:21:58 +0000 Gazeta Express - 22:21 20/05
Fatmir Limaj ka thënë se pozicioni i tij shtetëror si zëvendëskryeministër i Kosovës dhe si bashkëkryesues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë nuk ia lejon të flasë për tema siç është ...
ABC News: Limaj: Ju tregoj kur hiqet taksa ndaj Serbisë
Java News: Fatmir Limaj: Ja tre fushat ku mund te bashkëpunojnë Shqipëria dhe Kosova
ABC News: Korrigjimi i kufijve, Fatmir Limaj: Nuk është diskutuar asnjëherë në tavolinë
57 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Mocioni për rrëzimin e Qeverisë, Krasniqi: Mos të ketë zgjedhje, nëse PDK është sërish në pushtet | Botasot https://sh.time.mk/c/ec1dad5a7c/mocioni-per-rrezimin-e-qeverise-krasniqi-mos-te-kete-zgjedhje-nese-pdk-eshte-serish-ne-pushtet.html Mocioni për rrëzimin e Qeverisë, Krasniqi: Mos të ketë zgjedhje, nëse PDK është sërish në pushtet - Botasot - 00:02 21/05 Mon, 20 May 2019 22:02:30 +0000 Botasot - 00:02 21/05
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se e kanë seriozisht rrëzimin e Qeverisë. Ai ka deklaruar se janë në bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje dhe se kanë kontakte me ...
Koha.net: Opozita thotë se i duhen pak vota për t’ia “shkurtuar këmbët” Qeverisë Haradinaj
Koha.net: Aliu sheh gjasa reale për rrëzimin e Qeverisë, pret të bashkohen të pakënaqurit nga PAN-i
Zeri: Mocioni për rrëzimin e Qeverisë, nga pozita thonë se ka vetëm fjalë por jo guxim që të niset
43 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Rrëfimi i Liburn Aliut për shpëtimin nga Masakra në burgun e Dubravës | Koha.net https://sh.time.mk/c/6a1a5fd05d/rrefimi-i-liburn-aliut-per-shpetimin-nga-masakra-ne-burgun-e-dubraves.html Rrëfimi i Liburn Aliut për shpëtimin nga Masakra në burgun e Dubravës - Koha.net - 00:32 21/05 Mon, 20 May 2019 22:32:04 +0000 Koha.net - 00:32 21/05
Liburn Aliu, ish-burgosur në Burgun e Dubravës, në kohën e para 20 vjetësh, kur aty u krye masakër nga forcat serbe, ka kujtuar momentet e tmerrit dhe të fatit të tij.
Koha.net: Visar Ballovci e Bedri Kukalaj kujtojnë se si i mbijetuan sulmit të madh në burgun e Dubravës
Botasot: Latifi: Fashizmi serb është fashizmi i vetëm në Europë që vazhdon të mbetet i padënuar
Zeri: Masakra e Dubravës, një nga krimet e pandëshkuara
35 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Aksident tragjik në Rahovec, vdes një person | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/9508239afb/aksident-tragjik-ne-rahovec-vdes-nje-person.html Aksident tragjik në Rahovec, vdes një person - Gazeta Express - 23:11 20/05 Mon, 20 May 2019 21:11:58 +0000 Gazeta Express - 23:11 20/05
Një aksident fatal ka ndodhur në fashtin Fortësë të Rahovecit, ku ka mbetur i vdekur një person. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Albin Sahatqija nga Policia Rajonale e Gjakovës.
Koha.net: Aksident në Fortesë të Rahovecit, një i vdekur
Zeri: Një person i vdekur dhe një i lënduar nga aksidenti në Rahovec
Telegrafi: Aksident i rëndë komunikacioni në Rahovec, një person i vdekur dhe një i lënduar
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Aliu thotë se “Thaçi e Molliqaj janë i njëjti brum shpifësish” | Botasot https://sh.time.mk/c/10cb295823/aliu-thote-se-thaci-e-molliqaj-jane-i-njejti-brum-shpifesish.html Aliu thotë se “Thaçi e Molliqaj janë i njëjti brum shpifësish” - Botasot - 00:42 21/05 Mon, 20 May 2019 22:42:31 +0000 Botasot - 00:42 21/05
Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu, ka thënë se bashkëpartiaku i tij Glauk Konjufca s’ka qenë në SHIK, siç ishte pretenduar nga deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj.
Botasot: Dardan Molliqaj sulmon Glauk Konjufcën e Memli Krasniqin
Gazeta Express: Krasniqi Molliqajt: Veprimi i Brovinës e dëmtoi më së shumti PDK’në, s’mund të dalim çdo ditë me qëndrime
Telegrafi: Molliqaj i ashpër me PDK-në e opozitën: Jeni e njëjta medalje me dy anët
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme
Braçe: Ne nuk vendosim për Kosovën, por e kemi detyrim të flasim për të (VIDEO) | Ina https://sh.time.mk/c/cee76dd31e/brace-ne-nuk-vendosim-per-kosoven-por-e-kemi-detyrim-te-flasim-per-te-video.html Braçe: Ne nuk vendosim për Kosovën, por e kemi detyrim të flasim për të (VIDEO) - Ina - 00:22 21/05 Mon, 20 May 2019 22:22:05 +0000 Ina - 00:22 21/05
Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Shqipërisë, Erion Braçe, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria kanë të gjitha resurset ekonomike për të qenë konkurrues në rajon.
Medial: Braçe: Ne nuk vendosim për Kosovën, por e kemi detyrim të flasim për të
Gazeta Tema: Zv.kryeministri sfidon kritikët: Ne s’vendosim për Kosovën, ama e kemi detyrim nga Kushtetuta, zemra dhe shpirti të flasim për të
Medial: Grup pune me Shqipërinë për gazifikimin e territorit të Kosovës
12 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme