shqip.TIME.mk - Futboll https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Fri, 19 Jul 2019 08:16:21 +0000 600 Gjici pret “kokën” e parë, largohet trajneri Ernest Gjoka | SuperSport https://sh.time.mk/c/a83a85a84c/gjici-pret-koken-e-pare-largohet-trajneri-ernest-gjoka.html Gjici pret “kokën” e parë, largohet trajneri Ernest Gjoka - SuperSport - 10:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 08:15:15 +0000 SuperSport - 10:15 19/07
Presidenti Safet Gjici, sikurse kishte paralajmëruar, pret “kokën” e parë pas dështimit të Kukësit në Europë, ku u eliminua nga Debreceni që në raundin e parë kualifikues të Europa Leagues.
Zeri: Lajmi i fundit, shkarkohet trajneri i skuadrës së Superligës
RTSH: “Bie” edhe Kukësi, barazimi në shtëpi me Debrecenin nuk mjafton
Top Channel: Europa League/ Eleminohen 3 ekipet shqiptare
27 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Oferta e radhës e Barçës, 100 milionë euro plus dy lojtarë për Neymarin | SuperSport https://sh.time.mk/c/a86f04eddb/oferta-e-radhes-e-barces-100-milione-euro-plus-dy-lojtare-per-neymarin.html Oferta e radhës e Barçës, 100 milionë euro plus dy lojtarë për Neymarin - SuperSport - 10:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 08:05:14 +0000 SuperSport - 10:05 19/07
Barcelona mësohet se i ka ofruar Paris Saint-Germainit 90 milionë paundë, plus dy lojtarë, për brazilianin Neymar. Klubi spanjoll u ka dhënë gjigantëve francezë një listë prej gjashtë lojtarësh, ku ...
Lajmi.net: PSG po e pranon ofertën e Barcelonës, Neymar gjithmonë më afër rikthimit në ‘Camp Nou’
VeqSport: Barça ofron 90 milionë dhe dy lojtarë për Neymar
Zeri: PSG-ja nuk do të kënaqet me ofertën e Barçës
67 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Dy ekipe të Kosovës nisen për Baku të Azerbajxhanit | Zeri https://sh.time.mk/c/54c74f2d49/dy-ekipe-te-kosoves-nisen-per-baku-te-azerbajxhanit.html Dy ekipe të Kosovës nisen për Baku të Azerbajxhanit - Zeri - 10:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 08:05:24 +0000 Zeri - 10:05 19/07
Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se sot dy ekipe të Kosovës janë nisur për Baku të Azerbajxhanit ku do të marrin pjesë në Festivalin Olimpik Evropian, shkruan Zëri.info.
Lajmi.net: Një pjesë e ekipit olimpik niset drejt Azerbajxhanit
Gazeta Express: U prezantua Ekipi Olimpik i Kosovës për “Baku 2019”, optimizëm për medalje
Koha.net: 18 sportistë të Kosovës sivjet në Festivalin Olimpik në Baku
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Zlatan: Unë jam një Ferrari në mesin e shumë Fiat-ëve | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/6934ebcce2/zlatan-une-jam-nje-ferrari-ne-mesin-e-shume-fiat-eve.html Zlatan: Unë jam një Ferrari në mesin e shumë Fiat-ëve - Gazeta Express - 10:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 08:05:02 +0000 Gazeta Express - 10:05 19/07
Ylli i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic dëshiron që edhe bashkëlojtarët e tij të ngrihen në nivelin e tij dhe nuk beson se liga amerikane MLS mund të krahasohet me ligat më të mira të Evropës.
Zeri: Në Amerikë po ndihem si një 'Ferrari' në mesin e 'Fiat'-ëve
Lajmi.net: Ibrahimovic ‘poshtëron’ lojtarët e MLS me deklaratën e tij të fundit
Mapo: Video/ E provokoi gazetari, Ibra i mbyll gojën me dy fjali
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
U eliminua edhe Shkupi, RMV-ja dështoi të kualifikohet (VIDEO) | Portalb https://sh.time.mk/c/380b34ecbb/u-eliminua-edhe-shkupi-rmv-ja-deshtoi-te-kualifikohet-video.html U eliminua edhe Shkupi, RMV-ja dështoi të kualifikohet (VIDEO) - Portalb - 10:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 08:15:24 +0000 Portalb - 10:15 19/07
Klubet e futbollit të Maqedonisë së Veriut kanë dështuar të kualifikohen në Evropë, pasi që edhe dje Shkupi u eliminua nga Pjuniki, njofton Portalb.mk.
InfoSport: Trajneri i Pjunik tregon arsyen pse gjithnjë dalin fitues përballë skuadrave nga Maqedonia!
InfoSport: Pjunik vazhdon dominimin ndaj skuadrave nga Maqedonia e Veriut (VIDEO)
InfoSport: Umit Karan: Unë jam përgjegjës për eliminimin e FC Shkupit
15 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
De Ligt sot përballë mediave, talenti holandez prezantohet me fanellën e Juventusit | Albeu.com https://sh.time.mk/c/5f38b5f37e/de-ligt-sot-perballe-mediave-talenti-holandez-prezantohet-me-fanellen-e-juventusit.html De Ligt sot përballë mediave, talenti holandez prezantohet me fanellën e Juventusit - Albeu.com - 09:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:55:12 +0000 Albeu.com - 09:55 19/07
Juventus njofton se ka arritur marrëveshje me Ajaxin për mbrojtësin Matthijs de Ligt . Talenti holandez ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me kampionët e Serisë A të cilët kanë paguar 75 milionë euro.
Top Channel: Matthijs de Ligt për 5 vite lojtar i Juventus, njihuni me detajet e kontratës
Lajmi.net: Juventus fitues i merkatos, këto janë super transferimet e kryera nga kampionët e Serie A
Lajmi.net: Formacioni më i mirë U-21 udhëhiqet nga De Ligt e Donnarumma
53 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Plani i lojtarit të Unitedit për ta mbajtur Pogban: Do t’ia vjedh telefonin që të mos flasë me askënd | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/3a8e10e02b/plani-i-lojtarit-te-unitedit-per-ta-mbajtur-pogban-do-t-ia-vjedh-telefonin-qe-te-mos-flase-me-askend.html Plani i lojtarit të Unitedit për ta mbajtur Pogban: Do t’ia vjedh telefonin që të mos flasë me askënd - Gazeta Express - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:02 +0000 Gazeta Express - 09:35 19/07
Mesfushori i Manchester Unitedit, Andreas Pererira, ka thënë se ai është i gatshëm ta ndihmojë klubin anglez në tentimet për ta mbajtur Paul Pogban në klub, duke ia vjedhur telefonin lojtarit të ...
Gazeta Tema: Juventus bën ofertën tunduese, sakrifikon 3 lojtarë për Pogba
Gazeta Express: Juventusi i ofron tre lojtarë në shkëmbim të Pogbës
Lajmi.net: Juventus gati të ofrojë tre lojtarë për shërbimet e Paul Pogba
13 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Klopp: Të paktën edhe tri vite jam në Liverpool | Telegrafi https://sh.time.mk/c/6656e274ae/klopp-te-pakten-edhe-tri-vite-jam-ne-liverpool.html Klopp: Të paktën edhe tri vite jam në Liverpool - Telegrafi - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:06 +0000 Telegrafi - 09:25 19/07
Bosi i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka siguruar tifozët se ndihet i lumtur me mbështetjen e tyre dhe të klubit. The Reds janë duke zhvilluar fazën përgatitore në SHBA, ku u befasua me një pyetje të ...
Zeri: Kontratë e re me Liverpoolin? Flet Klopp
Botasot: Klopp tregon sa gjatë do të qëndrojë te Liverpooli
Lajmi.net: Klopp flet për merkaton e Liverpoolit
15 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Ofertë angleze për Cutrone, Milani gati ta shesë | Botasot https://sh.time.mk/c/ca02b75195/oferte-angleze-per-cutrone-milani-gati-ta-shese.html Ofertë angleze për Cutrone, Milani gati ta shesë - Botasot - 09:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:55:25 +0000 Botasot - 09:55 19/07
Milani ka kohë që pret të shesë ndonjë lojtar nga ata që kanë treg dhe çmim të lartë, për të menduar më pas pas afrimin e ndonjë elementi cilësor, sepse i duhen përforcime në qendër të mbrojtës dhe ...
Telegrafi: Milani mendon shitjen e Silvas dhe Cutrones për blerjen e Correas
Zeri: Milani shet Silvan dhe Cutronen për transferimin e yllit të Atleticos
]]>
Futboll
Berlusconi: Si e shuani një stadium që i bëri zemrat e tifozëve të Interit dhe Milanit të dridheshin për dekada | Telegrafi https://sh.time.mk/c/48aa0f84d5/berlusconi-si-e-shuani-nje-stadium-qe-i-beri-zemrat-e-tifozeve-te-interit-dhe-milanit-te-dridheshin-per-dekada.html Berlusconi: Si e shuani një stadium që i bëri zemrat e tifozëve të Interit dhe Milanit të dridheshin për dekada - Telegrafi - 10:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 08:15:07 +0000 Telegrafi - 10:15 19/07
Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka goditur planet për një San Siro të ri. Milan dhe Inter kanë paraqitur plane të përbashkëta për një stadium të ri prej 60 mijë ulësesh për të ...
Zeri: Berlusconi: Shpresoj ta takoj Giampaolon, ky është lojtari më i mirë i Milanit
SuperSport: Berlusconi: Suso është më i miri te Milani, ja si duhet ta përdorë Giampaolo
Gazeta Tema: Milan, Giampaolo, UEFA, momenti dhe “San Siro”, rrëfehet Silvio Berlusconi: Vuaj dhe unë…
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll