TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Murati: Të gjithë ata që kundërshtojnë shkëmbimin e kufijve, duhet të dalin në protestë

Botasot - I sapo botuar

Hulumtuesi nga KDI, Artan Murati, ka thënë se kushdo që e ka kundërshtuar idenë e shkëmbimit apo korrigjimit të kufijve, duhet të dalë në protestë të shtunën, pavarësisht se kush e organizon, ...

LIVE: Ceremonia e ndarjes se çmimit për më të mirët në futboll nga FIFA

Botasot - I sapo botuar

Ceremonia për ndarjen e më të mirëve të FIFA’s është duke u mbajtur sot në Royal Festival Hall në Londër dhe është paraparë që të filloi nga ora 19:30.

30 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi e Veseli tuteshin në luftë, thotë shoku i dikurshëm i tyre

Botasot - I sapo botuar

Asllan Bajraktari ka treguar sa shumë frikësoheshin gjatë luftës "Luli" e "Gjarpri" Njohja mes tyre kishte ndodhur qysh gjatë luftës. Asllan Bajraktari, kujton kohën kur kishte bartur me traktor ...

UP sqarohet për rastet e dyshimta të plagjiaturës

Lajmi.net - I sapo botuar

Rektorati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, pas raportimeve të organizatave Admovere dhe KFOS për tri raste të plagjiaturës në UP, ka bërë të ditur se asnjë lëndë e kësaj natyre nuk ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Bën seks të çmendur me qenin, më pas lajmëron urgjencën (Video)

Lajmi.net - I sapo botuar

Dëshirat seksuale të njerëzve janë nga më të ndryshmet, ku disa bëjnë seks dhe me kafshët. Por seksi me një qen të rracës Dalmat nuk ka rezultuar i suksesshëm për një 28 vjeçare nga Napoli.

Në Gostivar për të votuar janë paraqitur vetëm 12 të sëmurë dhe persona me probleme shëndetësore

Flaka - I sapo botuar

Në komunën e Gostivarit, për të votuar në referendumin e ardhshëm janë paraqitur vetëm 12 të sëmurë dhe persona me probleme shëndetësore, të cilët të drejtën e votës do ta realizojnë të shtunën, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i çuditshëm në Tiranë/ ‘Audi’ përplaset me dy makina, rrëzon një pemë dhe plagos dy fëmijë

SOT - I sapo botuar

Një aksident i çuditshëm ka ndodhur në Tiranë. Një automjet tip “Audi”, është përplasur me dy të tjerë, një “Alfa Romeo” dhe “Benz”. Në këtë përplasje ai ka goditur edhe një pemë, e cila kur ka rënë, ...

Debati për Teatrin/ Gazetari thirrje aktivistëve: Ngrini çadrat, vetëm ju keni të drejtë ta zaptoni!

SOT - I sapo botuar

Gazetari dhe producenti Artan Rama ka kërkuar nga aktivistët dhe aktorët që të ngrejnë çadrat në oborrin e Teatrit Kombëtar. Rama thekson se prona e teatrit po merret në mënyrë jo kushtetuese dhe ...

“Në qendrat shëndetësore punojnë veteriner”, Rama i përgjigjet ashpër qytetares: E vërtetë por…

SOT - I sapo botuar

Kryeministri Rama, në rubrikën e tij për ERTV, “Përgjigja ime”, ka replikuar sot me një qytetari e cila i ka thënë se është e kotë që po rregullohen 300 qendra shëndetësore, pasi nuk ka mjekë të ...

LIVE Ceremonia e më të mirëve të vitit nga FIFA

Zeri - I sapo botuar

FIFA do t’i zgjedhë sonte më të mirët e vitit në gala mbrëmjen që do të mbahet në Londër të Anglisë, shkruan Zeri.info. Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah dhe Luka Modric do të garojnë për çmimin e ...

30 artikuj të ndërlidhur »