shqip.TIME.mk - Kosovë https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Sat, 21 Sep 2019 23:40:28 +0000 600 Valon Syla: Gjuha e liderëve kur akuzojnë njëri-tjetrin, taktikë negative (VIDEO) | Medial https://sh.time.mk/c/04cc82f2b0/valon-syla-gjuha-e-lidereve-kur-akuzojne-njeri-tjetrin-taktike-negative-video.html Valon Syla: Gjuha e liderëve kur akuzojnë njëri-tjetrin, taktikë negative (VIDEO) - Medial - 23:39 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:39:58 +0000 Medial - 23:39 21/09
Analisti politik, Valon Syla, ka thënë se akuzat e liderëve të partive dhe kandidatëve për kryeministër kundër njëri-tjetrit është taktikë negative e diskursit të tyre.
Medial: Adrian Çollaku: Vjosa Osmani konsistente në qëndrimin kundër PDK-së
Zeri: Vjosa Osmani nuk i flet ish-komandantit të Koshares që kaloi në PDK
Botasot: Vjosa Osmani a do ta “deklason” Thaçin nëse bëhet kryeministre e Kosovës?
73 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Rrahen me grushte në një kafeteri të Vushtrrisë | Botasot https://sh.time.mk/c/45207d3f7b/rrahen-me-grushte-ne-nje-kafeteri-te-vushtrrise.html Rrahen me grushte në një kafeteri të Vushtrrisë - Botasot - 01:09 22/09 Sat, 21 Sep 2019 23:09:34 +0000 Botasot - 01:09 22/09
Disa persona janë përfshirë në një rrahje mbëmë në një kafeteri të Vushtrrisë. Në video shihet se si filloi rrhaje ku u përfshinë disa personaishte. Ata kanë sulmuar kamarierin për arsye të ...
Gazeta Express: Kërcasin grushtet e shqelmat në një lokal nate në Vushtrri
Medial: Rrahje masive në një lokal nate në Vushtrri
]]>
Kosovë
Përse vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit mbetet gjithnjë prezente në diskursin publik të Kosovës? | Botasot https://sh.time.mk/c/2da7d0ec00/perse-vrasja-e-kolonel-ahmet-krasniqit-mbetet-gjithnje-prezente-ne-diskursin-publik-te-kosoves.html Përse vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit mbetet gjithnjë prezente në diskursin publik të Kosovës? - Botasot - 23:59 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:59:40 +0000 Botasot - 23:59 21/09
Më 21 Shtator u përkujtua në mbarë Kosovën 21 vjetori i vrasjes së kolonel Ahmet Krasniqit. Përveç vdekjes së liderit historik të Kosovës Ibrahim Rugova, humbja e asnjë personaliteti tjetër nuk ka ...
Botasot: Vrasje dhe tradhti brenda UÇK-së
Botasot: Ja kush është personi i dyshuar që kreu atentatin ndaj Ahmet Krasniqit
Botasot: “Letër publike ish Komandantit Hisen Berisha”: Mos shko te varri i Ahmet Krasniqit se nuk i bën nder
26 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Vjen një tjetër koment për takimin Kurti-Qosja: Maxharraj kritikon ashpër Rexhep Qosjen | Botasot https://sh.time.mk/c/13828b4386/vjen-nje-tjeter-koment-per-takimin-kurti-qosja-maxharraj-kritikon-ashper-rexhep-qosjen.html Vjen një tjetër koment për takimin Kurti-Qosja: Maxharraj kritikon ashpër Rexhep Qosjen - Botasot - 00:19 22/09 Sat, 21 Sep 2019 22:19:42 +0000 Botasot - 00:19 22/09
Para dy ditësh Albin Kurti u shfaq në krah të akademikut që vetëm rrogën e merr si i tillë, Rexhep Qosjen. Ndërsa, takimin e kandidatit për kryeministër të Kosovës nga radhët e VV-së, Albin Kurti me ...
Medial: Kurti kundër taksës 100 për qind, kërkon reciprocitet me Serbinë (VIDEO)
Botasot: Pse Albin Kurti takoi Rexhep Qosjen në prag fushate?!
Medial: Kurti nga Vitia thotë se si Kryeministër nuk do ta heqë taksën ndaj Serbisë
32 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Veseli nga Ferizaji: PDK-ja është e vetmja që prioritet e ka luftimin e korrupsionit dhe nepotizmit | Botasot https://sh.time.mk/c/06325e2e37/veseli-nga-ferizaji-pdk-ja-eshte-e-vetmja-qe-prioritet-e-ka-luftimin-e-korrupsionit-dhe-nepotizmit.html Veseli nga Ferizaji: PDK-ja është e vetmja që prioritet e ka luftimin e korrupsionit dhe nepotizmit - Botasot - 22:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 20:19:40 +0000 Botasot - 22:19 21/09
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se njerëzit e dëshmuar të PDK-së i kanë marrë vendimet më të mëdha për shtetin dhe qytetarët, si dhe i kanë udhëhequr proceset më të rëndësishme për popullin ...
Botasot: Blerim Latifi thotë se rrezikojmë që brenda një kohe të shkurtër të bëhemi shtet i dështuar
Telegrafi: Veseli nga Kaçaniku: Dekada e Re e zhvillimit ndodh kur PDK-ja do udhëheq me qeverinë
Lajmi.net: Veseli: Do ta krijojmë Gjykatën Komerciale, do përmirësojmë edhe më shumë klimën biznesore
53 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Limaj: Qytetarët të zgjedhin mes atyre që mashtrojnë e shajnë apo vizionit tonë që bashkon njerëz | Botasot https://sh.time.mk/c/49edc49e45/limaj-qytetaret-te-zgjedhin-mes-atyre-qe-mashtrojne-e-shajne-apo-vizionit-tone-qe-bashkon-njerez.html Limaj: Qytetarët të zgjedhin mes atyre që mashtrojnë e shajnë apo vizionit tonë që bashkon njerëz - Botasot - 19:19 21/09 Sat, 21 Sep 2019 17:19:39 +0000 Botasot - 19:19 21/09
Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, para simpatizuesve të kësaj partie në Suharekë, tha se vizioni i Nismës është rruga e vetme që hap perspektivë për Kosovën.
Medial: Limaj: Institucionet e Kosovës të gatshme të ndihmojnë qytetarët e Shqipërisë
Medial: Limaj në Suharekë kritikon deputetët e legjislaturave të kaluara (VIDEO)
Gazeta Express: Fatmir Limaj me lot në sy, tregon si u detyrua ta ndalë autobusin me maskë për të parë nënën dhe djalin
59 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Sami Lushtaku mobilizon Skenderajin: Më të mobilizuar se kurrë për fitoren e radhës të PDK-së | Medial https://sh.time.mk/c/ef81aa79d0/sami-lushtaku-mobilizon-skenderajin-me-te-mobilizuar-se-kurre-per-fitoren-e-radhes-te-pdk-se.html Sami Lushtaku mobilizon Skenderajin: Më të mobilizuar se kurrë për fitoren e radhës të PDK-së - Medial - 23:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:49:59 +0000 Medial - 23:49 21/09
23:36 | 21 Shtator 2019 Kryetari i PDK-së në Skenderaj ka mobilizuar strukturat e partisë para zgjedhjeve të 6 tetorit. Në takimet e zhvilluar sot në Skenderaj prezente ishte edhe ish-deputetja e ...
Botasot: Musliu në Klinë të Skenderajt: PDK e vetmja parti që guxon t’i çojë proceset përpara
Botasot: Musliu në vendlindjen e saj: Të bashkuar për fitoren bindëse të PDK-së
]]>
Kosovë
Muhaxhiri: Ramush Haradinaj kandidat i ashpër, ofendon dhe përdorë gjuhë të vrazhdë | Botasot https://sh.time.mk/c/5eea57ff92/muhaxhiri-ramush-haradinaj-kandidat-i-ashper-ofendon-dhe-perdore-gjuhe-te-vrazhde.html Muhaxhiri: Ramush Haradinaj kandidat i ashpër, ofendon dhe përdorë gjuhë të vrazhdë - Botasot - 23:49 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:49:42 +0000 Botasot - 23:49 21/09
Analisti politik, Artan Muhaxhiri, ka thënë se Ramush Haradinaj është kandidati për Kryeministër më i ashpër, i cili ka akuza dhe ofendime që nuk i përdorin kundërkandidatët e tij.
Medial: Muhaxhiri: Deri tash nuk janë bërë premtime të mëdha si gjatë zgjedhjeve të kaluara (VIDEO)
]]>
Kosovë
Shala për takimin në Malishevë: Nuk kishim thjesht takim, sonte Malisheva nisi festën e fitores së madhe të 6 tetorit | Botasot https://sh.time.mk/c/ab573b8565/shala-per-takimin-ne-malisheve-nuk-kishim-thjesht-takim-sonte-malisheva-nisi-festen-e-fitores-se-madhe-te-6-tetorit.html Shala për takimin në Malishevë: Nuk kishim thjesht takim, sonte Malisheva nisi festën e fitores së madhe të 6 tetorit - Botasot - 22:59 21/09 Sat, 21 Sep 2019 20:59:42 +0000 Botasot - 22:59 21/09
Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë dhe zyrtari i NISMA Socialdemokrate, Endrit Shala po e konsideron Malishevën si vulën e fitores së Nismës Socialdemokrate.
Botasot: Malisheva i jep mbështetje të madhe Limajt në garën për kryeministër
Botasot: Rinia e Nismës organizon tubim me struktura në Malishevë (Drejtpërdrejt)
Botasot: Marshim i fuqishëm i Forumit Rinor të Degës së LDK-së në Malishevë
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
​Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së | Telegrafi https://sh.time.mk/c/74273363ca/pacolli-merr-pjese-ne-asamblene-e-pergjithshme-te-kb-se.html ​Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së - Telegrafi - 23:09 21/09 Sat, 21 Sep 2019 21:09:57 +0000 Telegrafi - 23:09 21/09
Ministri i Jashtëm në largim, Behgjet Pacolli ka njoftuar se ka arritur në Nju Jork, për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.
Botasot: Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB, për të forcuar pozitën ndërkombëtare të Kosovës
Gazeta Express: Pacolli zbret në Nju-Jork: Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha
Zeri: Pacolli mbërrin në New York: Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë