TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

New Yorku do të gjobisë këmbësorët që përdorin celularin në rrugë, përjashtohen …

Antpress - I sapo botuar

New Yorku shqyrton idenë për të vendosur gjoba për këmbësorët që kalojnë rrugën me sytë të përqendruar në celular. Masat ndëshkuese mund të nisin nga 25-250 dollarë, pasi fenomeni i përdorimit të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

E përplasi treni, humb jetën 16-vjeçari…

Antpress - I sapo botuar

16-vjeçari i cili u pë.rplas nga treni në Durrës ka hu.mbur jetën. Sipas dëshmitarëve 16-vjeçari S.K ka qenë me kufje në vesh dhe nuk e ka dëgjuar trenin.

37 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi: Kush duhet të japë dorëheqje, ‘burrat’ a ‘burrneshat’?

Botasot - I sapo botuar

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se edhe pas shtatë vitesh bisedime me Serbinë ende nuk ka normalizim të marrëdhënieve mes dy shteteve.

2 artikuj të ndërlidhur »

Peci tregon kur kërciti boksi i parë në LDK-në e Mitrovicës

Botasot - I sapo botuar

Në “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, është publikuar një video ekskluzive e rrahjes mes anëtarëve e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mitrovicë.

61 artikuj të ndërlidhur »

Aliu sheh gjasa reale për rrëzimin e Qeverisë, pret të bashkohen të pakënaqurit nga PAN-i

Medial - I sapo botuar

Liburn Aliu, deputet i Vetëvendosjes, ka thënë se ka mundësi reale që shumë shpejt të fillojë një mocion mosbesimi dhe të rrëzohet Qeveria Haradinaj. Në Interaktiv të KTV-së ai ka thënë se pret që ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Askush, përfshirë edhe Thaçin, nuk mund të dalë nga Kushtetuta dhe platforma për dialog

Portalb - I sapo botuar

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë pozicioni i tij shtetëror si zëvendëskryeministër dhe si bashkëkryesues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë nuk ia lejon të flasë ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Marku akuza Artan Hoxhës: Gazetari nuk duhet të punojë për shërbimet sekrete!

Ina - I sapo botuar

Debate të forta në Opinion mes gazetarëve, teksa po diskutohej për përgjimet e Vangjush Dakos, në të ashtuquajturën dosja 339. Analisti Mark Marku ka akuzuar gazetarin Carlo Bollino se mbron ...

Hashim Thaçi godet Berishën: Ja si ishte argat i Millosheviqit?

Ina - I sapo botuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka sulmuar sërish shumë ashpër Sali Berishën. Ai ka thënë që gabimi më i madh i tij ka qenë që e ka trajtuar seriozisht Sali Ramë Berishën.

18 artikuj të ndërlidhur »

Ndërroi jetë Hans Joachim Lanksch, përkthyesi dhe albanologu i famshëm

Ina - I sapo botuar

Ka ndërruar jetë, albanologu i famshëm Hans Joachim Lanksch. I mërzitur për vdekjen e tij ka mbetur ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj, i cili tha se Hans- Joachim Lanksch ishte miku i madh ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi i Liburn Aliut për shpëtimin nga Masakra në burgun e Dubravës

Koha.net - I sapo botuar

Liburn Aliu, ish-burgosur në Burgun e Dubravës, në kohën e para 20 vjetësh, kur aty u krye masakër nga forcat serbe, ka kujtuar momentet e tmerrit dhe të fatit të tij.

35 artikuj të ndërlidhur »