shqip.TIME.mk - Basketboll https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Mon, 20 May 2019 22:22:57 +0000 600 Euroleague, CSKA-ja e Moskës shpallet kampione e Europës | Top Channel https://sh.time.mk/c/1cc245e1a1/euroleague-cska-ja-e-moskes-shpallet-kampione-e-europes.html Euroleague, CSKA-ja e Moskës shpallet kampione e Europës - Top Channel - 14:31 20/05 Mon, 20 May 2019 12:31:57 +0000 Top Channel - 14:31 20/05
CSKA-ja e Moskës është shpallur kampione e Europës në basketboll për meshkuj. Skuadra ruse, që kthehej në finalet e “Euroleague” pas 3 vitesh, arriti të mposhtë ekipin turk, Anadolu Efes, me ...
ABC News: CSKA e Moskës fiton Euroligën në Basketboll
SuperSport: CSKA e Moskës triumfon në Euroleague!
Alsat: CSKA “demoloi” Anadollu Efes për titullin e 8-të
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Basketboll
Pas dy vazhdimeve, Raptors fitojnë dramën ndaj Bucks | Botasot https://sh.time.mk/c/e4232d57a3/pas-dy-vazhdimeve-raptors-fitojne-dramen-ndaj-bucks.html Pas dy vazhdimeve, Raptors fitojnë dramën ndaj Bucks - Botasot - 12:32 20/05 Mon, 20 May 2019 10:32:24 +0000 Botasot - 12:32 20/05
Një ndeshje fantastike u zhvillua mes dy skuadrave finaliste të Konferencës së Lindjes. Spektakël i vërtetë në ndeshjen e tretë të serisë finale në Konferencën e Lindjes në NBA.
SuperSport: NBA, Raptors mposhtin Bucks pas 2 kohëve shtesë, hapin garën!
Telegrafi: Toronto fiton pas dy shtesave dhe ngushton epërsinë e Milwaukee Bucks
Zeri: Raptors triumfojnë ndaj Bucks
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Basketboll
Goga Basket, kampione e Shqipërisë në Basketboll për meshkuj | ABC News https://sh.time.mk/c/916e2c2b35/goga-basket-kampione-e-shqiperise-ne-basketboll-per-meshkuj.html Goga Basket, kampione e Shqipërisë në Basketboll për meshkuj - ABC News - 12:41 20/05 Mon, 20 May 2019 10:41:59 +0000 ABC News - 12:41 20/05
Goga Basket u shpall kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, për herë të parë në histori. Skuadra e themeluar vetëm 2 vjet më parë, mundi Teutën në finalen e pestë.
Top Channel: Goga Basket, kampion për herë të parë në basketboll për meshkuj
RTSH: Basketboll, Goga Basket shpallet kampione e Shqipërisë
SuperSport: Djemtë e Goga Basket mposhtin Teutën dhe marrin titullin kampion
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Basketboll
NBA, Warriors ngre epërsinë në 3-0 në finalen e Konferecës Perëndimore | Medial https://sh.time.mk/c/82a79058e0/nba-warriors-ngre-epersine-ne-3-0-ne-finalen-e-konfereces-perendimore.html NBA, Warriors ngre epërsinë në 3-0 në finalen e Konferecës Perëndimore - Medial - 15:42 19/05 Sun, 19 May 2019 13:42:03 +0000 Medial - 15:42 19/05
Golden State Warriors ka bërë një hap para drejt finales së madhe në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA), pasi mbrëmë shtoi epërsinë në 3-0 përballë Portland Trail Blazers në finalen e Konferencës ...
SuperSport: Play Off: 36 pikë të “Splash Brother”, Warriors një fitore larg finales
Telegrafi: Kampioni në fuqi pa problem ndaj Portlandit, vetëm një fitore larg finales së madhe
Zeri: Warriors, një fitore larg finales së madhe
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Basketboll
KB Shkupi me iniciativë për ndërtimin e një palestre me të gjitha standardet në Komunën e Çairit | InfoSport https://sh.time.mk/r/NONE/f7833a72b3/kb-shkupi-me-iniciative-per-ndertimin-e-nje-palestre-me-te-gjitha-standardet-ne-komunen-e-cairit.html KB Shkupi me iniciativë për ndërtimin e një palestre me të gjitha standardet në Komunën e Çairit - InfoSport - 16:01 19/05 Sun, 19 May 2019 14:01:48 +0000 InfoSport - 16:01 19/05
Me iniciativë të Klubit të basketbollit “SHKUPI” si dhe Klubit të basketbollit për femra KBF SHKUPI, të cilët garojnë në Superligën e Maqedonisë së Veriut, është inciuar ndërtimi i një palestre ...
]]>
Basketboll