TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Shpend Ahmeti telefonon Veliajn pas tërmetit

Zeri - parë: 1 orë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, menjëherë pas tërmetit në Shqipëri ka bashkëbiseduar me homologun e tij tiranas, Eriona Veliajn. “Fatmirësisht, kryetari i Tiranës më njoftoi se nuk ka pasoja të ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Kur tërmeti të zë tek berberi

Zeri - parë: 1 orë

11 tërmete goditën sot Shqipërinë. Më i fuqishmi ishte ai i orës 16:00, lëkundjet e të cilit u ndjenë edhe në Kosovë. Nëpër media dhe rrjete sociale janë publikuar imazhe dhe video të shumta që ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Giampaolo: Interi me më shumë përvojë

Koha.net - parë: 1 orë

Trajneri i Milanit, Marco Giampaolo, insiston se dallimi i vetëm ndërmjet ekipit të tij dhe Interit është përvoja. Rossonerët pësuan në shtëpi ndaj Interit me rezultat prej 0-2, transmeton Koha.net.

70 artikuj të ndërlidhur »

Përse vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit mbetet gjithnjë prezente në diskursin publik të Kosovës?

Botasot - parë: 1 orë

Më 21 Shtator u përkujtua në mbarë Kosovën 21 vjetori i vrasjes së kolonel Ahmet Krasniqit. Përveç vdekjes së liderit historik të Kosovës Ibrahim Rugova, humbja e asnjë personaliteti tjetër nuk ka ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Ferat Shala: Zotohemi se do të ndërtojmë një të ardhme më të mirë për shtetin e Kosovës

Botasot - parë: 1 orë

Kandidati i PDK-së për deputet, Ferat Shala është zotuar se në mandatin e ardhshëm të Qeverisë së Kosovës, me Kadri Veselin kryeministër, do të vazhdojnë investimet për mbrojtjen e mjedisit në të ...

Tërmeti nuk ndalon dasmën Vip në Shëngjin

Botasot - parë: 1 orë

Ndonëse Shqipëria është tronditur nga tërmetet, duket se kjo situatë nuk ka ndikuar tek Afrona Dika dhe Blero. Protagonistët e dasmës VIP, i kanë thënë “Po” njëri-tjetrit në një ceremoni përrallore.

39 artikuj të ndërlidhur »

Conte: Fitore e merituar, por duhet të jemi më të djallëzuar në fushë

Botasot - parë: 1 orë

Inter ka hedhur në tapet Milan-in në derbi dhe ka marrë fitoren e katërt radhazi në katër javët e para të kampionatit. Trajneri i zikaltërve, Antonio Conte, e ka komentuar fitoren e arritur në derbi ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti s’e ndali Superligën/ Skënderbeu mundi Teutën, panik në Partizani – Bylis

Top Channel - parë: 1 orë

Këto janë momentet e panikut që përjetuan tifozët e pranishëm në Selman Stërmasi për të ndjekur sfidën mes Partizanit dhe Bylisit për shkak të tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë pasditen e ...

Blero pas kurorëzimit: Jam mashkulli më me fat në botë (FOTO)

Tetova Sot - parë: 1 orë

Blero ndihet mashkulli më me fat që pranë tij ka një grua si Afrona. Pas lidhjes pesë vjeçare Blero dhe Afrona sot i dhanë fund beqarisë, në praninë e qindra personave çifti i thanë ‘Po’ njëri ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Giampaolo: Interi ka më shumë përvojë, Milani tregoi papjekuri

Telegrafi - parë: 1 orë

Marco Giampaolo mendon se dallimi i vetëm ndërmjet Interit dhe Milanit ishte përvoja që kanë Nerazzurrët dhe kjo ndikoi në triumfin e tyre. Rossonerët pësuan me rezultat 2-0 në San Siro në derbin ...

70 artikuj të ndërlidhur »