shqip.TIME.mk - Bota https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Fri, 19 Jul 2019 07:36:23 +0000 600 SHBA shkatërroi dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit, thotë Presidenti Trump | Zhurnal https://sh.time.mk/c/2f53200460/shba-shkaterroi-dronin-iranian-ne-ngushticen-e-hormuzit-thote-presidenti-trump.html SHBA shkatërroi dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit, thotë Presidenti Trump - Zhurnal - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:08 +0000 Zhurnal - 09:35 19/07
Presidenti Donald Trump ka thënë se marina amerikane shkatërroi një avion iranian në ngushticën e Hormuzit. Ai tha se anija amfibike e sulmit të USS Boxer “mori masa mbrojtëse” të enjten pasi që ...
Medial: Irani mohon rrëzimin e dronit nga SHBA-ja
Evropaelire: SHBA-ja rrëzon një aeroplan pa pilot iranian
Botasot: SHBA rrëzoi një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit
34 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Shkon në 33 numri i të vdekurve nga zjarrvënia e qëllimshme në Japoni (VIDEO) | Alsat https://sh.time.mk/c/7581e73375/shkon-ne-33-numri-i-te-vdekurve-nga-zjarrvenia-e-qellimshme-ne-japoni-video.html Shkon në 33 numri i të vdekurve nga zjarrvënia e qëllimshme në Japoni (VIDEO) - Alsat - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:20 +0000 Alsat - 09:35 19/07
Ka shkuar në 33 numri i të vdekurve pas një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë. Veç tyre edhe numri i të plagosurve është rritur.
Top Channel: Zjarri në Japoni, rritet numri i viktimave
VOA: Zjarri në Kioto shkakton të vdekur
Botasot: Zjarri në studion e animacionit në Japoni, 33 të vdekur
37 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Dy vajza torturojnë dhe më pas vrasin shoqen pasi ishte më e bukur | Zhurnal https://sh.time.mk/c/a656d3943b/dy-vajza-torturojne-dhe-me-pas-vrasin-shoqen-pasi-ishte-me-e-bukur.html Dy vajza torturojnë dhe më pas vrasin shoqen pasi ishte më e bukur - Zhurnal - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:08 +0000 Zhurnal - 09:35 19/07
Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Rusi, ku dy 16-vjeçare akuzohen se kanë torturuar, shpërfytyruar dhe më pas kanë vrarë shoqen e tyre të ngushtë.
SOT: Krim i tmerrshëm në Rusi! Dy vajza vrasin shoqen e ngushtë, arsyeja do t'ju shokojë pse e kanë bërë
Top Channel: Vranë shoqen e ngushtë nga xhelozia, ishte më e bukur
Gazeta Tema: FOTOT: Krimi horror, torturojnë dhe mbysin shoqen e tyre pse ishte më e bukur
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Gjermania dhe Rusia sёrish duan tё afrohen | DW https://sh.time.mk/c/f469bc8275/gjermania-dhe-rusia-sёrish-duan-tё-afrohen.html Gjermania dhe Rusia sёrish duan tё afrohen - DW - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:02 +0000 DW - 09:15 19/07
Pavarёsisht mosmarrёveshjeve Gjermania dhe Rusia duan tё afrohen pёr zgjidhjen e konflikteve ndёrkombёtare. Kёtё e sinjalizuan ministrat e jashtёm Heiko Maas dhe Sergej Lavrov nё takimin nё ...
DW: Grindja SHBA-Turqi pёr shkak tё sistemit rus tё raketave
Botasot: Kujtime nga jeta përndjekjes në Shqipëri - Kampi i Interrnimit në Savër - Lushnje
ABC News: Grindja SHBA-Turqi pёr shkak tё sistemit rus tё raketave
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Përmbytjet në Indi “sjellin vizitorë të pazakontë në shtëpi” | Top Channel https://sh.time.mk/c/1f19e5c87f/permbytjet-ne-indi-sjellin-vizitore-te-pazakonte-ne-shtepi.html Përmbytjet në Indi “sjellin vizitorë të pazakontë në shtëpi” - Top Channel - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:03 +0000 Top Channel - 09:15 19/07
Kafshët në Parkun Kombëtar të Kazirangas po vuajnë nga përmbytjet shkatërruese në Assam të Indisë. Vuajtjet janë aq të shumta, sa disa kafshë kanë mundur që tu afrohen zonave të banuara.
Medial: Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indi
Zeri: Përmbytjet në Indi “sjellin vizitorë të pazakontë në shtëpi”
]]>
Bota
Disa të vrarë nga shpërthimi pranë Universitetit të Kabulit | Evropaelire https://sh.time.mk/c/43aeb950a3/disa-te-vrare-nga-shperthimi-prane-universitetit-te-kabulit.html Disa të vrarë nga shpërthimi pranë Universitetit të Kabulit - Evropaelire - 09:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:05:04 +0000 Evropaelire - 09:05 19/07
Gjashtë persona u vranë dhe të paktën 27 të tjerë u plagosën nga një shpërthim në afërsi të Universitetit të Kabulit në Afganistan. Incidenti ndodhi përderisa studentët po prisnin për të marrë pjesë ...
Evropaelire: Talibanët sërish sulmojnë forcat afgane
Koha.net: Disa të vrarë nga shpërthimi pranë Universitetit të Kabulit
Botasot: Talibanët sërish sulmojnë forcat afgane
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Shpër.th.im para universitetit në Kabul, 4 të vdekur | Medial https://sh.time.mk/c/c12a1ac92a/shper-th-im-para-universitetit-ne-kabul-4-te-vdekur.html Shpër.th.im para universitetit në Kabul, 4 të vdekur - Medial - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:22 +0000 Medial - 09:25 19/07
Një shpërthim ka ndodhur para dyerve të universitetit në Kabul, duke shkaktuar vdekjen e 4 personave dhe duke lënduar 10 të tjerë, tha Wahidullah Mayar, zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së ...
BalkanWeb: Shpërthimi pranë universitetit afgan vret 2 e plagos 10 persona
]]>
Bota
Senatorët republikanë dhe demokratë bëjnë thirrje për sanksione ndaj Turqisë | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/224c889191/senatoret-republikane-dhe-demokrate-bejne-thirrje-per-sanksione-ndaj-turqise.html Senatorët republikanë dhe demokratë bëjnë thirrje për sanksione ndaj Turqisë - Gazeta Express - 08:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:45:01 +0000 Gazeta Express - 08:45 19/07
Ligjvënësit republikanë dhe demokratë të SHBA-së, po i bëjnë presion presidentit amerikan, Donald Trump, të vendosë sanksione ndaj Turqisë, për shkak të blerjes së një sistemi rus të mbrojtjes ...
Evropaelire: Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Koha.net: Trump nuk synon të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë
Gazeta Tema: SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
47 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
PE: Ndaj Maduros duhet të zbatohen sanksione të reja | BalkanWeb https://sh.time.mk/c/643a741574/pe-ndaj-maduros-duhet-te-zbatohen-sanksione-te-reja.html PE: Ndaj Maduros duhet të zbatohen sanksione të reja - BalkanWeb - 06:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 04:55:15 +0000 BalkanWeb - 06:55 19/07
Parlamenti Evropian (PE) ka marrë vendim për zbatimin e sanksioneve të reja ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, të cilin e sheh si përgjegjës për presionin dhe shkeljet e të drejtave të ...
Medial: Venezuelë, opozita bën thirrje për protestë masive javën e ardhshme
Flaka: Venezuelë, opozita bën thirrje për protestë masive javën e ardhshme
]]>
Bota
Foto/ Arkeologët zbulojnë xhaminë 1200 vjeçare | Top Channel https://sh.time.mk/c/f6a90d0712/foto-arkeologet-zbulojne-xhamine-1200-vjecare.html Foto/ Arkeologët zbulojnë xhaminë 1200 vjeçare - Top Channel - 04:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 02:55:03 +0000 Top Channel - 04:55 19/07
Një nga xhamitë më të hershme në botë, e ndërtuar rreth 1200 vjet më parë, është zbuluar nga arkeologët në shkretëtirën Negev të Izraelit. Mbetjet, që datojnë nga shekulli i 7 ose 8, u gjetën në ...
Botasot: Zbulohet një xhami e lashtë në Izrael
Gazeta Express: Zbulohet një xhami e shekullit 7
Zeri: Zbulohet një xhami e shekullit 7 në Izrael
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota