shqip.TIME.mk - Kulturë https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:22:57 +0000 600 Mocioni për rrëzimin e Qeverisë, Krasniqi: Mos të ketë zgjedhje, nëse PDK është sërish në pushtet | Botasot https://sh.time.mk/c/ec1dad5a7c/mocioni-per-rrezimin-e-qeverise-krasniqi-mos-te-kete-zgjedhje-nese-pdk-eshte-serish-ne-pushtet.html Mocioni për rrëzimin e Qeverisë, Krasniqi: Mos të ketë zgjedhje, nëse PDK është sërish në pushtet - Botasot - 00:02 21/05 Mon, 20 May 2019 22:02:30 +0000 Botasot - 00:02 21/05
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se e kanë seriozisht rrëzimin e Qeverisë. Ai ka deklaruar se janë në bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje dhe se kanë kontakte me ...
Koha.net: Opozita thotë se i duhen pak vota për t’ia “shkurtuar këmbët” Qeverisë Haradinaj
Koha.net: Aliu sheh gjasa reale për rrëzimin e Qeverisë, pret të bashkohen të pakënaqurit nga PAN-i
Zeri: Mocioni për rrëzimin e Qeverisë, nga pozita thonë se ka vetëm fjalë por jo guxim që të niset
42 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Farsa PAN-Pornografike për Tribunalin Nderkombëtar! | Botasot https://sh.time.mk/c/b47700eb6e/farsa-pan-pornografike-per-tribunalin-nderkombetar.html Farsa PAN-Pornografike për Tribunalin Nderkombëtar! - Botasot - 22:12 20/05 Mon, 20 May 2019 20:12:33 +0000 Botasot - 22:12 20/05
Janë "pjekur" kushtet për Tribunal Nderkombëtarë për krimet serbe n'Kosovë, andaj s'thuhet koti : "Punët e mira viijnë kadal-dale", vetëm kurajo & seriozitet n'veprime e n'vendime ! - Mjaftë ka pritë ...
Zeri: BE nuk e mohon përkrahjen ndaj Tribunalit Ndërkombëtar, por thonë se s’janë të përfshirë
Botasot: Mungesa e kuorumit tregon se sa e brishtë është kjo legjislaturë
Gazeta Express: BE shuplakë Veselit, nuk e mbështet iniciativën për krijimin e Tribunalit
51 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Faton Peci tregon kur kërciti boksi i parë në LDK’në e Mitrovicës | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/ae08f9cc34/faton-peci-tregon-kur-kerciti-boksi-i-pare-ne-ldk-ne-e-mitrovices.html Faton Peci tregon kur kërciti boksi i parë në LDK’në e Mitrovicës - Gazeta Express - 23:51 20/05 Mon, 20 May 2019 21:51:59 +0000 Gazeta Express - 23:51 20/05
Në “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, është publikuar një video ekskluzive e rrahjes mes anëtarëve e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mitrovicë.
Gazeta Express: Rrahjet në LDK, flasin protagonistët
Telegrafi: Analistët për përleshjet fizike në partitë politike: Interesat për pushtet po shkaktojnë përleshje nëpër degë
Gazeta Express: LDK’ja i reagon PDK’së, pasi u akuzua se bashkëpunon me Listën Serbe
60 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Shqipëria e viteve 1928-1931, ekspozitë nga çifti i diplomatëve | ABC News https://sh.time.mk/c/3d667ae4e2/shqiperia-e-viteve-1928-1931-ekspozite-nga-cifti-i-diplomateve.html Shqipëria e viteve 1928-1931, ekspozitë nga çifti i diplomatëve - ABC News - 22:01 20/05 Mon, 20 May 2019 20:01:59 +0000 ABC News - 22:01 20/05
780 fotografi, të realizuara nga çifti Quaroni gjatë misionit të tyre diplomatik në ambasadën italiane në Shqipëri ne vitet 1928-1931 prezantohen për herë të parë në Shqipëri.
Gazeta Express: Dalin në “dritë” 86 fotografi të rralla të Shqipërisë
Top Channel: Fotot e rralla të Shqipërisë ekspozohen në Tiranë
Botasot: Fotot e rralla të Shqipërisë ekspozohen në Tiranë
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Visar Ballovci e Bedri Kukalaj kujtojnë se si i mbijetuan sulmit të madh në burgun e Dubravës | Koha.net https://sh.time.mk/c/6b0e57f601/visar-ballovci-e-bedri-kukalaj-kujtojne-se-si-i-mbijetuan-sulmit-te-madh-ne-burgun-e-dubraves.html Visar Ballovci e Bedri Kukalaj kujtojnë se si i mbijetuan sulmit të madh në burgun e Dubravës - Koha.net - 20:32 20/05 Mon, 20 May 2019 18:32:03 +0000 Koha.net - 20:32 20/05
Ndër masakrat më mizore të kryera nga forcat serbe gjatë vitit 1999 është masakra e bërë në burgun e Dubravës. Brenda 5-ditëve ishin vrarë rreth 160 persona plagosur rreth 300 veta.
Botasot: Latifi: Fashizmi serb është fashizmi i vetëm në Europë që vazhdon të mbetet i padënuar
Zeri: Masakra e Dubravës, një nga krimet e pandëshkuara
Portalb: Thaçi: Të jemi të bashkuar në dënimin e gjenocidit të Serbisë
34 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Drecun: Gabojnë ata që mendojnë se ideja e përkufizimit është vetëm një vijë, bëhet fjalë për një propozim si Dejtoni | Botasot https://sh.time.mk/c/236c00d841/drecun-gabojne-ata-qe-mendojne-se-ideja-e-perkufizimit-eshte-vetem-nje-vije-behet-fjale-per-nje-propozim-si-dejtoni.html Drecun: Gabojnë ata që mendojnë se ideja e përkufizimit është vetëm një vijë, bëhet fjalë për një propozim si Dejtoni - Botasot - 23:12 20/05 Mon, 20 May 2019 21:12:31 +0000 Botasot - 23:12 20/05
Kryetari i komisionit parlamentar për Kosovë në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, tha se e mbështetë Aleksandar Vucic’in në arritjen e një zgjidhjeje paqësore, të qëndrueshme e specifike për ...
Gazeta Tema: Serbia në përgatitje të një kundër rezolutë për Kosovën
Koha.net: Serbia paralajmëron rezolutë kundër Kosovës
Botasot: Drecun: Populli serb në Kosovë mbrojti të drejtën për mbijetesë
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Me marsh kërkohet dorëheqja e Brovinës, mbështetje për viktimat dhe të mbijetuarit e luftës | Koha.net https://sh.time.mk/c/4941b031cf/me-marsh-kerkohet-doreheqja-e-brovines-mbeshtetje-per-viktimat-dhe-te-mbijetuarit-e-luftes.html Me marsh kërkohet dorëheqja e Brovinës, mbështetje për viktimat dhe të mbijetuarit e luftës - Koha.net - 19:22 20/05 Mon, 20 May 2019 17:22:09 +0000 Koha.net - 19:22 20/05
Me brohoritje është kërkuar dorëheqja e deputetes së PDK-së, Flora Brovina, të hënën para Kuvendit të Kosovës. Ndonëse në numër jo të madh, qytetarët e mbledhur në marshin protestues në mbështetje të ...
Gazeta Express: Ambasadori gjerman: Askush nuk duhet t’i shfrytëzojë të dhunuarat e luftës për përfitime partiake
Evropaelire: Protestë në mbështetje të viktimave të dhunës seksuale
Telegrafi: Të mbijetuarit e dhunës seksuale në Kosovë, kërkojnë trajtim të dinjitetshëm
24 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Politikani serb me këtë deklaratë “ia terron” Aleksander Vuçiqit | Botasot https://sh.time.mk/c/1a267cfdf5/politikani-serb-me-kete-deklarate-ia-terron-aleksander-vuciqit.html Politikani serb me këtë deklaratë “ia terron” Aleksander Vuçiqit - Botasot - 23:22 20/05 Mon, 20 May 2019 21:22:27 +0000 Botasot - 23:22 20/05
Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju ndihmojë edhe opozita që gjithmonë ka qenë partnere kur ju duhej të sjellin rezoluta ...
Koha.net: DSS: Populli dhe Kisha nuk mendojnë si Vuçiqi për Kosovën
Botasot: Serbia me seancë të Kuvendit për Kosovën, Jovanoviq ka një lutje për deputetët serbë
Botasot: Jovanoviç: Dy, tre minuta fjalim në Kuvendin e Serbisë nuk ndryshon asgjë
10 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Ademi e cilëson korrekt sezonin e Superligës | Koha.net https://sh.time.mk/r/NONE/0c00a52cb1/ademi-e-cileson-korrekt-sezonin-e-superliges.html Ademi e cilëson korrekt sezonin e Superligës - Koha.net - 23:12 20/05 Mon, 20 May 2019 21:12:12 +0000 Koha.net - 23:12 20/05
Korrekt e ka cilësuar sezonin e sapo përfunduar të Superligës së Kosovës, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Në një mesazh urimi për përmbylljen e sezonit, Ademi ka thënë se ...
]]>
Kulturë
Liverpooli së bashku me Xherdan Shaqirin mezi presin finalen, po përgatiten në një kamp të ngrohtë në Spanjë | Zeri https://sh.time.mk/c/b265a7f415/liverpooli-se-bashku-me-xherdan-shaqirin-mezi-presin-finalen-po-pergatiten-ne-nje-kamp-te-ngrohte-ne-spanje.html Liverpooli së bashku me Xherdan Shaqirin mezi presin finalen, po përgatiten në një kamp të ngrohtë në Spanjë - Zeri - 22:02 20/05 Mon, 20 May 2019 20:02:20 +0000 Zeri - 22:02 20/05
Liverpooli ka arritur në Spanjë për një kamp përgatitor në Marbella për t'u përgatitur për finalen e Ligës së Kampionëve. Shpresat e trajnerit Jurgen Klopp kanë mbetur te triumfi eventual në Ligën e ...
Botasot: Klopp zbulon listën me 26 emrat që udhëtojnë në Madrid
Albeu.com: Klopp: E treta e vërteta, e duam këtë Champions
Albeu.com: Klopp nuk e preferon, lojtari mund të largohet për 15 milion euro
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë