TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Nga 1 korriku, tarifa më të ulëta të romingut mes Kosovës e Shqipërisë

Lajmi.net - I sapo botuar

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka nxjerrë për konsultim dokumentin publik për rregullimin e Tarifave të Shërbimeve Roaming Ndërkombëtar Shqipëri-Kosovë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtari i lartë amerikan: Irani po destabilizon Lindjen e Mesme

Botasot - I sapo botuar

Programi raketor i Iranit po destabilizon Lindjen e Mesme dhe po ngritë rrezikun e një "gare rajonale të armëve", tha Yleem Poblete, ndihmës sekretare amerikane e shtetit për kontrollin e armëve dhe ...

Pse s’duhet të shtyni alarmin për disa minuta në mëngjes?

Botasot - I sapo botuar

Por ne mund të vendosim se në çfarë ore duam të vendosim alarmin. A e lini veten të fleni deri në momentin e fundit të mundshëm dhe a ju lehtëson apo ju vështirëson zgjimin shtyrja e alarmin edhe për ...

Pse neve shqiptarëve na vie shumë turp të themi se jemi ushtarë

Botasot - I sapo botuar

Një popull që ka shumë komandantë e nuk ka ushtarë ndodh që ta fiton ndonjë betejë apo më shumë beteja por më në fund e humb luftën. Ne në historinë më të re tonën vërtetë i fituam disa beteja por i ...

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Botasot - I sapo botuar

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet nëpër korsi të thata. Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Incidenti në Durrës, Lleshaj: 3 fatkeqë, ithtarë të Haxhi Miletit

Botasot - I sapo botuar

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas incidentit të ndodhur dje në Durrës me një grup studentësh, pjesëtarë të strukturave të të rinjve të PD-së.

37 artikuj të ndërlidhur »

Bushati: Faktori politik në Kosovë ka qenë i përçarë, nuk e riparon dot Tirana

Botasot - I sapo botuar

Për ish-ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati faktori politik në Kosovë ka qenë i përçarë. I ftuar në emisionin "Tempora", Bushati tha se këtë gjë nuk mund ta riparojë Tirana zyrtare.

9 artikuj të ndërlidhur »

I vuri në dyshim arsimimin e tij, Lefter Maliqi i nxjerr diplomat dhe hedh akuzat e rënda mbi Sonila Meçon (DOKUMENT)

SOT - I sapo botuar

Deputeti i ri i dalë nga listat vijuese zgjedhore pasi opozita dogji mandatet, Lefter Maliqi ka replikuar gazetaren Sonila Meço, sipas të cilit ka dezinformuar duke thënë se nuk dihet se çfarë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Banka Botërore: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kryesojnë për punësimin në të zezë

Portalb - I sapo botuar

Në Shqipëri rreth 37 për qind e të punësuarve janë në të zezë. Banka Botërore në bashkëpunim me nismën e Vienës në raportin e 2019 për trendet e punësimit në Ballkanin Përëndimor vuri në dukje se ...

5 artikuj të ndërlidhur »

‘Ciao’ Juventus, Dybala po transferohet në Premierligë

Lajmi.net - I sapo botuar

Liverpool është duke tentuar të bëjë një transferim të madh me të përfunduar ky sezon. Liverpool dëshiron ta transferojë Paulo Dybalan nga Juventusi. Ylli argjentinas nuk po luan rregullisht te ...

7 artikuj të ndërlidhur »