shqip.TIME.mk - Kronika https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 23:12:48 +0000 600 Aksident tragjik në Rahovec, vdes një person | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/9508239afb/aksident-tragjik-ne-rahovec-vdes-nje-person.html Aksident tragjik në Rahovec, vdes një person - Gazeta Express - 23:11 20/05 Mon, 20 May 2019 21:11:58 +0000 Gazeta Express - 23:11 20/05
Një aksident fatal ka ndodhur në fashtin Fortësë të Rahovecit, ku ka mbetur i vdekur një person. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Albin Sahatqija nga Policia Rajonale e Gjakovës.
Koha.net: Aksident në Fortesë të Rahovecit, një i vdekur
Zeri: Një person i vdekur dhe një i lënduar nga aksidenti në Rahovec
Telegrafi: Aksident i rëndë komunikacioni në Rahovec, një person i vdekur dhe një i lënduar
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/0948f5e266/vetem-ramiz-lladrovci-e-pranon-se-e-ka-mik-te-arrestuarin-per-fajde.html Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde - Gazeta Express - 22:51 20/05 Mon, 20 May 2019 20:51:57 +0000 Gazeta Express - 22:51 20/05
Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës arrestoi pesë persona të dyshuar për fajde. Njëri nga të arrestuarit ishte Ilir Bojku. Menjëherë pas arrestimit të tyre, u shpërnda një fotografi e Ilir Bojkut ...
Tetova Sot: Arrestohen shtatë persona për fajde (VIDEO)
Gazeta Express: Profile: Kush janë personat që sot u arrestuan për përvetësim të 2.5 milionë eurove
Gazeta Express: Bekim Jashari sqaron çfarë lidhje ka me të arrestuarin për fajde
57 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Gazetari i Bild sfidon Ramën: Me sytë e mi kam parë një laborator droge | Albeu.com https://sh.time.mk/c/3119fab4a8/gazetari-i-bild-sfidon-ramen-me-syte-e-mi-kam-pare-nje-laborator-droge.html Gazetari i Bild sfidon Ramën: Me sytë e mi kam parë një laborator droge - Albeu.com - 22:31 20/05 Mon, 20 May 2019 20:31:57 +0000 Albeu.com - 22:31 20/05
Peter Tiede, gazetari i prestigjozës gjermane ‘Bild’ që shkroi artikullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelët dhe gangsterët’, ka bërë një deklaratë të fortë në News 24, ku tregoi se “gjatë një ...
BalkanWeb: Gazetari i “Bild”:Kam parë laborator heroine. Rama të shpjegojë..
Mapo: Gazetari i Bild: Në Shqipëri kam parë laborator heroine në 2016-ën
Mapo: Shkrimi për Ramën, Tiede: Kam parë dokumenta
14 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
U përplas nga treni dhe u tërhoq zvarrë, vjen lajmi i dhimbshëm për 16-vjeçarin nga Durrësi (EMRI) | SOT https://sh.time.mk/c/b695bc0bfe/u-perplas-nga-treni-dhe-u-terhoq-zvarre-vjen-lajmi-i-dhimbshem-per-16-vjecarin-nga-durresi-emri.html U përplas nga treni dhe u tërhoq zvarrë, vjen lajmi i dhimbshëm për 16-vjeçarin nga Durrësi (EMRI) - SOT - 14:52 20/05 Mon, 20 May 2019 12:52:27 +0000 SOT - 14:52 20/05
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës te stacioni i Trenit. Mësohet se një lokomotivë e trenit ka aksidentuar një 16-vjeçar, Samuel Kokomani, i cili pas tre orëve operacion në spitalin e Durrësit ...
LajmiFundit: Durrës, shkonte në shkollë me kufje në vesh, humb jetën 16-vjeçari i përplasur nga treni
Top Channel: E përplasi treni, humb jetën 16-vjeçari në Durrës
Mapo: E përplasi treni në Durrës, humb jetën në spital nxënësi
37 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Lëndohen 2 gra që po udhëtonin në makinë, dërgohen me urgjencë në spital | LajmiFundit https://sh.time.mk/c/b06f9feff7/lendohen-2-gra-qe-po-udhetonin-ne-makine-dergohen-me-urgjence-ne-spital.html Lëndohen 2 gra që po udhëtonin në makinë, dërgohen me urgjencë në spital - LajmiFundit - 18:32 20/05 Mon, 20 May 2019 16:32:03 +0000 LajmiFundit - 18:32 20/05
Një tjetër aksident ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Fier-Patos Një automjet ka dalë nga rruga në afërsi të kthesës së Portëzës Nga aksidenti mësohet se janë plagosur dy gra që ndodheshin ...
Mapo: Aksident në aksin Fier–Patos, plagosen dy persona
Botasot: Makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, dy të plagosur
SOT: Ngjarje e rëndë në Fier/ Bie në kanal makina, ka të plagosur
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Policia e Kosovës: Emin Beqiri nuk ka qenë i përfshirë në asnjë lloj arratisje | Zeri https://sh.time.mk/c/2201a294ae/policia-e-kosoves-emin-beqiri-nuk-ka-qene-i-perfshire-ne-asnje-lloj-arratisje.html Policia e Kosovës: Emin Beqiri nuk ka qenë i përfshirë në asnjë lloj arratisje - Zeri - 21:52 20/05 Mon, 20 May 2019 19:52:19 +0000 Zeri - 21:52 20/05
Policia e Kosovës ka demantuar shkrimet e një portali se polici Emin Beqiri është arratisur për fajde. Sipas policisë, Beqiri as nuk është arratisur dhe as nuk ka qenë i përfshirë në një rast të ...
Gazeta Express: Arrestimet për fajde – këta janë dy personat në arrati
Zeri: Kush janë dy personat ende në arrati të akuzuar për fajde
Ina: Kapen për fajde – këta janë dy personat në arrati
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Gruaja i helmoi nënën, Oltion Lame dëshmon si e mora vesh për ngjarjen | LajmiFundit https://sh.time.mk/c/731bcc018e/gruaja-i-helmoi-nenen-oltion-lame-deshmon-si-e-mora-vesh-per-ngjarjen.html Gruaja i helmoi nënën, Oltion Lame dëshmon si e mora vesh për ngjarjen - LajmiFundit - 17:21 20/05 Mon, 20 May 2019 15:21:57 +0000 LajmiFundit - 17:21 20/05
Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi ndaj Marjana Çmeta, ku një vit më parë helmoi me fostoksinë vjehrrën e saj, Lirie Lami. Në Gjykatën për Krime të Rënda, Oltion Lami ka dëshmuar në seancën e sotme ...
SOT: I hodhi vjehrrës fostoksinë në lëngun e portokallit dhe e mbyti me shall, djali rrëfen për herë të parë arsyen pse nusja i vrau të ëmën
Gazeta Express: Nënën ia helmoi gruaja, Oltion Lame tregon momentet: Mami kishte shkuar në banesë për të sjellë qumështin
Mapo: Gruaja i helmoi nënën me fostoksinë, zbardhet dëshmia e djalit
10 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Zgjidhet më në fund ngërçi, caktohet gjyqtarja e tretë për grupin e Shullazit (EMRI) | SOT https://sh.time.mk/c/a8fd17aed7/zgjidhet-me-ne-fund-ngerci-caktohet-gjyqtarja-e-trete-per-grupin-e-shullazit-emri.html Zgjidhet më në fund ngërçi, caktohet gjyqtarja e tretë për grupin e Shullazit (EMRI) - SOT - 16:12 20/05 Mon, 20 May 2019 14:12:24 +0000 SOT - 16:12 20/05
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka caktuar gjyqtarin e tretë në trupën gjykuese të dosjes së grupit të Emiljano Shullazit. Ajo është Valdete Hoxha, gjyqtare pranë Apelit të Krimeve të Rënda.
Albeu.com: ?Çështja Shullazi?, KLGJ-ja cakton gjyqtaren e tretë
ABC News: Caktohet gjyqtarja e tretë për gjyqin ndaj grupit të Shullazit
BalkanWeb: ‘Çështja Shullazi’, KLGJ-ja cakton gjyqtaren e tretë (Emri)
13 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Nuk përmbahet Safet Bajri, shkel ligjin dhe publikon mes luksit video-n në Instagram | SOT https://sh.time.mk/c/86ccdfedee/nuk-permbahet-safet-bajri-shkel-ligjin-dhe-publikon-mes-luksit-video-n-ne-instagram.html Nuk përmbahet Safet Bajri, shkel ligjin dhe publikon mes luksit video-n në Instagram - SOT - 19:42 20/05 Mon, 20 May 2019 17:42:24 +0000 SOT - 19:42 20/05
Safet Bajri, njihet ndryshe si kreu i grupit të "Bajrave" i arrestuar pak kohë më parë në një superoperacion në Shkodër, i akuzuar për një sërë ngjarjes kriminale.
BalkanWeb: Safet Bajri sfidon ligjin, futet live në Instagram nga “Burgu 313”
Gazeta Express: Jetë luksi në qeli, Safet Bajri publikon video në instagram nga burgu
Botasot: Jetë luksi në qeli, Safet Bajri publikon video në instagram nga burgu
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Raporti i ri i Iniciativës Globale identifikon zonat problematike të krimit në vendet e Ballkanit perëndimor. Shqiperia problem me bandat e droges dhe sigurine ne porte | Gazeta Tema https://sh.time.mk/c/4d2bda8eaa/raporti-i-ri-i-iniciatives-globale-identifikon-zonat-problematike-te-krimit-ne-vendet-e-ballkanit-perendimor-shqiperia-problem-me-bandat-e-droges-dhe-sigurine-ne-porte.html Raporti i ri i Iniciativës Globale identifikon zonat problematike të krimit në vendet e Ballkanit perëndimor. Shqiperia problem me bandat e droges dhe sigurine ne porte - Gazeta Tema - 20:51 20/05 Mon, 20 May 2019 18:51:55 +0000 Gazeta Tema - 20:51 20/05
VJENË – Më 20 Maj, Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar publikoi një raport të ri mbi zonat problematike të krimit të organizuar në gjashtë vende të Ballkanit perëndimor – ...
BalkanWeb: Vjenë/Raporti: Durrësi, pikë hyrëse e kokainës. Ku kalon kanabisi
DW: Studimi: Krimi i organizuar bashkëpunon në Evropën Juglindore
Mapo: Raporti/ Durrësi, portë për kokainën që vjen nga Amerika Latine
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika