shqip.TIME.mk - Kulturë https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Sat, 21 Sep 2019 23:20:36 +0000 600 T7 dhe Gazeta Express kërkon falje për titullin e lajmit rreth vizitës së parealizuar të Haradinajt në SHBA | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/abe27780b8/t7-dhe-gazeta-express-kerkon-falje-per-titullin-e-lajmit-rreth-vizites-se-parealizuar-te-haradinajt-ne-shba.html T7 dhe Gazeta Express kërkon falje për titullin e lajmit rreth vizitës së parealizuar të Haradinajt në SHBA - Gazeta Express - 22:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 20:39:34 +0000 Gazeta Express - 22:39 21/09
Sot, në lajmet qendrore të Televizionit T7, në kronikën që trajton punimet e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, është lëshuar një gabim në titrat e kronikës, e më pas është bartur si i tillë edhe në ...
Zeri: Raportime të pavërteta: Haradinaj s’ka marrë asnjë ftesë nga presidenti Trump
Portalb: Haradinaj: Kur Kadri Veseli flet për anti-korrupsion duket si shaka e 1 prillit
Zeri: Haradinaj tregon se a e ka refuzuar ftesën e Trumpit për vizitë në SHBA
75 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Matoshi nga Hajvalia: Vota juaj për ne, është vota për Hajvalinë, për një jetë më të mirë | Botasot https://sh.time.mk/c/56d99a4ed9/matoshi-nga-hajvalia-vota-juaj-per-ne-eshte-vota-per-hajvaline-per-nje-jete-me-te-mire.html Matoshi nga Hajvalia: Vota juaj për ne, është vota për Hajvalinë, për një jetë më të mirë - Botasot - 21:29 21/09 Sat, 21 Sep 2019 19:29:40 +0000 Botasot - 21:29 21/09
Ministri në detyrë i ambientit, Fatmir Matoshi gjatë një tubimi në Hajvali me simpatizantë të AKR-së, tha se vota juaj për ne, është vota për Hajvalinë, për një jetë më të mirë, për projekte të ...
Medial: AKR merr përkrahje të fuqishme në bastionin e saj në Hajvali
Koha.net: AKR-ja mbanë takim në Fushë Kosovë, prezanton projektet në këtë Komunë
Zeri: Degës së AKR-së në Ferizaj i largohen dy zyrtarë
10 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Promovohet libri monografik “Nexhmije Pagarusha” | Alsat https://sh.time.mk/c/3ab2f79ad0/promovohet-libri-monografik-nexhmije-pagarusha.html Promovohet libri monografik “Nexhmije Pagarusha” - Alsat - 21:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 19:49:48 +0000 Alsat - 21:49 21/09
Sonte në Prishtinë është promovuar libri monografik “Nexhmije Pagarusha”, e autorëve Shaban Maxharraj dhe Elvira Berisha. Më këtë rast, redaktori i librit, Bardh Rugova theksoi se pa një sistem të ...
Koha.net: Promovohet libri monografik për Nexhmije Pagarushën
Alsat: Sonte promovohet libri monografik “Nexhmije Pagarusha”
Zeri: Në këtë fundjavë promovohet monografia për Nexhmije Pagarushën
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Trajneri i Werderit nuk rrezikon me Rashicën, ylli kosovar nuk luan në humbjen nga Leipzeig-u | Botasot https://sh.time.mk/c/642d2dde1e/trajneri-i-werderit-nuk-rrezikon-me-rashicen-ylli-kosovar-nuk-luan-ne-humbjen-nga-leipzeig-u.html Trajneri i Werderit nuk rrezikon me Rashicën, ylli kosovar nuk luan në humbjen nga Leipzeig-u - Botasot - 20:29 21/09 Sat, 21 Sep 2019 18:29:38 +0000 Botasot - 20:29 21/09
Werderi është mposhtur nga Leipzeig-u me rezultat bindës 0-3 në cilësinë e vendasit. Skuadra e Milot Rashicës kështu regjistron edhe humbjen e tretë këtë edicion, krahas edhe dy fitoreve.
Lajmi.net: Rikthehet Rashica, në bankë rezervë ndaj Leipzig
Gazeta Express: Rashica kthehet në skuadrën e Bremenit për ndeshjen kundër Leipzigut – formacionet
Koha.net: Rikthehet Rashica
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Dështon konkursi për botimin e librave të rinj, nxënësit mësojnë me tekste të vjetra | Koha.net https://sh.time.mk/c/4173bca201/deshton-konkursi-per-botimin-e-librave-te-rinj-nxenesit-mesojne-me-tekste-te-vjetra.html Dështon konkursi për botimin e librave të rinj, nxënësit mësojnë me tekste të vjetra - Koha.net - 21:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 19:19:41 +0000 Koha.net - 21:19 21/09
Është java e tretë që nxënësit e klasës së dhjetë në gjimnazin “Ahmet Gashi” po e zhvillojnë orën e kimisë pa tekstet e reja. Profesoresha e Kimisë, Florije Rusinovci, po e mban orën mësimore me ...
Telegrafi: Bytyqi: Mësimi ka filluar me kohë në gjitha shkollat e Kosovës
Alsat: Idrizovë, s’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë
Tetova Sot: Pajisje shkollore për 500 nxënës
27 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Vdes shefi i zinxhirit të hoteleve “Hilton” | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/74fd838808/vdes-shefi-i-zinxhirit-te-hoteleve-hilton.html Vdes shefi i zinxhirit të hoteleve “Hilton” - Gazeta Express - 23:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:19:33 +0000 Gazeta Express - 23:19 21/09
”Perandori” i hotelerisë, Barron Hilton vdiq në moshën 91-vjeçare në Los Anxheles. Miliarderi dhe filantropi, i cili e kishte trashëguar pasurinë nga babai i tij, Conrad, u bë shef i grupit Hilton në ...
Mapo: Manjati i ‘perandorisë’ Hilton ndërron jetë në moshën 91-vjeçare
Zeri: Vdes manjati i ‘perandorisë’ Hilton
Albeu.com: Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare pronari i perandorisë së hoteleve "Hilton" (FOTO LAJM)
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Veterani 97-vjeçar lëshohet me parashutë në qytetin ku është arrestuar para 75-vjetëve | Koha.net https://sh.time.mk/c/72b403e7a3/veterani-97-vjecar-leshohet-me-parashute-ne-qytetin-ku-eshte-arrestuar-para-75-vjeteve.html Veterani 97-vjeçar lëshohet me parashutë në qytetin ku është arrestuar para 75-vjetëve - Koha.net - 23:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:19:52 +0000 Koha.net - 23:19 21/09
Një veteran britanik 97-vjeçar është lëshuar me parashutë në Arnhem, për të shënuar 75 vjetorin e “Operation Market Garden”, operacioni i dështuar ushtarak i Luftës së Dytë Botërore në Holandë nga 17 ...
Gazeta Express: Me lëshimin masiv me parashuta përkujtohet një nga betejat e Luftës së Dytë Botërore
]]>
Kulturë
5 vjetët e Mogherinit si kryediplomate e BE-së, kryetemë në “E diela me Koha Ditore” | Koha.net https://sh.time.mk/r/NONE/40a575abc6/5-vjetet-e-mogherinit-si-kryediplomate-e-be-se-kryeteme-ne-e-diela-me-koha-ditore.html 5 vjetët e Mogherinit si kryediplomate e BE-së, kryetemë në “E diela me Koha Ditore” - Koha.net - 22:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 20:49:44 +0000 Koha.net - 22:49 21/09
“5 vjetët e humbur me Mogherinin” është titulli i temës së javës në të dielën me Kohën Ditore, ku gazetari Augustin Palokaj, trajton gjerësisht rrjedhën e dialogut Kosovë – Serbi nën mandatin e ...
]]>
Kulturë
Protesta në Egjipt kundër presidentit | Portalb https://sh.time.mk/c/c77b39077b/protesta-ne-egjipt-kunder-presidentit.html Protesta në Egjipt kundër presidentit - Portalb - 21:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 19:49:48 +0000 Portalb - 21:49 21/09
Demonstruesit në Egjipt akuzojnë presidentin dhe ushtrinë për korrupsion. Qindra vetë dolën në rrugë për të protestuar kundër lidershipit të vendit të frymëzuar nga një egjiptian në ekzil, transmeton ...
DW: Protesta në Egjipt kundër presidentit
BalkanWeb: Mohamed Salmawy: Një film për mbretin shqiptar të Egjiptit, Mohamed Ali
Koha.net: Mohamed Salmawy: Një film për mbretin shqiptar të Egjiptit, Mohamed Ali
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Mërgimtarit nga Zvicra i refuzohet vota, kërkon sqarim nga KQZ-ja! | Zeri https://sh.time.mk/c/b6697f1ff1/mergimtarit-nga-zvicra-i-refuzohet-vota-kerkon-sqarim-nga-kqz-ja.html Mërgimtarit nga Zvicra i refuzohet vota, kërkon sqarim nga KQZ-ja! - Zeri - 22:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 20:19:45 +0000 Zeri - 22:19 21/09
Pas rreth 10 ditësh pasi kishte dorëzuar aplikacionin për votim nga diaspora, shqiptarit Arlind Imeri i cili jeton në Zvicër, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) i kishte dërguar e-mail duke e ...
Telegrafi: Elezi jep detaje për zgjedhjet: Nga diaspora kishte aplikantë që nuk kishin mbushur moshën 18 vjeçare
Koha.net: KQZ-ja ka vendosur që të shtypë më pak fletëvotime se sa numri i Listës së Votuesve
Gazeta Express: KQZ-ja mohon se ka shkelur ligjin duke publikuar të dhënat personale të votuesve në diasporë
20 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë