shqip.TIME.mk - Lajme aktuale https://sh.time.mk/ shqip.TIME.mkhttps://sh.time.mk/images/LOGO.pnghttps://sh.time.mk/ mk Fri, 19 Jul 2019 07:36:23 +0000 600 Vodhi paratë dhe celularët në një dyqan në Tiranë, shihni pamjet si veproi | Botasot https://sh.time.mk/c/222140bfd5/vodhi-parate-dhe-celularet-ne-nje-dyqan-ne-tirane-shihni-pamjet-si-veproi.html Vodhi paratë dhe celularët në një dyqan në Tiranë, shihni pamjet si veproi - Botasot - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:31 +0000 Botasot - 09:15 19/07
Arrestohet një person, i cili u identifikua nëpërmjet pamjeve filmike, pasi kishte vjedhur dy telefona celularë me vlerë rreth 70.000 lekë në një dyqan celularësh.
ABC News: Kapet hajduti i celularëve
Gazeta Express: Kapet mat nga kamerat, djali vjedh dy celularë në dyqan
Top Channel: Vodhi dy celular të shtrenjtë, “tradhtohet” nga kamerat e dyqanit
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme aktuale
Maqedonia e Veriut dhe Serbia do të bashkëpunojnë në fushën e digjitalizimit | Zhurnal https://sh.time.mk/c/5011f5eb70/maqedonia-e-veriut-dhe-serbia-do-te-bashkepunojne-ne-fushen-e-digjitalizimit.html Maqedonia e Veriut dhe Serbia do të bashkëpunojnë në fushën e digjitalizimit - Zhurnal - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:09 +0000 Zhurnal - 09:15 19/07
Shkup, 19 korrik – Zhurnal.mk – Memorandum për bashkëpunim në fushën e digjitalizimit sot në Shkup do të nënshkruajnë Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës dhe Zyrës për teknologji ...
Botasot: Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi
Telegrafi: Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi
]]>
Lajme aktuale
Mediat serbe me plotë dezinformata për dhe rreth Katica Janevës | Portalb https://sh.time.mk/c/8982d9bfdb/mediat-serbe-me-plote-dezinformata-per-dhe-rreth-katica-janeves.html Mediat serbe me plotë dezinformata për dhe rreth Katica Janevës - Portalb - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:22 +0000 Portalb - 09:15 19/07
Portali serb “Informer” ka dalë me tekst me të cilin prej në titull e dezinformon opinionin. Në konstruksionin voluminoz të titullit: “Afera “Reket” e trondit Maqedoninë e Veriut!” “Ra” Boki 13, ...
Ina: Plani për rrënimin e Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut, flet gazetari maqedonas
Portalb: Ekspertët: Me lendët e PSP-së në procedurë janë të mundshme vonesa dhe vjetërsime
Shqipmedia: Ja cili shtet fqinj i doli në mbrotje biznismenit Orce Kamçev nga Boki 13
100 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme aktuale
FOTO/Mbyllje të biznesit për mos lëshim të kuponit, Rama: Zero tolerancë | Medial https://sh.time.mk/c/6a008a2cdb/foto-mbyllje-te-biznesit-per-mos-leshim-te-kuponit-rama-zero-tolerance.html FOTO/Mbyllje të biznesit për mos lëshim të kuponit, Rama: Zero tolerancë - Medial - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:22 +0000 Medial - 09:35 19/07
TIRANË, 19 korrik /MEDIAL – I. Vata/ – Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se to të ketë tolerancë zero në luftën kundër informalitetin. Kryeministri Rama thekson se për të gjithë ata që nuk ...
Botasot: Nuk lëshuan kuponin, Rama publikon fotot: Iu mbyllet aktiviteti
SOT: Edi Rama me dorë të fortë që në mëngjes, jep mesazhin e rëndësishëm: Zero tolerancë!
Albeu.com: "Zero tolerancë", Rama vijon të publikojë foto nga subjektet e mbyllura nga Tatimet (FOTO LAJM)
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lajme aktuale
RMV, nuk ka informata zyrtare se është anuluar takimi i liderëve | Portalb https://sh.time.mk/c/41f4bb8923/rmv-nuk-ka-informata-zyrtare-se-eshte-anuluar-takimi-i-lidereve.html RMV, nuk ka informata zyrtare se është anuluar takimi i liderëve - Portalb - 08:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:55:22 +0000 Portalb - 08:55 19/07
Takimi i liderëve, që e ka paralajmëruar kryeministri Zoran Zaev është i caktuar për sot dhe në të cilën do të diskutohet kryesisht për Prokurorinë Publike, regjistrimin, ndryshimet në Kodin Zgjedhor ...
Flaka: Kostadinov: Mickoski të tregon nëse ka pasur takim me njërin nga të dyshuarit në “Reket”
Telegrafi: LSDM: Koka e vërtet e oktapodit kriminal është në Bukuresht dhe quhet Gruevskit
Ina: Mickoski: Zaev si nuk i njeh kush janë Kiki dhe Friki, ndërsa e dinë kush ka qenë i shantazhuar
35 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Hapet “Point Retail Park Shkup” me 200 vende të reja pune | Telegrafi https://sh.time.mk/c/3efbf6dc58/hapet-point-retail-park-shkup-me-200-vende-te-reja-pune.html Hapet “Point Retail Park Shkup” me 200 vende të reja pune - Telegrafi - 08:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:45:28 +0000 Telegrafi - 08:45 19/07
Shkupi dhe Maqedonia për herë të parë do kenë Retail Park. U bë hapja zyrtare e parkut për blerje të 22 brendeve të mirënjohura që janë vendosur në këtë park që në vete përmban edhe shumë hapësirë ...
Alsat: Hapet “Retail Park”, i pari i llojit të vet në Maqedoninë e V.
Medial: Filloi me punë POINT RETAIL PARK (FOTO)
Flaka: Hapet “Retail Park”, i pari i llojit të vet në Maqedoninë e Veriut
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Maqedoni
Moti sot me diell dhe vranësira mesatare | Zhurnal https://sh.time.mk/c/b25e81fe32/moti-sot-me-diell-dhe-vranesira-mesatare.html Moti sot me diell dhe vranësira mesatare - Zhurnal - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:09 +0000 Zhurnal - 09:15 19/07
Shkup, 19 korrik – Zhurnal.mk – Sot në mëngjes po mban mot me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite pritet të ketë paraqitje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe vetëtima.
Telegrafi: Shqipëria me temperatura të larta, ky është moti për sot
Medial: Moti, e premte 19 korrik 2019!
Gazeta Express: Moti sot në Kosovë, këto do të jenë temperaturat
26 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
Rektori i universitetit të Pejës: Vendimi i KShC-së, i padrejtë dhe i ndikuar nga politika | Telegrafi https://sh.time.mk/c/37d1d64511/rektori-i-universitetit-te-pejes-vendimi-i-kshc-se-i-padrejte-dhe-i-ndikuar-nga-politika.html Rektori i universitetit të Pejës: Vendimi i KShC-së, i padrejtë dhe i ndikuar nga politika - Telegrafi - 08:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:45:28 +0000 Telegrafi - 08:45 19/07
Rektori i Universitetit Publik të Pejës “Haxhi Zeka”, Fadil Millaku, e ka quajtur të padrejtë dhe të ndikuar nga politika vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) për mosakreditimin e këtij ...
Koha.net: Haradinaj e Bytyqi rrezikojnë paditje për keqpërdorim të detyrës zyrtare
Lajmi.net: Kolegji Iliria letër të hapur institucioneve: AKA ka bërë shkelje – KSHC nuk mund të jetë mbi ligjin
Telegrafi: Haxhiu: Mbyllja e universiteteve shqetësuese, po bëhet biznes me arsimin e lartë
63 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kosovë
“Teatrit do boshatiset hajdutçe”, aktorët e kalojnë natën përpara godinës | Top Channel https://sh.time.mk/c/16cd9d4ab3/teatrit-do-boshatiset-hajdutce-aktoret-e-kalojne-naten-perpara-godines.html “Teatrit do boshatiset hajdutçe”, aktorët e kalojnë natën përpara godinës - Top Channel - 08:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:45:03 +0000 Top Channel - 08:45 19/07
Që nga mesnata e deri në mëngjes, para Teatrit Kombëtar kanë qëndruar me dhjetëra qytetarë, duke iu përgjigjur thirrjes së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për të mos lejuar zbrazjen fshehurazi të ...
Mapo: Qytetarët nuk lejojnë zbrazjen natën të Teatrit Kombëtar
SOT: Merita Smaja: Artisti sot nëpërkëmbet, Ministria e Kulturës nuk ka bërë asgjë për teatrot vendore
Zhurnal: Budina: Teatri i ri, preteksti për të marrë truallin për të ndërtuar kullat
16 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
Kuvendi i Shqipërisë në pushim, miratoi ndryshimet në Kodin Penal dhe koncesionet për 2 rrugë | Koha.net https://sh.time.mk/c/6d4550735d/kuvendi-i-shqiperise-ne-pushim-miratoi-ndryshimet-ne-kodin-penal-dhe-koncesionet-per-2-rruge.html Kuvendi i Shqipërisë në pushim, miratoi ndryshimet në Kodin Penal dhe koncesionet për 2 rrugë - Koha.net - 09:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:05:12 +0000 Koha.net - 09:05 19/07
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e fundit të këtij sesioni parlamentar disa ligje të debatuara. Bëhet fjalë për dy koncesione për rrugët, Milot-Balldre, i cili u miratua me 79 vota pro dhe ...
VOA: Tiranë, parlamenti miraton dy koncesione të shtrenjta rrugore
RTSH: Kufizohen koncesionet pas kritikave të FMN-së, jo më PPP për rrugët
Durres Lajm: Deputetja e Durrësit: Ja pse votova kundër në Kuvend për dy PPP-të e rrugëve (VIDEO)
22 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shqipëri
E quajti “kërcënim të madh” ushtrinë e Kosovës, Vulinit i reagojnë nga Kosova | Botasot https://sh.time.mk/c/915c7e1e85/e-quajti-kercenim-te-madh-ushtrine-e-kosoves-vulinit-i-reagojne-nga-kosova.html E quajti “kërcënim të madh” ushtrinë e Kosovës, Vulinit i reagojnë nga Kosova - Botasot - 22:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 20:55:23 +0000 Botasot - 22:55 18/07
Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, në një deklarat të ti tha se kërcënimi më i madh për sigurinë në Ballkan është formimi i ushtrisë së Kosovës dhe "përpjekjet për formimin e ...
VOA: Gjenerali Wolters, vizitë në Kosovë
Evropaelire: Haradinaj kërkon nga komandanti i NATO-s mbështetjen për avancimin e FSK-së
Telegrafi: Haradinaj takohet me komandantin e NATO-së, flasin për anëtarësimin e Kosovës në Paktin Veri-Atlantik
41 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Rajon
Rikonstruktim i madh në Qeverinë e Kroacisë | Telegrafi https://sh.time.mk/c/f8c11f938a/rikonstruktim-i-madh-ne-qeverine-e-kroacise.html Rikonstruktim i madh në Qeverinë e Kroacisë - Telegrafi - 23:05 18/07 Thu, 18 Jul 2019 21:05:24 +0000 Telegrafi - 23:05 18/07
Në një rikonstruktim të madh të Qeverisë së Kroacisë, të cilën dje publikisht e bëri të ditur kryeministri kroat Andrej Plenkoviç, pesë ministra janë larguar ose kanë ofruar dorëheqje, një ministër ...
Zhurnal: Me urdhër të Kitaroviq, kryeministri Plenkoviç ndryshon përbërjen e kabinetit
Lajmi.net: Me urdhër të Kitaroviq, kryeministri Plenkoviq ndryshon përbërjen e kabinetit
Ina: Ndryshime në Qeverinë kroate
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Rajon
​Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/2c33e664ff/komisioni-per-mbikeqyrjen-e-financave-mblidhet-serish-per-raportin-e-auditimit-te-postes.html ​Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës - Gazeta Express - 07:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 05:35:02 +0000 Gazeta Express - 07:35 19/07
Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike do të mblidhet për të shqyrtuar raportet e auditimit të dy ndërmarrjeve publike. Fillimisht, do të bëhet shqyrtimi i raportit të auditimit të KRU ...
Botasot: Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës
Zeri: Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sot për dy ndërmarrje publike
Telegrafi: Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave mblidhet sërish për raportin e auditimit të Postës
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Ekonomi
​ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/672c9d0ca8/atk-prezanton-te-arriturat-per-gjashtemujorin-e-pare-te-ketij-viti.html ​ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti - Gazeta Express - 07:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 05:35:02 +0000 Gazeta Express - 07:35 19/07
Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj, sot do të mbajë konferencë për media, në të cilën do të prezantohen të arriturat e Administratës Tatimore të Kosovës për periudhën Janar-Qershor 2019.
Telegrafi: ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti
Botasot: ATK prezanton të arriturat për gjashtëmujorin e parë të këtij viti
]]>
Ekonomi
SHBA shkatërroi dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit, thotë Presidenti Trump | Zhurnal https://sh.time.mk/c/2f53200460/shba-shkaterroi-dronin-iranian-ne-ngushticen-e-hormuzit-thote-presidenti-trump.html SHBA shkatërroi dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit, thotë Presidenti Trump - Zhurnal - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:08 +0000 Zhurnal - 09:35 19/07
Presidenti Donald Trump ka thënë se marina amerikane shkatërroi një avion iranian në ngushticën e Hormuzit. Ai tha se anija amfibike e sulmit të USS Boxer “mori masa mbrojtëse” të enjten pasi që ...
Medial: Irani mohon rrëzimin e dronit nga SHBA-ja
Evropaelire: SHBA-ja rrëzon një aeroplan pa pilot iranian
Botasot: SHBA rrëzoi një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit
34 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Shkon në 33 numri i të vdekurve nga zjarrvënia e qëllimshme në Japoni (VIDEO) | Alsat https://sh.time.mk/c/7581e73375/shkon-ne-33-numri-i-te-vdekurve-nga-zjarrvenia-e-qellimshme-ne-japoni-video.html Shkon në 33 numri i të vdekurve nga zjarrvënia e qëllimshme në Japoni (VIDEO) - Alsat - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:20 +0000 Alsat - 09:35 19/07
Ka shkuar në 33 numri i të vdekurve pas një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë. Veç tyre edhe numri i të plagosurve është rritur.
Top Channel: Zjarri në Japoni, rritet numri i viktimave
VOA: Zjarri në Kioto shkakton të vdekur
Botasot: Zjarri në studion e animacionit në Japoni, 33 të vdekur
37 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Bota
Partia e kryeministrit thonë se janë të gatshëm për zgjedhje | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/93bddd984a/partia-e-kryeministrit-thone-se-jane-te-gatshem-per-zgjedhje.html Partia e kryeministrit thonë se janë të gatshëm për zgjedhje - Gazeta Express - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:01 +0000 Gazeta Express - 09:25 19/07
Partnerët e koalicionit qeverisës po vazhdojnë goditjet ndaj njëri-tjetrit ende pa e përfunduar gjysmën e mandatit. Ditë më parë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar ...
Zeri: Dridhje e fortë e koalicionit
Koha.net: Vazhdojnë përplasjet brenda koalicionit qeverisës
Zeri: Veseli takon kryetarin e Komisionit për Politikë të Jashtme në Senatin Amerikan
51 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Hoti e pyet Kadri Veselin: Pse po nervozohesh kur përmenden vrasjet e aktivistëve të LDK’së | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/96f058bf28/hoti-e-pyet-kadri-veselin-pse-po-nervozohesh-kur-permenden-vrasjet-e-aktivisteve-te-ldk-se.html Hoti e pyet Kadri Veselin: Pse po nervozohesh kur përmenden vrasjet e aktivistëve të LDK’së - Gazeta Express - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:01 +0000 Gazeta Express - 09:25 19/07
Kreu i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti nga Amerika ka kritikuar ashpër kreun e PDK-së, Kadri Veselin e deklaratën e tij për historianin Jusuf Buxhovi.
Botasot: Reagon Buxhovi, tregon a është tërhequr nga qëndrimet e tij rreth UÇK-së
Telegrafi: Komentohet tërheqja e Jusuf Buxhovit nga deklaratat për UÇK-në dhe debati për vrasjet e pasluftës
Gazeta Tema: Whataboutism-i i Kadri Veselit
24 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kulturë
Goditet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës, 12 të arrestuar | Botasot https://sh.time.mk/c/9e9d45ca86/goditet-banda-shqiptaro-italiane-e-trafikut-te-droges-12-te-arrestuar.html Goditet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës, 12 të arrestuar - Botasot - 09:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:05:30 +0000 Botasot - 09:05 19/07
Goditet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës, duke vënë në pranga 12 persona. Grupi kriminal vepronte në zonën e Messina në Itali dhe kishte në përbërje shqiptarë dhe italianë.
Gazeta Express: Shkatërrohet banda italo- shqiptare në Messina, në pranga 12 persona
Albeu.com: Shkatërrohet banda italo-shqiptare në Itali, arrestohen 12 persona
BalkanWeb: Shkatërrohet banda shqiptaro-italiane e trafikut të drogës
8 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
11 aksidente në Shkup, lëndohen 7 persona | Zhurnal https://sh.time.mk/c/43e0b92e55/11-aksidente-ne-shkup-lendohen-7-persona.html 11 aksidente në Shkup, lëndohen 7 persona - Zhurnal - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:10 +0000 Zhurnal - 09:25 19/07
Shkup, 19 korrik- 7 persona janë lënduar rëndë në 6 aksidente nga gjithsej 11 aksidente që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në Shkup. Në 5 aksidente është shkaktuar dëm material, transmeton ...
Telegrafi: Dy persona janë lënduar në aksidente trafiku në Shkup
Zhurnal: Shkup, 5 persona të lënduar në 10 aksidente rrugore
Botasot: Dy persona janë lënduar në aksidente trafiku në Shkup
11 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kronika
Klopp: Të paktën edhe tri vite jam në Liverpool | Telegrafi https://sh.time.mk/c/6656e274ae/klopp-te-pakten-edhe-tri-vite-jam-ne-liverpool.html Klopp: Të paktën edhe tri vite jam në Liverpool - Telegrafi - 09:25 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:25:06 +0000 Telegrafi - 09:25 19/07
Bosi i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka siguruar tifozët se ndihet i lumtur me mbështetjen e tyre dhe të klubit. The Reds janë duke zhvilluar fazën përgatitore në SHBA, ku u befasua me një pyetje të ...
Botasot: Klopp tregon sa gjatë do të qëndrojë te Liverpooli
Zeri: Kontratë e re me Liverpoolin? Flet Klopp
Lajmi.net: Klopp flet për merkaton e Liverpoolit
15 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
“Bie” edhe Kukësi, barazimi në shtëpi me Debrecenin nuk mjafton | RTSH https://sh.time.mk/c/81eafd7f18/bie-edhe-kukesi-barazimi-ne-shtepi-me-debrecenin-nuk-mjafton.html “Bie” edhe Kukësi, barazimi në shtëpi me Debrecenin nuk mjafton - RTSH - 09:15 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:15:11 +0000 RTSH - 09:15 19/07
Pas Teutës dhe Laçit më herët, edhe Kukësi e ka mbyllur të enjten në mbrëmje që në turin e parë eliminatore aventurën e tij në Ligën e Evropës, pasi nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi ...
Top Channel: Europa League/ Eleminohen 3 ekipet shqiptare
ABC News: Nuk ka surpriza në Europa League, eliminohen Kukësi
Koha.net: Ekipet shqiptare eliminohen nga Liga e Evropës
25 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Futboll
Premtimi i madh i Kastratit: Për Kosovën japim 100% | Zeri https://sh.time.mk/c/39e3487cff/premtimi-i-madh-i-kastratit-per-kosoven-japim-100.html Premtimi i madh i Kastratit: Për Kosovën japim 100% - Zeri - 14:25 18/07 Thu, 18 Jul 2019 12:25:16 +0000 Zeri - 14:25 18/07
Basketbollistët e Kosovës po vazhdojnë me përgatitje sipas planit për të qenë të gatshëm para ndeshjeve me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe. Federata e Basketbollit e Kosovës njofton se stërvitjet ...
Telegrafi: Dardan Berisha: Po përgatitemi maksimalisht, duam përkrahjen e tifozëve për kualifikim
Gazeta Express: Kastrati: Do të japim 100% nga vetja për Kosovën
Zeri: Berisha: Duam përkrahjen e tifozëve për kualifikim
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Basketboll
Kosova zhvilloi ndeshje fantastike përballë Suedisë | Botasot https://sh.time.mk/c/58580a3c30/kosova-zhvilloi-ndeshje-fantastike-perballe-suedise.html Kosova zhvilloi ndeshje fantastike përballë Suedisë - Botasot - 11:25 18/07 Thu, 18 Jul 2019 09:25:19 +0000 Botasot - 11:25 18/07
Basketbollistët e Kosovës U-20 zhvilluan një ndeshje fantastike përballë Suedisë, por nuk mjaftoi, duke u mundur në fund 68:63 në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Portugali.
Telegrafi: Kosova U-20 pëson humbje në momentet e fundit nga Suedia
Lajmi.net: Kosova U20 mposhtet në çastet e fundit nga Suedia
]]>
Basketboll
Menaxheri i Schumacherit: Vettel nuk është trashëgimtar i Michaelit | Telegrafi https://sh.time.mk/c/0d46d0fb96/menaxheri-i-schumacherit-vettel-nuk-eshte-trashegimtar-i-michaelit.html Menaxheri i Schumacherit: Vettel nuk është trashëgimtar i Michaelit - Telegrafi - 08:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:45:05 +0000 Telegrafi - 08:45 19/07
Nuk ishte një javë e lehtë për Sebastian Vettelin. Së pari, ishte shtypi italian që i bëri kritika të ashpra për aksidentin me Max Verstappen në Grand Prix të Britanisë së Madhe 2019.
Zhurnal: Menaxheri i Schumacherit: Vettel nuk është trashëgimtar i Michaelit
RTSH: Mediat italiane “kryqëzojnë” Vettel
]]>
Motosport
Mayweather dëshiron duelin me Khabib | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/183da422e7/mayweather-deshiron-duelin-me-khabib.html Mayweather dëshiron duelin me Khabib - Lajmi.net - 22:05 18/07 Thu, 18 Jul 2019 20:05:00 +0000 Lajmi.net - 22:05 18/07
I pamposhturi po kërkon që pas duelit me Conor McGregor të përballet me një tjetër yll nga UFC. Menaxheri i rusit ka konfirmuar se Mayweather po i kërkon duel klientit të tij, transmeton lajmi.net.
Zeri: Menaxheri i Khabibit tallet keq me Mayweatherin: Po i mbarojnë paratë
Botasot: "Mayweather i rrënuar, po i lutet Khabibit"
Gazeta Express: Menaxheri i Khabibit: Mayweatherit i janë harxhuar paratë dhe po na lut për një meç
7 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sporte te tjera
Federata Botërore e Xhudos vendos që të punojë statujën e bronztë për Majlinda Kelmendin | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/4f6eeca37a/federata-boterore-e-xhudos-vendos-qe-te-punoje-statujen-e-bronzte-per-majlinda-kelmendin.html Federata Botërore e Xhudos vendos që të punojë statujën e bronztë për Majlinda Kelmendin - Lajmi.net - 22:35 18/07 Thu, 18 Jul 2019 20:35:00 +0000 Lajmi.net - 22:35 18/07
Kosovarja ka shënuar suksese të jashtëzakonshme në sportin e xhudos, duke bërë marketing edhe për shtetin e Kosovës. Arritja më e madhe e Majlindës mbetet medalja e artë olimpike, e fituar në Rio De ...
Zeri: Lajm i madh: Driton Kuka konfirmon se Majlinda Kelmendit do t' ngritet një statujë
Koha.net: Statujë e bronztë për Majlinda Kelmendin
Gazeta Express: Driton Kuka konfirmon se Majlinda Kelmendit do t’i ndërtohet një statujë
10 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Sporte te tjera
Instagram do heqë numrin e “like”-ve në postime | Mapo https://sh.time.mk/c/4e557290b0/instagram-do-heqe-numrin-e-like-ve-ne-postime.html Instagram do heqë numrin e “like”-ve në postime - Mapo - 08:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:35:14 +0000 Mapo - 08:35 19/07
Instagram do t’ju heqë mundësinë për të parë numrin e “Like” në postime. Rrjeti social e ka nisur testin në vende të ndryshme. Ju gjithsesi mund të jepni pëlqimin tuaj në një përmbajtje të caktuar, ...
Portalb: Instagrami vjen me një risi dhe jo të gjithë janë të lumtur për këtë fakt
Telegrafi: Instagram po e zgjeron testimin e largimit të pëlqimit të fotografive
SOT: Ndaloi së funksionuari gjatë natës, Instagram sjell ndryshimin që nuk do ju pëlqejë aspak
20 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Teknologji
Elon Musk nuk ndalon tani vjen me një ide edhe më të çmendur | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/805970fd2a/elon-musk-nuk-ndalon-tani-vjen-me-nje-ide-edhe-me-te-cmendur.html Elon Musk nuk ndalon tani vjen me një ide edhe më të çmendur - Lajmi.net - 21:04 18/07 Thu, 18 Jul 2019 19:04:56 +0000 Lajmi.net - 21:04 18/07
Elon Musk njëri prej personave më të arritshëm sa i përket aspektit teknologjik që njihet edhe me idet e tij të rralla, të martën mbrëma ka konfirmuar se kompania e tij është në proces e sipër duke ...
Alsat: Musk: Do të lidhim trurin e njeriut me kompjuterin, për momentin eksperimenti po zhvillohet te derrat
Telegrafi: Elon musk dëshrion të fus kompjuterë në trurin e njeriut (VIDEO)
Top Channel: Shokon Musk/ Planifikohet lidhja e trurit të njeriut me kompjuterin
18 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Teknologji
Horoskopi ditor, e premte 19 korrik 2019 | Botasot https://sh.time.mk/c/8e885e7c43/horoskopi-ditor-e-premte-19-korrik-2019.html Horoskopi ditor, e premte 19 korrik 2019 - Botasot - 06:05 19/07 Fri, 19 Jul 2019 04:05:30 +0000 Botasot - 06:05 19/07
Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Mund të planifikoni projekte të cilat mund ti vini në ...
Botasot: Horoskopi ditor, e Enjte 18 Korrik 2019
Gazeta Express: Çfarë dite do të keni sot? Lexo horoskopin
SOT: Gjithçka mbi punën, shëndetin dhe ndjenjat, njihuni me parashikimin e horoskopit sipas astrologut italian Paolo Fox
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Lifestyle
Shtoni peshë shëndetshëm me këto metoda natyrale | Botasot https://sh.time.mk/c/240fd51705/shtoni-peshe-shendetshem-me-keto-metoda-natyrale.html Shtoni peshë shëndetshëm me këto metoda natyrale - Botasot - 23:05 18/07 Thu, 18 Jul 2019 21:05:25 +0000 Botasot - 23:05 18/07
Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër të dobët. Ky është një shqetësim real pasi të qënit nën peshë mund të jetë i ...
Albeu.com: 12 mënyra për të rënë në peshë pas moshës 40 vjeç
Gazeta Express: Shtoni peshë shëndetshëm me këto metoda natyrale
]]>
Lifestyle
Kosovarët bojkotojnë Ulqinin | Gazeta Express https://sh.time.mk/c/f1cad741a4/kosovaret-bojkotojne-ulqinin.html Kosovarët bojkotojnë Ulqinin - Gazeta Express - 08:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:55:01 +0000 Gazeta Express - 08:55 19/07
Plazhi i Madh ose në të folurën ulqinake: Plazha Madhe, edhe pse bregdeti më i frekuentuar nga kosovarët për shumë vite me radhë, sivjet nuk mund të thuhet një gjë e tillë.
Zeri: Kosovarët bojkotojnë Ulqinin, kjo është arsyeja
Portalb: 6 plazhet më romantike në Itali
Lajmi.net: Kosovarët bojkotojnë Ulqinin, kjo është arsyeja
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Kuriozitete
Këshilla e një fotografe për të ftuarit në darsma | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/e161716e8c/keshilla-e-nje-fotografe-per-te-ftuarit-ne-darsma.html Këshilla e një fotografe për të ftuarit në darsma - Lajmi.net - 19:45 18/07 Thu, 18 Jul 2019 17:45:10 +0000 Lajmi.net - 19:45 18/07
“Lini telefonat për një herë në jetën tuaj, dhe shijojeni momentin” Hannah Stanely- fotografe ishte duke e kapur një foto tejet të mirë të momentit kur babi i nuses po e përcillte në altar të bijën e ...
Botasot: Këshilla e një fotografe për të ftuarit në dasma
Tetova Sot: Këshilla e një fotografe për të ftuarit në darsma
]]>
Kuriozitete
Shtatë gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë | Telegrafi https://sh.time.mk/c/1609045299/shtate-gjerat-qe-duhet-te-beni-me-partnerin-perpara-se-te-flini-gjume.html Shtatë gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë - Telegrafi - 18:55 18/07 Thu, 18 Jul 2019 16:55:14 +0000 Telegrafi - 18:55 18/07
Të qenit çift është një ndjenjë vërtetë e kënaqshme, ndihesh e lumtur, plot, e dashuruar, në qetësi me veten, por nuk mund ta shmangim faktin që mes një çifti ka gjithmonë diskutime për çështje nga ...
Botasot: Shtatë gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini
Portalb: 7 gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë
Tetova Sot: 7 gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Love
Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë | Alsat https://sh.time.mk/c/238d092786/cifti-71-vjet-te-martuar-vdesin-ne-nje-dite.html Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë - Alsat - 22:04 17/07 Wed, 17 Jul 2019 20:04:58 +0000 Alsat - 22:04 17/07
Ata kishin 71 vite që ishin martuar, dhe ikën nga kjo botë në një ditë. Bëhet fjalë për çiftin Herbert DeLaigle, 94-vjeçar, dhe Frances Delaigle, 88-vjeçare, transmeton ...
Koha.net: Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë
Medial: Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë
Portalb: Çifti 71 vjet të martuar ndërruan jetë në një ditë
6 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Love
“Më mungon”/ Arbana Osmani i shpreh publikisht dashurinë, Eduarti i kthen përgjigjen romantike (FOTO) | SOT https://sh.time.mk/c/845259c696/me-mungon-arbana-osmani-i-shpreh-publikisht-dashurine-eduarti-i-kthen-pergjigjen-romantike-foto.html “Më mungon”/ Arbana Osmani i shpreh publikisht dashurinë, Eduarti i kthen përgjigjen romantike (FOTO) - SOT - 09:35 19/07 Fri, 19 Jul 2019 07:35:25 +0000 SOT - 09:35 19/07
Prej kohësh në media është përfolur për një lidhje mes moderatores Arbana Osmani dhe regjisorit, Eduart Grishaj. Ndonëse dyshja nuk kanë folur lidhur me këtë, ata janë kapur ‘mat’ nëpër rrugët e ...
Gazeta Express: “Më mungon”, Arbana i shpreh publikisht dashurinë Eduartit
Albeu.com: Ku është ajo është dhe ai, Arbana dhe Eduarti "mat" për të disatën herë (FOTO LAJM)
Zhurnal: Arbana e lumtur pranë Jonit të vogël
10 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Showbiz
Ç’do ndodhë me emisionin ‘Xing’? Ermal Mamaqi flet për largimin nga ‘Tv Klan’ | SOT https://sh.time.mk/c/94349f0f23/c-do-ndodhe-me-emisionin-xing-ermal-mamaqi-flet-per-largimin-nga-tv-klan.html Ç’do ndodhë me emisionin ‘Xing’? Ermal Mamaqi flet për largimin nga ‘Tv Klan’ - SOT - 08:55 19/07 Fri, 19 Jul 2019 06:55:18 +0000 SOT - 08:55 19/07
Ditët e fundit në shtypin rozë është përfolur për një largim të mundshëm të Ermal Mamaqit nga Tv Klan. Lidhur me këto, moderatori ka folur vetë. Mamaqi ishte i ftuar në emisionin “3-shat”, ku ndër të ...
Albeu.com: A do largohet "Xing-u" nga Klani, Ermal Mamaqi flet për herë të parë
SOT: Çfarë ndodhi? Nxehet keq situata, Ermal Mamaqi shtyn me nerva moderatorin e njohur (VIDEO)
Botasot: Ermal Mamaqi flet për largimin nga Klan dhe a do vazhdojë më “Xing”
5 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Showbiz
Disa nga vitaminat që gratë duhet t’i marrin pas menopauzës | Botasot https://sh.time.mk/c/299c404476/disa-nga-vitaminat-qe-grate-duhet-t-i-marrin-pas-menopauzes.html Disa nga vitaminat që gratë duhet t’i marrin pas menopauzës - Botasot - 07:45 19/07 Fri, 19 Jul 2019 05:45:29 +0000 Botasot - 07:45 19/07
Menopauza mund të përfshijë edhe rritjen e rrezikut për zhvillimin e disa sëmundjeve dhe problemeve shëndetësore. Me rënien e niveleve të estrogjenit, rritet rreziku për zhvillimin e osteoporozës dhe ...
Botasot: Vitamina A lufton aknet dhe shenjat e tyre
Zhurnal: Vitamina B6 e rëndësishme për shëndetin e trurit
Telegrafi: Dy vitamina të cilat assesi nuk bën t’i konsumoni bashkë, sepse mund të shkaktojnë sulm në tru apo sulm në zemër
9 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet
A mundet një “zemër e thyer” të ndikoj në sëmundjen e kancerit? Përgjigjen ekspertët | Lajmi.net https://sh.time.mk/c/1f7b318b20/a-mundet-nje-zemer-e-thyer-te-ndikoj-ne-semundjen-e-kancerit-pergjigjen-ekspertet.html A mundet një “zemër e thyer” të ndikoj në sëmundjen e kancerit? Përgjigjen ekspertët - Lajmi.net - 21:25 18/07 Thu, 18 Jul 2019 19:25:01 +0000 Lajmi.net - 21:25 18/07
Përderisa stresi është shumë i lartë kur humbasim dikë që kemi dashur, studimet e më hershme kanë gjetur se mund të qoj në probleme të zemrës, mirëpo një studim i ri ka gjetur se një në gjashtë ...
Respublica: Provohen lidhje mes sindromës së zemrës së thyer dhe kancerit
Botasot: A mundet një “zemër e thyer” të ndikoj në sëmundjen e kancerit? Përgjigjen ekspertët
Gazeta Tema: Provohen lidhje mes sindromës së zemrës së thyer dhe kancerit
4 artikuj të ndërlidhur »
]]>
Shëndet