shqip.TIME.mk - Kuriozitete https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Sat, 21 Sep 2019 23:20:36 +0000 600 Horoskopi 22 shtator 2019 | Albeu.com https://sh.time.mk/c/b77d5a9211/horoskopi-22-shtator-2019.html Horoskopi 22 shtator 2019 - Albeu.com - 23:59 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:59:33 +0000 Albeu.com - 23:59 21/09
DASHI Shqetësimet në lidhje me shtëpinë ose nënën tuaj mund të nënkuptojnë se duhet të merreni me disa njerëz mjaft të pakëndshëm ose jo të besueshëm.
Lajmi.net: Disa nga shenjat e horoskopit sjellin parashikime të papritura për ju
Botasot: 10 gjërat që duhet bërë në punën tuaj të re
Tetova Sot: 10 gjërat që duhet bërë në punën tuaj të re
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
​Gjendet mozaiku 1500-vjeçar në Turqi | Koha.net https://sh.time.mk/c/6536822688/gjendet-mozaiku-1500-vjecar-ne-turqi.html ​Gjendet mozaiku 1500-vjeçar në Turqi - Koha.net - 20:09 21/09 Sat, 21 Sep 2019 18:09:43 +0000 Koha.net - 20:09 21/09
Një mozaik që besohet se i përket shekullit VI është gjetur në një gërmim ilegal në juglindje të Turqisë. Mozaiku është gjetur nga xhandarmëria në afërsi të distriktit Derik në provincën Mardin, që ...
Top Channel: Mozaiku i lashtë përshkruan mrekullinë e Jezusit
Gazeta Express: Arkeologët zbulojnë mozaikun e varrosur nën tokë për 1500 vite
Zeri: Arkeologët zbulojnë mozaikun e varrosur nën tokë për 1500 vite
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
Ndërron lëkurën çdo dy javë, ja vajza që shfaqet në “Vogue Italia” | Mapo https://sh.time.mk/c/2389be5082/nderron-lekuren-cdo-dy-jave-ja-vajza-qe-shfaqet-ne-vogue-italia.html Ndërron lëkurën çdo dy javë, ja vajza që shfaqet në “Vogue Italia” - Mapo - 12:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 10:39:38 +0000 Mapo - 12:39 21/09
Një vajzë e cila vuan nga një çrregullim i rrallë, që i shkakton rënie lëkure çdo 12 ditë, është shfaqur në kopertinën e “Vogue Italia”. Jeyza Gary ka treguar për revistën prestigjioze se ka lindur ...
Java News: FOTO/ Ndërron lëkurën çdo javë, vajza realizon ëndrrën e jetës: Në kopertinën e “Vogue Italia”
Gazeta Express: Vajza që ndërron lëkurën çdo javë, realizon ëndrrën e jetës
Zeri: Vajza që ndërron lëkurën çdo javë, realizon ëndrrën e jetës
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
Këngëtarja e njohur trondit fansat: Më duhet të ndaloj, jam duke luftuar sëmundjes e rëndë | BalkanWeb https://sh.time.mk/c/7591ee655c/kengetarja-e-njohur-trondit-fansat-me-duhet-te-ndaloj-jam-duke-luftuar-semundjes-e-rende.html Këngëtarja e njohur trondit fansat: Më duhet të ndaloj, jam duke luftuar sëmundjes e rëndë - BalkanWeb - 10:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 08:39:27 +0000 BalkanWeb - 10:39 21/09
Emma Marrone për të falënderuar të gjithë fansat dhe kolegët e saj që kanë shprehur solidaritetin e tyre orët e fundit. Këngëtarja është detyruar të bëjë një ndalesë profesionale për shkak të një ...
Botasot: “Më duhet të shkëputem”, sëmundja e këngëtares së njohur trondit fansat e saj
Java News: Këngëtarja e njohur italiane trondit fansat: Jam duke luftuar me sëmundjen e rëndë!
Tetova Sot: “Më duhet të shkëputem”, sëmundja e këngëtares së njohur trondit fansat e saj
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
Mos e neglizhoni rënien e qerpikëve, tregon shumë për shëndetin tuaj | Botasot https://sh.time.mk/c/9c6fa4c61e/mos-e-neglizhoni-renien-e-qerpikeve-tregon-shume-per-shendetin-tuaj.html Mos e neglizhoni rënien e qerpikëve, tregon shumë për shëndetin tuaj - Botasot - 07:29 21/09 Sat, 21 Sep 2019 05:29:31 +0000 Botasot - 07:29 21/09
Nëse ju ndodh që të vini re rënie të qerpikëve, duhet ta shihni me kujdes pasi mund të rezultojë me pasoja. Mjekët thonë se një gjë e tillë mund të jetë shenjë paralajmëruese e problemeve ...
Alsat: Rënia e qerpikëve paralajmëron probleme shëndetësore
Koha.net: Rënia e qerpikëve paralajmëron probleme shëndetësore
Botasot: Rënia e qerpikëve paralajmëron probleme shëndetësore
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
Moment i tmerrshëm, peshkaqeni sulmon një njeri në anijen e tij | Botasot https://sh.time.mk/c/eda4fa3f88/moment-i-tmerrshem-peshkaqeni-sulmon-nje-njeri-ne-anijen-e-tij.html Moment i tmerrshëm, peshkaqeni sulmon një njeri në anijen e tij - Botasot - 22:59 20/09 Fri, 20 Sep 2019 20:59:27 +0000 Botasot - 22:59 20/09
Marku dhe shokët e tij ishin duke peshkuar, kur ai mendoi se ka kapur diçka të madhe, që nuk i doli ashtu siç mendoi. Marku mendoi se ka kapur një peshk të madh, por nuk i doli ashtu siç ai mendonte.
Zeri: Mendoi se kishte kapur peshk të madh, por ajo që nxori nga uji e shtangu (Video)
Lajmi.net: Momenti i tmerrshëm kur peshkaqeni sulmon një njeri në anijen e tij
Gazeta Express: Momenti i tmerrshëm kur peshkaqeni sulmon një njeri në anijen e tij
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
Çfarë tregojnë ëndrrat për shëndetin tuaj | Portalb https://sh.time.mk/r/NONE/2af2c92d99/cfare-tregojne-endrrat-per-shendetin-tuaj.html Çfarë tregojnë ëndrrat për shëndetin tuaj - Portalb - 22:29 20/09 Fri, 20 Sep 2019 20:29:27 +0000 Portalb - 22:29 20/09
Të deshifrosh kuptimin e ëndrrave lidhet ngushtë me trurin, por çfarë ndoshta s’dinit është se ëndrrat tregojnë shumë për shëndetin tuaj. Ëndrrat janë gjëra të çuditshme dhe konfuze.
]]>
Kuriozitete
“Përbindëshi” që gllabëron pyjet: E pret dhe copëton pemën për 15 sekonda | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/aaa9b36811/perbindeshi-qe-gllaberon-pyjet-e-pret-dhe-copeton-pemen-per-15-sekonda.html “Përbindëshi” që gllabëron pyjet: E pret dhe copëton pemën për 15 sekonda - Gazeta Express - 19:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 17:49:31 +0000 Gazeta Express - 19:49 21/09
Makineria e re që po përdoret për të prerë pyjet konsiderohet një “përbindësh” i vërtetë: me një pamje që ngjason më shumë me një objekt të dalë nga filmat e fantashkencës, ajo i pret, pastron e ...
Zeri: Makina që gllabëron pyjet: E pret dhe copëton pemën për 15 sekonda
]]>
Kuriozitete
Zbulohet një kokë guri parahistorike | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/7a2601ddc7/zbulohet-nje-koke-guri-parahistorike.html Zbulohet një kokë guri parahistorike - Gazeta Express - 19:29 21/09 Sat, 21 Sep 2019 17:29:30 +0000 Gazeta Express - 19:29 21/09
Një kokë guri prehistorike është gjetur në tempullin e Athinës në parkun arkeologjik në Paestum afër Salernos, raportuan arkeologët. Sipas arkeologëve materiali që është përdorur është i njëjtë me ...
Tetova Sot: Zbulohet një kokë guri parahistorike
]]>
Kuriozitete
Kjo grua nuk heqi dorë nga brumërat, por në këtë mënyrë i hoqi 20 kilogramë | InfoKosova https://sh.time.mk/r/NONE/fb5f97ea6e/kjo-grua-nuk-heqi-dore-nga-brumerat-por-ne-kete-menyre-i-hoqi-20-kilograme.html Kjo grua nuk heqi dorë nga brumërat, por në këtë mënyrë i hoqi 20 kilogramë - InfoKosova - 17:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 15:49:32 +0000 InfoKosova - 17:49 21/09
Kilet e tepërta janë bezdi për secilën grua. Të gjitha duan që të kenë një trup sa më me pak kile Një grua 24-vjeçare, pesha e së cilës u përshkallëzua pasi pati një diete jo të shëndetshme, ka ...
]]>
Kuriozitete