Më të rejat

Pas PDK-së edhe Nisma kundër projektit më të madh të Qeverisë Haradinaj: Autostrada e Dukagjinit na ndan me AAK-në

Botasot - I sapo botuar

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha ka thënë se autostrada e Dukagjinit mund të jetë pikë e cila e ndan partinë e tij me AAK-në. Berisha ka thënë se ideja e ndërtimit të autostradës e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Real Madridi nuk pranon të paguajë 70 milionë euro për Eriksenin

Botasot - I sapo botuar

Futbollisti i Danimarkës, Christian Eriksen, mund të mbetet edhe për një edicion pjesë e Tottenhamit, kanë raportuar të hënën mediume të ndryshme. Pas përfundimit të edicionit, Eriksen njoftoi ekipin ...

6 artikuj të ndërlidhur »

SOFT NEWS – Matematikani brilant Turing, imazhi i kartëmonedhës 50 sterlina

Medial - I sapo botuar

LONDËR, 15 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Nuk do të jetë as një grua dhe as Stephen Hawking që do të shfaqet në një prej dy anët e kartëmonedhës britanike prej 50 sterlinash (në anën tjetër si zakonisht do ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Qoftë e fundit!

Botasot - parë: 19 min

Ra Gjeçovi, sot? Jo! Por, a nuk ishte rrënimi i bustit të tij sot në Zllakuqan, veprim armiqësor mbi identitetin tonë? Po, padyshim! Përse atëherë nuk (paska) ra, Shtjefni sot? Sepse, mesazhi që ...

Zbuloni shqiptarin e 6 në Lazio

Botasot - parë: 19 min

Igli Tare ka transferuar edhe një futbollist shqiptar në Lazio. Talenti shqiptar Anxhelo Ndrecka, është lojtari i gjashtë aktualisht në klubin kryeqytetas.

Përveç Katica Janevës edhe një prokuror/e tjetër e involvuar te rasti “Boki 13”?

Zhurnal - parë: 20 min

Shkup, 14 korrik, Zhurnal.mk – Gazetari Branko Gerovski i cili e paralajmëroi aferën 1.5 milionëshe ka shkruar se në këtë aferë janë të involvuar dy prokuror/e.

46 artikuj të ndërlidhur »

Kush e vrau Tahir Zemajn, sipas nipit të të tij, Armendit?

Gazeta Express - parë: 20 min

Nipi i Tahir Zemajt, Armendi, ishte i ftuar të hënën në emisionin Pressing të televizionit T7. Me të u diskutua në lidhje me ish kolonelin, Tahir Zemaj. Ai ka treguar se në kë dyshon që i vrau axhën.

Dëshmija e Armend Zemajt: Unë vetë i pash trupat e ushtarëve të Tahir Zemajt sesi ishin masakruar fatkeqësisht nga shqiptarët

Botasot - parë: 29 min

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherit edhe nipi i Kolonelit Tahir Zemaj, ka qenë i ftuar sonte në emisionin Pressing në T7 për të folur për jetën e ...

Zemaj tregon se pse Tahir Zemaj shkoi në Shqipëri dhe nuk u kthye më në Kosovë

Botasot - parë: 29 min

Nipi i Tahir Zemajt, Armendi, ishte i ftuar të hënën në emisionin Pressing të televizionit T7. Me të u diskutua në lidhje me ish kolonelin, Tahir Zemaj.

Dy letër-porositë që zbuluan trafikun e drogës në Shqipëri, Kosovë e Evropë

Koha.net - parë: 30 min

Dy letër-porosi të mbërritura nga Italia dhe Kosova kanë konfirmuar për Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Shqipëri se grupi i Adylajve, grupi i drejtuar nga Hajri Seferi, grupi i cili kishte ngritur ...

4 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact