TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Tregoni vëmendje: 10 shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit për të cilat nuk flitet dhe aq

Telegrafi - parë: 2 orë

Një në gjashtë gra dyshojnë fillimisht për kancer të gjirit falë një simptome që s’ka të bëjë me gungat në gjoks, si për shembull, anomali në thithka apo rënie drastike në peshë Prandaj është me ...

Ambasadori amerikan, mesazh kandidatëve për deputetë

Telegrafi - parë: 2 orë

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka drejtuar një mesazh kandidatëve për deputet që kanë garuar për zgjedhjet e parakohshme që mbahen me 6 tetor.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rrahman Paçarizi: Kjo qeveri do të ecë në shtëpi pasi ta kryejë dialogun me Serbinë (VIDEO)

Medial - parë: 2 orë

Analisti politik Rrahman Paçarizi ka thënë se këto zgjedhje po mbahen për shkak të dialogut dhe pasi të kryhet ky proces atëherë qeveria e re do të shkojë në shtëpi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta pret diplomatin austriak: Vendi që na ka mbështetur në proceset integruese

Medial - parë: 2 orë

Presidenti Meta priti të Ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri, Christian Steiner. Meta tha se ka siguruar diplomatin austriak për një bashkëpunim të ngushtë për të forcuar më tej marrëdhëniet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mijëra të rinj në mbarë botën manifestojnë për klimën

BalkanWeb - parë: 2 orë

Qindra-mijëra të rinj manifestuan të premten në mbarë botën, në atë që është quajtur si mobilizimi më i madh i organizuar ndonjëherë, për t’u bërë thirrje të rriturve që të veprojnë kundër ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gashi: Nuk është fer të diskutohet a e kalon NISMA pragun, Limaj i vetëm i merr 35 mijë vota

Botasot - parë: 2 orë

Astrit Gashi ka thënë se nuk beson Fatmir Limaj ka ambicie për të qenë kryeministër dhe sipas tij ai vet ka thënë se nuk dëshiron të bëhet i pari i qeverisë me 7-8 deputetë.

58 artikuj të ndërlidhur »

Përmbytjet dhe shirat e rrëmbyeshëm përfshijnë Greqinë

Gazeta Express - parë: 2 orë

Një stuhi brenda natës shkaktoi breshër dhe reshje të rënda shiu në pjesë të mëdha të Greqisë, njoftuan mediat lokale sot në mëngjes. Policia dhe zjarrfikësja u thirrën vazhdimisht për të nxjerrë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

DW për Tahirin: Shuajti Lazaratin, por u kanabizua i gjithë vendi

Telegrafi - parë: 2 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje ...

559 artikuj të ndërlidhur »

Kënga “You Can’t Stop The Girl” e Bebe Rexhës i kushtohet Serena Williamsit

Telegrafi - parë: 2 orë

Ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, e ka publikuar versionin audio të këngës “You Can’t Stop The Girl”. Kjo këngë është një prej temave muzikore të filmit “Maleficent: ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Informimi publik për zgjedhje, KQZ-së i kushton 216 mijë euro

Botasot - parë: 2 orë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është përgatitur për zgjedhjet që do të mbahen me 6 tetor. Pos shtypjes së materialeve, spreit e kështu me radhë, KQZ është përkujdesur për informimin publik që do ta ...