TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Nxirren armët në Krujë, qëllohet me armë para banesës, vdes një grua, plagoset një i ri

BalkanWeb - parë: 16 min

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pak para mesnatës në Zezë të Krujës por më pas një prej tyre ka ndërruar jetë. Mësohet se të plagosurit, të afërm me njeri-tjetrin, hallë e nip janë dërguar në ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Edhe nëse je shofer me përvojë, këto 6 këshilla do të hyjnë në punë

Botasot - parë: 16 min

Të jesh një shofer me përvojë nuk do të thotë të dish gjithçka për veturat, ndoshta as shoferët me përvojë nuk i din këto gjëra. Shtypni gjithmonë butonin e riciklimit të ajrit, gjatë kohës që keni ...

Rrahen me grushte në një kafeteri të Vushtrrisë

Botasot - parë: 16 min

Disa persona janë përfshirë në një rrahje mbëmë në një kafeteri të Vushtrrisë. Në video shihet se si filloi rrhaje ku u përfshinë disa personaishte. Ata kanë sulmuar kamarierin për arsye të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

S’kanë të ndalur tërmetet, Shqipëria goditët sërish me 4.9 ballë në mesnatë

Telegrafi - parë: 26 min

Shqipëria sërish përballet me lëkundje të forta sizmike. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një ...

580 artikuj të ndërlidhur »

“Të fokusohemi tek familjet e dëmtuara”, Rama: Lavdi Zotit që goditjet nuk ishin fatale

BalkanWeb - parë: 26 min

Kryeministri i vendit, Edi Rama pasi dëgjoi raportimet e ministrave për gjendjen e krijuar pas tërmeteve, bëri apel që të vijohet puna me identifikimin e dëmeve të sakta në terren.

580 artikuj të ndërlidhur »

“Situata e tejkaluar”, Xhaçka bën bilancin: Në Tiranë 293 banesa të dëmtuara

BalkanWeb - parë: 26 min

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka bërë një pasqyrë të situatës pas tërmetit të fortë që goditi sot vendin. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë që u mblodh pak minuta para mesnatës për rreth ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Meta nga Durrësi: Të merren masa për verifikimin e dëmeve

Botasot - parë: 26 min

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shkuar në Durrës pas tërmetit të rënë. Meta tha se duhet ruajtur qetësia dhe duhet te jëmi të vëmendshëm me paralajmërimet që do vijnë nga strukturat përkatëse që ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Atentat bandës së Hakajve, vritet Shpresa Basha, plagoset Mariglen Haka

Top Channel - parë: 26 min

Një vrasje ka ndodhur në Fushë-Krujë Rreth orës 23:50, policia është njoftuar se në fshatin Zezë, Krujë janë plagosur me armë zjarri shtetasit M.H., dhe Sh.B. Shtetësja Sh.B.

10 artikuj të ndërlidhur »

Sot nuk ishte një ditë e zakontë për shqiptarët

Ina - parë: 26 min

Sot nuk ishte një ditë e zakontë për shqiptarët. Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë pa dyshim na ka goditur te gjithë neve. Falë Zotit deri tani nuk është raportuar për viktima në njerëz përpos ...

580 artikuj të ndërlidhur »

SHBA forcon sanksionet ndaj Iranit, mënjanon veprimet ushtarake

Botasot - parë: 26 min

Presidenti Donald Trump ka njoftuar sanksione të reja ndaj bankës kombëtare të Iranit, duke i quajtur ato si sanksionet më të ashpra të vendosura ndaj një vendi.

85 artikuj të ndërlidhur »