TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Kërkohet vendkalim i ri kufitar mes Malit të Zi dhe Kosovës

Top Channel - parë: 1 orë

Komuna e Plavës ka kërkuar nga Ministria e Punëve të Brendshme të qeverisë së Malit të Zi, nismën për hapjen e vendkalimit kufitar në Çakorr, qëllimi i të cilit është zhvillimi i lidhjes sa më të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

Gazeta Express - parë: 1 orë

Mauricio Pochettino mund të largohet nga Tottenhami për t’iu bashkuar Juventusit, thotë kushëriri i tij. Argjentinasi është një ndër kandidatët për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, që konfirmoi ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj takon Metën, thotë se i kanë qëndrimet e njëjta

Gazeta Express - parë: 1 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sonte është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Haradinaj ka publikuar një fotografi nga takimi dhe ka shkruar në rrjetin social Facebook, në ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Romagnoli: “Juventus? Jam i lumtur në Milan”

Gazeta Express - parë: 1 orë

Romagnoli nuk po mendon për Juventusin e as për ndonjë klub në Premierligë. Thotë se është i lumtur në Milan. Në dy sezonet e fundit, Alessio Romagnoli, është shndërruar në një ndër mbrojtësit më të ...

Faton Peci tregon kur kërciti boksi i parë në LDK’në e Mitrovicës

Gazeta Express - parë: 1 orë

Në “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, është publikuar një video ekskluzive e rrahjes mes anëtarëve e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mitrovicë.

61 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Thaçi akuzon rëndë: Sali Berisha, argat i Millosheviçit prej 3 dekadash. E furnizoi me armë që të vazhdonte ...

Gazeta Tema - parë: 1 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u tregua shumë i ashpër në Open me akuza ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha. “Berisha është argat i Sllobodan Millosheviçit prej 3 dekadash, bën ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Kur është mosha ideale për t’u martuar? E thotë studimi

Antpress - parë: 2 orë

Martesa është një hap i rëndësishëm në jetë. Disa e shohin si vendimtarin, ndërsa shumë persona nuk e shohin aspak martesën si diçka të rëndësishme, mjafton të kenë pranë njeriun që duan.

3 artikuj të ndërlidhur »

Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde

Botasot - parë: 2 orë

Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës arrestoi pesë persona të dyshuar për fajde. Njëri nga të arrestuarit ishte Ilir Bojku. Menjëherë pas arrestimit të tyre, u shpërnda një fotografi e Ilir Bojkut ...

57 artikuj të ndërlidhur »

“Halucinacione nga kokaina”- Zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau kuzhinierin pa asnjë arsye: E pashë si armik!

Botasot - parë: 2 orë

Në Itali vazhdon procesi gjyqësor për shqiptarin Genard Llanaj, i cili vrau më 17 prill të vitit të shkuar një kuzhinier me origjinë nga Senegali në një stol në rrugën “Coleti”.

U harxhuan 111 mijë euro për fushatën rreth qenve endacakë, puna s’u pa askund

Botasot - parë: 2 orë

Për të vetëdijesuar kosovarët si të sillen me qentë endacakë u dhanë 111 mijë euro. Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës në janar të 2018-ës ndau këtë shumë të parave për kompaninë “Mala Farm”.

3 artikuj të ndërlidhur »