shqip.TIME.mk - Ekonomi https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Fri, 19 Jul 2019 07:56:16 +0000 600 ​Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/2c33e664ff/komisioni-per-mbikeqyrjen-e-financave-mblidhet-serish-per-raportin-e-auditimit-te-postes.html ​Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës - Gazeta Express - 07:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 05:35:02 +0000 Gazeta Express - 07:35 19/07
Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike do të mblidhet për të shqyrtuar raportet e auditimit të dy ndërmarrjeve publike. Fillimisht, do të bëhet shqyrtimi i raportit të auditimit të KRU ...
Botasot: Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës
Zeri: Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sot për dy ndërmarrje publike
Telegrafi: Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Ekonomi
​ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/672c9d0ca8/atk-prezanton-te-arriturat-per-gjashtemujorin-e-pare-te-ketij-viti.html ​ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti - Gazeta Express - 07:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 05:35:02 +0000 Gazeta Express - 07:35 19/07
Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj, sot do të mbajë konferencë për media, në të cilën do të prezantohen të arriturat e Administratës Tatimore të Kosovës për periudhën Janar-Qershor 2019.
Telegrafi: ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti
Botasot: ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti
]]>
Ekonomi
HEJ! bone të vërtetë, bone qysh din ti | Zeri https://sh.time.mk/c/119930d06f/hej-bone-te-vertete-bone-qysh-din-ti.html HEJ! bone të vërtetë, bone qysh din ti - Zeri - 16:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 14:55:07 +0000 Zeri - 16:55 18/07
Si përkrahësi më i madh i komunitetit të të rinjve për më shumë se 6 vjet, HEJ po rifreskon pamjen me brend të ri. Në vitin 2012, ishte krijuar platforma më e madhe për të rinj HEJ, e cila synonte ...
Telegrafi: HEJ! bone të vërtetë, bone qysh din ti
Gazeta Express: HEJ! bone të vërtetë, bone qysh din ti
]]>
Ekonomi
MIT e PK takohen për segmentin rrugor Zahaq-Hyrja e Pejës | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/64cc1a1463/mit-e-pk-takohen-per-segmentin-rrugor-zahaq-hyrja-e-pejes.html MIT e PK takohen për segmentin rrugor Zahaq-Hyrja e Pejës - Lajmi.net - 16:45 18/07 Thu, 18 Jul 2019 14:45:12 +0000 Lajmi.net - 16:45 18/07
Sipas Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, Lekaj e ftoi këtë takim mes organeve të rendit dhe ekspertëve të MIT, për harmonizim të veprimeve për plotësimin e kërkesave të qytetarëve të ...
Botasot: MIT e Policia e Kosovës takohen për segmentin rrugor Zahaq-Hyrja e Pejës
Gazeta Express: MIT e PK takohen për segmentin rrugor Zahaq-Hyrja e Pejës
Zeri: MIT e PK takohen për segmentin rrugor Zahaq-Hyrja e Pejës
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Ekonomi
Më i pasur se Bill Gates, pronar i ri për Milanin? | Gazeta Tema https://sh.time.mk/c/20920ca29f/me-i-pasur-se-bill-gates-pronar-i-ri-per-milanin.html Më i pasur se Bill Gates, pronar i ri për Milanin? - Gazeta Tema - 12:14 18/07 Thu, 18 Jul 2019 10:14:51 +0000 Gazeta Tema - 12:14 18/07
Milani nuk gjen qetësi dhe pikërisht kur dukej se gjithçka po ecte në drejtimin e duhur për ndërtimin e një klubi të vërtetë dhe solid, me emra të nivelit botëror në drejtim, tashmë vjen bomba e re ...
Shqipmedia: Miliarderi francez e tejkaloi Bill Gates për nga pasuria
Gazeta Express: Miliarderët që vetëm kanë kaluar kah fakulteti, por sot mbajnë në “pëllëmbë” botën
Telegrafi: Bill Gates nuk është më personi i dytë më i pasur në botë
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Ekonomi
Reforma në Tatime, mungojnë 30 milionë euro në arkën e shtetit, dështim total me mbledhjen e TVSH-së | SOT https://sh.time.mk/c/687c17c6db/reforma-ne-tatime-mungojne-30-milione-euro-ne-arken-e-shtetit-deshtim-total-me-mbledhjen-e-tvsh-se.html Reforma në Tatime, mungojnë 30 milionë euro në arkën e shtetit, dështim total me mbledhjen e TVSH-së - SOT - 07:35 18/07 Thu, 18 Jul 2019 05:35:10 +0000 SOT - 07:35 18/07
Dalin në dritë arsyet e furtunës që nisi kryeministri Edi Rama me Tatimet. Dje janë publikuar shifrat e të ardhurave në buxhet dhe rezulton se ka një rënie të konsiderueshme krahasuar me një vit më ...
Medial: Qeveria para zgjedhjeve rriti shpenzimet për paga e koncesione i uli për investimet kapitale
Top Channel: Të ardhurat në buxhet u rritën 3.5%/Por krahasuar me planin e qeverisë ishin 30 mln euro më pak
]]>
Ekonomi
Pas BREXIT-it, Britania e Madhe sytë nga tregtia me SHBA-në | Telegrafi https://sh.time.mk/r/NONE/8fee1808a7/pas-brexit-it-britania-e-madhe-syte-nga-tregtia-me-shba-ne.html Pas BREXIT-it, Britania e Madhe sytë nga tregtia me SHBA-në - Telegrafi - 10:45 18/07 Thu, 18 Jul 2019 08:45:16 +0000 Telegrafi - 10:45 18/07
Boris Johnson, kandidat favorit për të pasuar Theresa May si kryeministër i Britanisë së Madhe, tha se një marrëveshje tregtare nuk do të arrihet me SHBA-në menjëherë pas BREXIT-it.
]]>
Ekonomi
Raporti/  Bizneset shqiptare më pak inovativët, ndjekin kanalet tradicionale të shitjes | Medial https://sh.time.mk/r/NONE/cace2cb5a0/raporti-bizneset-shqiptare-me-pak-inovativet-ndjekin-kanalet-tradicionale-te-shitjes.html Raporti/  Bizneset shqiptare më pak inovativët, ndjekin kanalet tradicionale të shitjes - Medial - 11:05 18/07 Thu, 18 Jul 2019 09:05:04 +0000 Medial - 11:05 18/07
Sipas një raporti anketimi të bizneseve në Ballkan, reklamimi dhe komunikimi i drejtpërdrejtë me klientët përmes kanaleve moderne – si Facebook, YouTube ose InstaGram po bëhet gjithnjë e më e ...
]]>
Ekonomi
Investime të huaja, veç në patundshmëri | Zeri https://sh.time.mk/c/e50cf3aea8/investime-te-huaja-vec-ne-patundshmeri.html Investime të huaja, veç në patundshmëri - Zeri - 08:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:15:12 +0000 Zeri - 08:15 19/07
Sipas të dhënave zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), shihet se gjatë katër muajve të parë të këtij viti shuma totale e investimeve të huaja në sektorin e patundshmërive ka arritur në 62.9 ...
Gazeta Express: Investime të huaja, veç në patundshmëri
]]>
Ekonomi
20 mijë euro për pije dhe artikuj tjerë për bufenë e komunës së Prishtinës | Zeri https://sh.time.mk/r/NONE/3c5db9ddbe/20-mije-euro-per-pije-dhe-artikuj-tjere-per-bufene-e-komunes-se-prishtines.html 20 mijë euro për pije dhe artikuj tjerë për bufenë e komunës së Prishtinës - Zeri - 23:35 18/07 Thu, 18 Jul 2019 21:35:09 +0000 Zeri - 23:35 18/07
Kuvendi Komunal i Prishtinës ka nënshkruar kontratën e radhës për këtë muaj. Kësaj radhe komuna e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, ka lidhur një kontratë për të furnizuar me pije dhe artikuj të ...
]]>
Ekonomi