shqip.TIME.mk - Kosovë https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:43:00 +0000 600 Thaçi: Berisha është argat i Millosheviqit | Telegrafi https://sh.time.mk/c/ca3fef4788/thaci-berisha-eshte-argat-i-millosheviqit.html Thaçi: Berisha është argat i Millosheviqit - Telegrafi - 23:52 20/05 Mon, 20 May 2019 21:52:27 +0000 Telegrafi - 23:52 20/05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është treguar shumë i ashpër në “Open” ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, duke pohuar se Berisha është argat i Sllobodan Millosheviqit.
Zeri: Thaçi: Sali Berisha ka punuar që Kosova të jetë autonomi kulturore nën Serbi
Medial: Hashim Thaçi ‘eskalon’: Sali Berishës ia përmend edhe ‘Kanunin”
Top Channel: Open/ Deklarata e fortë e Thaçit: Sali Berisha, argat i Millosheviçit. E ka furnizuar me armë që të vazhdonte gjenocidin në Kosovë
18 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Deklarata e Haradinajt për presion, Thaçi zbardh të vërtetën: Ja çfarë i kërkoi Rama | SOT https://sh.time.mk/c/6b557e5c1a/deklarata-e-haradinajt-per-presion-thaci-zbardh-te-verteten-ja-cfare-i-kerkoi-rama.html Deklarata e Haradinajt për presion, Thaçi zbardh të vërtetën: Ja çfarë i kërkoi Rama - SOT - 23:32 20/05 Mon, 20 May 2019 21:32:25 +0000 SOT - 23:32 20/05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer debatit Rama – Haradinaj në Berlin. Nga studio e emisionit Open, Thaçi ka mohuar që bashkë me Ramën t’i kenë bërë presion Haradinajt për pezullimin ...
Gazeta Express: Ekskluzive: Më 6 qershor, kryeministrin Haradinaj e pret në takim Angela Merkel në Berlin
Botasot: Hashim Thaçi tha se ishte i ‘paedukatë’ në Samitin e Berlinit: Vjen ‘përgjigja’ e Ramush Haradinajt
Gazeta Express: Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë
19 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Aliu thotë se “Thaçi e Molliqaj janë i njëjti brum shpifësish” | Botasot https://sh.time.mk/c/10cb295823/aliu-thote-se-thaci-e-molliqaj-jane-i-njejti-brum-shpifesish.html Aliu thotë se “Thaçi e Molliqaj janë i njëjti brum shpifësish” - Botasot - 00:42 21/05 Mon, 20 May 2019 22:42:31 +0000 Botasot - 00:42 21/05
Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu, ka thënë se bashkëpartiaku i tij Glauk Konjufca s’ka qenë në SHIK, siç ishte pretenduar nga deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj.
Botasot: Dardan Molliqaj sulmon Glauk Konjufcën e Memli Krasniqin
Gazeta Express: Krasniqi Molliqajt: Veprimi i Brovinës e dëmtoi më së shumti PDK’në, s’mund të dalim çdo ditë me qëndrime
Telegrafi: Molliqaj i ashpër me PDK-në e opozitën: Jeni e njëjta medalje me dy anët
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Faton Abdullahu: Kosovës i duhet që së paku të bëhet unike përballë Serbisë | Zeri https://sh.time.mk/c/c1a2115bfa/faton-abdullahu-kosoves-i-duhet-qe-se-paku-te-behet-unike-perballe-serbise.html Faton Abdullahu: Kosovës i duhet që së paku të bëhet unike përballë Serbisë - Zeri - 22:22 20/05 Mon, 20 May 2019 20:22:25 +0000 Zeri - 22:22 20/05
Analisti politik, Faton Abdullahu, ka thënë që vendi mund edhe të shkojë në zgjedhje – por ajo që është e nevojshme është që të shfaqemi unikë përballë Serbisë, njofton Klan Kosova.
Zeri: Faton Abdullahu: Brovina ka nxjerr fotografinë që të amortizohen kundërshtimet ndaj Tribunalit
Medial: Fisnik Halimi: Kosova ka nevojë për një Qeveri të re, qoftë me njerëz të njëjtë
Medial: Ilir Mirena: Dorëheqja është më e pakta që mund ta bëjë Flora Brovina
64 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Rexhep Hoti krenar me testin e diturisë (VIDEO) | Medial https://sh.time.mk/c/9c25f79a6c/rexhep-hoti-krenar-me-testin-e-diturise-video.html Rexhep Hoti krenar me testin e diturisë (VIDEO) - Medial - 22:32 20/05 Mon, 20 May 2019 20:32:22 +0000 Medial - 22:32 20/05
Përgjigje në shumicën e pyetjeve nuk morën të hënën anëtarët e Komisionin Parlamentar për Arsim, nga kordinatori për Rini, Rexhep Hoti. Ky i fundit ishte ftuar të raportojë bashkë me ministrin e ...
Botasot: Kryeministri Haradinaj po qeverisë në emër të PAN-it i mbështetur nga bandat kriminale
Medial: Rexhep Hoti nuk iu përgjigjet deputetëve (VIDEO)
LajmiFundit: Nuk dinte kur ishte krijuar LSI-ja, Elda Hoti zgjedh partinë e re që do përfaqësojë
18 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
U harxhuan 111 mijë euro për fushatën rreth qenve endacakë, puna s’u pa askund | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/cec9f00f94/u-harxhuan-111-mije-euro-per-fushaten-rreth-qenve-endacake-puna-s-u-pa-askund.html U harxhuan 111 mijë euro për fushatën rreth qenve endacakë, puna s’u pa askund - Gazeta Express - 23:31 20/05 Mon, 20 May 2019 21:31:58 +0000 Gazeta Express - 23:31 20/05
Për të vetëdijesuar kosovarët si të sillen me qentë endacakë u dhanë 111 mijë euro. Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës në janar të 2018-ës ndau këtë shumë të parave për kompaninë “Mala Farm”, njofton ...
Flaka: Vonohet Qendra për qentë endacak
Botasot: U harxhuan 111 mijë euro për fushatën rreth qenve endacakë, puna s’u pa askund
]]>
Kosovë
Ambasadorët e Quintit me deklaratë rreth zgjedhjeve në veri, përmendet frikësimi i partive kundërshtare të Listës Serbe | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/6c9a75b2a0/ambasadoret-e-quintit-me-deklarate-rreth-zgjedhjeve-ne-veri-permendet-frikesimi-i-partive-kundershtare-te-listes-serbe.html Ambasadorët e Quintit me deklaratë rreth zgjedhjeve në veri, përmendet frikësimi i partive kundërshtare të Listës Serbe - Gazeta Express - 23:11 20/05 Mon, 20 May 2019 21:11:58 +0000 Gazeta Express - 23:11 20/05
Ambasadat e Francës, Gjermanisë, Italisë, Britanisë së Madhe dhe SHBA’së kanë dalë me një qëndrim të përbashkët rreth zgjedhjeve që u mbajtën në katër komunat në veri të Kosovës.
Evropaelire: Quint-i: Çështja e frikësimit në veri dhe të tjera mbeten të paadresuara
Gazeta Express: Shtetet e QUINT’it më në fund reagojnë bashkë, kanë disa vërejtje për zgjedhjet në Veri
Koha.net: Quinti i kthehet vërejtjeve për frikësime ndaj partive që garojnë kundër Listës Serbe në veri
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Krasniqi: Kush duhet të japë dorëheqje, ‘burrat’ a ‘burrneshat’? | Telegrafi https://sh.time.mk/c/3779a52b82/krasniqi-kush-duhet-te-jape-doreheqje-burrat-a-burrneshat.html Krasniqi: Kush duhet të japë dorëheqje, ‘burrat’ a ‘burrneshat’? - Telegrafi - 23:02 20/05 Mon, 20 May 2019 21:02:29 +0000 Telegrafi - 23:02 20/05
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se edhe pas shtatë vitesh bisedime me Serbinë ende nuk ka normalizim të marrëdhënieve mes dy shteteve.
Botasot: Krasniqi: Kush duhet të japë dorëheqje, ‘burrat’ a ‘burrneshat’?
]]>
Kosovë
Reagim kundër deklaratës së Nataliya Apostolova: Në Deçan dhe në Kosovë janë të pa zbatueshme vendimet e kohës së Millosheviqit | Botasot https://sh.time.mk/c/e0cc2cc37c/reagim-kunder-deklarates-se-nataliya-apostolova-ne-decan-dhe-ne-kosove-jane-te-pa-zbatueshme-vendimet-e-kohes-se-millosheviqit.html Reagim kundër deklaratës së Nataliya Apostolova: Në Deçan dhe në Kosovë janë të pa zbatueshme vendimet e kohës së Millosheviqit - Botasot - 23:02 20/05 Mon, 20 May 2019 21:02:25 +0000 Botasot - 23:02 20/05
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, dënon ashpër deklaratën e Shefes së zyrës së BE-së në Prishtinë, Nataliya Apostolova, e cila kërkon zbatimin e vendimit anti-kushtetuese të ...
Botasot: Mehmet Bojkaj u shpall anëtar nderi i Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan
]]>
Kosovë
Vetëvendosje tregon se si duhet adresuar krimet e luftës | Telegrafi https://sh.time.mk/c/37764a7c39/vetevendosje-tregon-se-si-duhet-adresuar-krimet-e-luftes.html Vetëvendosje tregon se si duhet adresuar krimet e luftës - Telegrafi - 18:22 20/05 Mon, 20 May 2019 16:22:26 +0000 Telegrafi - 18:22 20/05
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një postimi të bërë në faqen zyrtare në Facebook, ka shkruar se si duhet adresuar krimeve të luftës. Nëpërmjet nëntë pikave VV tregon në detaje se çfarë duhet bërë, ...
Gazeta Express: VV i tregon Veselit si duhet të adresohen krimet e luftës
Medial: Lëvizja Vetëvendosje, publikon nëntë pikat sipas të cilave duhet të trajtohen krimet e luftës (FOTO)
Zeri: Lëvizja Vetëvendosje liston 9 pika për adresimin e krimeve të luftës
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë