TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Carter do të vendos rekordin, kthehet për sezonin e 22-të në NBA

Lajmi.net - parë: 3 orë

Basketbollisti amerikan do të rikthehet për një sezon të 22-të në NBA, për të vendosur një rekord që nuk është parë më herët. Sipas Adrian Wojnarowski të ‘ESPN’, 42 vjeçari do të nënshkruajë ...

Tahiri: Sikur ta kishim kapur shtetin, ne nuk do të kishim probleme me ligjin

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Abelard Tahiri, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se PDK’ja nuk e ka kapur shtetin. Argument për këtë sipas Tahirit është fakti se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri thotë se Haradinaj ia ktheu dinjitetin Kosovës

Gazeta Express - parë: 3 orë

Besnik Tahiri nga koalicioni AAK-PSD ka thënë se përgjatë mandatit qeverisës të Ramush Haradinajt në Kosovë, janë arritur punë dhe rezultate të cilat nuk janë arritur për 18 vjet.

73 artikuj të ndërlidhur »

Itali, 5 Yjet dhe demokratët forcojnë koalicionin

Gazeta Express - parë: 3 orë

Pas aleancës për qeverinë qendrore Lëvizja 5 Yjet dhe Partia Demokratike në Itali kanë ndërmarrë një tjetër lëvizje që mund të konsolidojë koalicionin mes tyre.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Ishte shumë e shpifur” – kujt ia dha puthjen e parë moderatorja bukuroshe

Gazeta Express - parë: 3 orë

Kiara Titon tanimë do ta shohim edhe në Youtube pasi moderatorja ka vendosur t’i përkushtohet kanalit të saj në të cilin do të publikojë momente nga jeta, tutoriale make up e shumë të tjera.

10 artikuj të ndërlidhur »

Familja e gazetares që humbi jetën gjatë lindjes, jep detaje rreth ceremonisë së varrimit

InfoKosova - parë: 3 orë

Lajmi për humbjen e gazetares së re të RTK-së i mërziti të gjithë. Ajo tashmë ka lënë pas vetës tre fëmijë dhe burrin. Gjatë ditës së djeshme ka ndërruar jetë gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani.

48 artikuj të ndërlidhur »

Kështu do të jetë moti për fundjavë

InfoKosova - parë: 3 orë

Të gjithë duan të dinë se si do të jetë moti në fundjavë. E këtë gjë mund ta mësoni tani për dy ditët e ardhshme. Fundjava në Kosovë pritet të karakterizohet me mot të kthjellët dhe me diell, teksa ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Berim Ramosaj: Për Rugovizmin mos të flitet në periudhë zgjedhore (VIDEO)

Medial - parë: 3 orë

Profesori i ekonomisë, Berim Ramosaj, ka thënë se përfaqësuesit e LDK-së, Kujtim Shala, Avdullah Hoti dhe Lumir Abdixhiku ishin konkret në pjesën e dytë të emisionit Zona Zgjedhore kur prezantuan ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Elhaida Dani, Esmeralda shqiptare e “Notre-Dame de Paris”?

Telegrafi - parë: 3 orë

Dëshira për artin, muzikën në veçanti nuk e zbapsën Elhaida Danin në synimin që zërin e saj ta dëgjonte e gjithë bota. Dikur ishte një Elhaida e vogël, e brishtë e plot dëshira! Sot, kritikët e ...

Një shqiptar gjendet i masakruar në mal, në Dölauer Heide të Gjermanisë

Telegrafi - parë: 3 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dölauer Heide të Gjermanisë, pasi një shqiptar 27 vjeçar është vrarë në mënyrë barbare. Siç raporton “Bild”, duke cituar prokurorinë gjermane, trupi i shqiptarit ...

11 artikuj të ndërlidhur »