Më të rejat

Mbajtja e armëve, Zvicra miraton ligjin e ri

BalkanWeb - parë: 2 orë

Zvicerianët në një referendum kanë votuar nëse duhet miratuar ligji që shtrëngon kushtet për zotërimin e armëve. Para votimit, autoritetet paralajmëruan se refuzimi i ligjit mund të çonte që vendi të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Amerikanët, talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

BalkanWeb - parë: 3 orë

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e shkatërruar nga lufta.

4 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet dr.ogë në autobusin nga Likova, 29 udhëtarë mbahen të ngujuar, nuk mund të bëjnë iftar

Antpress - parë: 3 orë

Në kufirin Serbi-Hungari edhe një herë është gjetur drogë, njoftojnë për Gazetën Lajm disa prej udhëtarëve në autobus. Ata thonë se droga sipas gjitha gjasave është zbuluar te një udhëtar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet dr.ogë në autobusin nga Likova, 29 udhëtarë mbahen të ngujuar, nuk mund të bëjnë iftar

Ina - parë: 3 orë

Në kufirin Serbi-Hungari edhe një herë është gjetur drogë, njoftojnë për Gazetën Lajm disa prej udhëtarëve në autobus. Ata thonë se droga sipas gjitha gjasave është zbuluar te një udhëtar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Jonida Maliqi thyen heshtjen, flet për Eurovizionin

Ina - parë: 4 orë

Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në ...

118 artikuj të ndërlidhur »

Lituania me më së shumti shkencëtare dhe inxhiniere në BE

Portalb - parë: 4 orë

Lituania është vendi i BE-së me përqindjen më të lartë të grave midis shkencëtarëve dhe inxhinierëve, sipas të dhënave zyrtare nga Eurostat. Zyra statistikore ka specifikuar se dy vjet më parë në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Lorik Cana, mysafir special i Lazim Destanit (FOTO)

InfoSport - parë: 4 orë

Shkëndija të dielën pasdite festoi titullin e Kampionit për sezonin 2018/19 dhe në stadiumin e qytetit të Tetovës, kishte festë të madhe. Në ndeshjen e parafundit të sezonit, Shkëndija luajti ndaj ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Limaj mbledhë në Tiranë ministrat e dy Qeverive

Portalb - parë: 4 orë

Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhet udhëzimi, këto janë kushtet për aplikimet në universitet të studentëve të rinj

Ina - parë: 4 orë

Edhe pak ditë i ndajnë mijëra maturantë nga provimet e tyre përpara regjistrimit për në universitet. Përpara se maturantët t’u nënshtrohen provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Londër, Basha promovon albumin me foto nga Shqipëria turistike

Ina - parë: 4 orë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Londër, ka promovuar albumin me foto nga Shqipëria turistike ‘Homeland”.

3 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact