TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Shala: LDK pa Rugovizmin s’ka asnjë kuptim

Lajmi.net - parë: 3 orë

“LDK pa Rugovizmin s’ka asnjë kuptim”, ka thënë Shala. “Rugovizmi nuk është vetëm politikë por mënyrë e sjelljes. Rugovizmi është respektimi i kundërshtarit kosovocentrizmi, miqësitë me partnerët ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Këtu po relaksohet Blero një ditë para dasmës

Lajmi.net - parë: 3 orë

Blero Muharremi dhe Afrona Dika nesër do t’i thonë edhe një herë ‘po’ njëri-tjetrit, shkruan lajmi.net. Çifti do të kurorëzohen në Shqipëri, ndërsa një ditë para dasmës Blero po relaksohet buzë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Itali, 5 Yjet dhe demokratët forcojnë koalicionin

Medial - parë: 3 orë

Lexime: 4 Pas aleancës për qeverinë qendrore Lëvizja 5 Yjet dhe Partia Demokratike në Itali kanë ndërmarrë një tjetër lëvizje që mund të konsolidojë koalicionin mes tyre.

4 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë po ndodh more se na trembët? Artan Hoxha bën reagimin e papritur: Në tavolinë ishte edhe një biznesmen i shpallur ...

SOT - parë: 3 orë

Gazetari Artan Hoxha me anë të një postimi në Facebook ka raguar për takimin me kë ka patur me menaxherin e njohur dhe me presidentin e Skënderbeut. Ai ironizon portalet se nuk e nuk kanë kapur ...

Shkoi në koncert e s’u kthye kurrë, 19-vjeçarja gjendet e vdekur në rrugë

Zeri - parë: 3 orë

Një 19-vjeçare është gjetur e vdekur në rrugë në Britani. Keeley Bunker shkoi të ndiqte një koncert, por nuk u kthye kurrë në shtëpi. Ajo u nda nga shoqëria rreth orës 4:00 të mëngjesit, dhe i humbi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi: Do lahpera të fotografuar me Albin Kurtin po më shkruajnë mesazhe kërcënuese

Zeri - parë: 3 orë

Profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka thënë se është kërcënuar përmes mesazheve nga, siç ka thënë ai, disa persona që kanë fotografi me Albin Kurtin në rrjetet sociale.

Veseli premton ashpërsim të masave ndaj të korruptuarve dhe kriminelëve

Koha.net - parë: 3 orë

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka prezantuar vizionin e tij qeverisës sonte edhe në Ortakoll dhe Korishë të Prizrenit. Ai ka premtuar se do të ndërtojë një sistem më efikas të drejtësisë, i cili do ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kështu dukej Fero para se të bëhej i famshëm

Zeri - parë: 3 orë

Sot e njohim si reper, por të gjithë jemi kureshtarë të dimë si dukej Fero vite më parë. Fero ka hapur arkivat e fotografive, duke u kthyer prapa në kohë dhe solli fotografi nga fëmijëria, shkruan ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shkoi në koncert e s’u kthye kurrë, 19-vjeçarja gjendet e vdekur në rrugë

Tetova Sot - parë: 3 orë

Një 19-vjeçare është gjetur e vdekur në rrugë në Britani. Keeley Bunker shkoi të ndiqte një koncert, por nuk u kthye kurrë në shtëpi. Ajo u nda nga shoqëria rreth orës 4:00 të mëngjesit, dhe i humbi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

SHBA heq tarifat për 400 produkte kineze, zbutet lufta tregtare

Tetova Sot - parë: 3 orë

Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald Trump ka deklaruar se vendimi është marrë pasi negociatat me palën kineze po ...

6 artikuj të ndërlidhur »